Tatarlı Tümülüsü Kazısı Otelleri

Bu yerdeki 11 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Tatarlı Tümülüsü Kazısı Otelleri

Genel Bilgi

1970 yılında kaçakçılar tarafından tahrip edildiği haber alınınca burada bir kurtarma kazısı yapılmıştır. Bahsedilen alan 50 m çapında ve 6 m yüksekliğinde inşa edilmiştir. Mezar odalarının üzerindeki yığma, çevredeki yumru taş, kırma taş, çakıl ve değişik renkteki topraklarla oluşturulmuştur.Bu mezar odasına sonradan, Romalılar zamanında, blok taşla

Budan Thermal & Spa Hotel Convention Center

Merkez / Afyon
Budan Thermal Otel, Afyon şehrinin termal kaynak bölgesinde yer alan bir oteldir. Termal sular bakımından zengin olan Afyon’da kurulmuş olan bu otel, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen turistleri ağırlamaktadır.

Oruçoğlu Oreko Ekspress Otel

Merkez / Afyon
Ülkemizin önemli markalarından "Oruçoğlu", 1970 yılında başlayan şirketleşme süreci, imalattan, hayvancılığa, lojistikten tarıma, üretimden turizm sektörüne kadar pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

Lifestyle Hotel

Merkez / Afyon
As Hotel Afyon, Afyonkarahisar'da bulunmaktadır. 2009 yalında faaliyete başlamış olan otel, merkezi bir konuma sahiptir. As Hotel Afyon 5 katlıdır.

Basak Otel

Merkez / Afyon
Basak Otel, 1967 tarihinden itibaren hizmet vermektedir. Tesisimiz, 27 odalı 45 yataklı olup en iyi şekilde misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

MCG Çakmak Marble Hotel

Merkez / Afyon
Kalite ve güler yüzün buluştuğu MCG Çakmak Marble Hotel, sizleri konfor ve huzur ortamında ağırlamak için yüksek standartlarda hizmetlerini sunmaktadır.

İkbal Thermal Hotel & SPA Afyon

Merkez / Afyon
İkbal Thermal Hotel & Spa termal, kültür, iş ve alışveriş seyahatlerinizi rahat, huzur ve konfor ile buluştururken, diğer taraftan da sizi Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Afyon’a gezintiye davet ediyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tatarlı Tümülüsü Kazısı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Tatarlı Tümülüsü Kazısı Hakkında

Tatarlı Tümülüsü Kazısı Otelleri 1970 yılında kaçakçılar tarafından tahrip edildiği haber alınınca burada bir kurtarma kazısı yapılmıştır. Bahsedilen alan 50 m çapında ve 6 m yüksekliğinde inşa edilmiştir. Mezar odalarının üzerindeki yığma, çevredeki yumru taş, kırma taş, çakıl ve değişik renkteki topraklarla oluşturulmuştur.Bu mezar odasına sonradan, Romalılar zamanında, blok taşlardan bir dromos ilave edilmiş, aile mezarı olarak kullanılmıştır. Bunun için mezarda birden fazla, 14 insan iskeleti ve kafatası ele geçmiştir. Kemiklerin konumu da, mezarın sonradan birçok defa kullanıldığını göstermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır