Yardım

Loading...
Sırala

DoubleTree by Hilton Yüksekova

Müthiş
9.3
Yüksekova Merkez, Yüksekova, Hakkari
DoubleTree by Hilton Yüksekova, Türkiye’nin ikinci en yüksek dağı olan, muazzam Cilo Dağı manzarası eşliğinde Hakkari Yüksekova Havaalanı’na çok yakın bir konumda bulunur.
Müthiş
9.3

Elite My Garden Hotel

İyi
7.3
Yüksekova, Hakkari
Elite My Garden Hotel, toplamda 47 odalı bir tesistir.
İyi
7.3

Avazem Suite Hotel

Müthiş
10.0
Yüksekova Merkez, Yüksekova, Hakkari
Hotelimizdeki 25 odanın tamamı lüks konseptten oluşmaktadır. Birinci hedefimiz her daim titizlik.
Müthiş
10.0

Zafer Hotel

Yüksekova Merkez, Yüksekova, Hakkari
Zafer Hotel, toplam 36 odası ile hizmet vermektedir

Hotel Oslo

Çok iyi
8.3
Merkez, Yüksekova, Hakkari
Hotel Oslo, Yüksekova'da konaklama imkanı sunmaktadır. Oda ve kahvaltı tesisinde teras ve dağ manzarası mevcuttur. Konuklar, restoranda yemeklerin tadını çıkarabilir veya barda içkilerini yudumlayabilirler.
Çok iyi
8.3

Yüksekova

Yerleşimin M.Ö. 7000'li yıllara dayandığı Yüksekova, Hakkari'nin ve Doğu Anadolu'nun en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri. İran, Irak ve Türkiye olmak üzere 3 ülkenin birleştiği yerde olan Yüksekova ilçesi, ziyaretçilerinin kendilerini adeta bir kültür festivalinin içindeymiş gibi hissetmelerine neden olacak kadar çok ve çeşitli tarihi yerlere sahip. Siz de Doğu Anadolu'nun en girift yapılı kültür ve tarih mozaiğine sahne olmak isterseniz Hakkari otelleri arasından Yüksekova otellerindeki yerinizi otelz.com'dan ayırtabilirsiniz.

Yüksekova Hırvata Köyü kalıntılarının dışında Yüksekova ilçesinde yer alan Tirşin Yaylası'nda bulunan Dirheler (Dev Evleri), kayalara oyulmuş dev boyutlu yapılar olarak görür görmez kendinizi masal diyarına düşmüş bir kahraman gibi hissetmenize neden olacak. Yüksekova ilçe merkezinde bulunan Koç Heykeli ise yan yüzeylerinde bulunan Gaveruk kaya resimlerine benzer süslemeleriyle fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir güzelliğe sahip. Yuvarlak oyma boynuzları, bir yüzünde koça binmiş eli kargılı bir adam, onun arkasında ellerinde yuvarlak nesneler tutan dört adam, üç koç, bir kama ve bir silahın resmedildiği çizimler Koç Heykeli'nin sanatsal ve tarihsel değerini oluşturan büyüleyici detaylar. Hakkari yöresine özgü tatlar olan Yüksekova kebabı, soğan kebabı, lalapet, devvin, hekerun, tırşık ve kıris kıris ise Yüksekova'da yemeye doyamayacağınız yemekler.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor