Yüksekova Otelleri

En uygun Yüksekova otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Yüksekova Otelleri

Genel Bilgi

Yerleşimin M.Ö. 7000'li yıllara dayandığı Yüksekova, Hakkari'nin ve Doğu Anadolu'nun en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri. İran, Irak ve Türkiye olmak üzere 3 ülkenin birleştiği yerde olan Yüksekova ilçesi, ziyaretçilerinin kendilerini adeta bir kültür festivalinin içindeymiş gibi hissetmelerine neden olacak kadar çok ve çeşitli tarihi yerlere

Ufuk Zafer Hotel

Yüksekova / Hakkari
Otelimiz 27 yildir faaliyette olup, toplam 36 odadan olusmaktadir. Odalarda; Wi-Fi, Led Tv, minibar, kettle, gardrop, 24 saat sicak su, buklet malzemeleri, saç kurutma makinesi bulunmaktadir. Sehir merkezinde bulunmaktadir.

Hotel Sibar

Merkez / Hakkari
Hakkari'deki yeni eviniz.Tüm gereksinimlerinizin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hayata geçirildigi Sibar Hotel'de; gerçek konforla karşılasacak, mutluluğa doyacaksınız. Ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

Şenler Otel

Merkez / Hakkari
Otelimiz 3 yıldızlı 59 oda 100 yatak kapasitesinde olup deneyimli sıcak ve güler yüzlü personeliyle kaliteli ve konforlu hizmet sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Yüksekova Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Yüksekova Hakkında

Yüksekova Otelleri

Yerleşimin M.Ö. 7000'li yıllara dayandığı Yüksekova, Hakkari'nin ve Doğu Anadolu'nun en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri. İran, Irak ve Türkiye olmak üzere 3 ülkenin birleştiği yerde olan Yüksekova ilçesi, ziyaretçilerinin kendilerini adeta bir kültür festivalinin içindeymiş gibi hissetmelerine neden olacak kadar çok ve çeşitli tarihi yerlere sahip. Siz de Doğu Anadolu'nun en girift yapılı kültür ve tarih mozaiğine sahne olmak isterseniz Hakkari otelleri arasından Yüksekova otellerindeki yerinizi otelz.com'dan ayırtabilirsiniz.

Yüksekova Hırvata Köyü kalıntılarının dışında Yüksekova ilçesinde yer alan Tirşin Yaylası'nda bulunan Dirheler (Dev Evleri), kayalara oyulmuş dev boyutlu yapılar olarak görür görmez kendinizi masal diyarına düşmüş bir kahraman gibi hissetmenize neden olacak. Yüksekova ilçe merkezinde bulunan Koç Heykeli ise yan yüzeylerinde bulunan Gaveruk kaya resimlerine benzer süslemeleriyle fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir güzelliğe sahip. Yuvarlak oyma boynuzları, bir yüzünde koça binmiş eli kargılı bir adam, onun arkasında ellerinde yuvarlak nesneler tutan dört adam, üç koç, bir kama ve bir silahın resmedildiği çizimler Koç Heykeli'nin sanatsal ve tarihsel değerini oluşturan büyüleyici detaylar. Hakkari yöresine özgü tatlar olan Yüksekova kebabı, soğan kebabı, lalapet, devvin, hekerun, tırşık ve kıris kıris ise Yüksekova'da yemeye doyamayacağınız yemekler.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır