Sultan II. Mahmut Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 549 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Sultan II. Mahmut Türbesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Osmanlı padişahı Abdülmecit'in babası II. Mahmud için İstanbul'da inşa ettirdiği ve sonradan diğer padişah ve Osmanlı Hanedanı üyelerinin de gömüldüğü bu türbe 1840 yılında tamamlanmıştır. Ampir üsluptaki türbe beyaz mermerlerle kaplıdır. Basamaklarla çıkılan türbe sekiz köşelidir. Kubbesi kabartma çelenk ve çiçeklerle süslüdür. Yapının içinde Hattat

Rast Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /

Faros Hotel Old City

Sultanahmet / Fatih / Istanbul /
Bu oteldeki her oda klima ve düz ekran TV ile donatilmistir. Bazi odalarda yogun bir günün ardindan dinlenebileceginiz oturma alani bulunmaktadir. Odalarda özel banyo vardir.

Monarch Hotel

Fatih / İstanbul /
Bad Gögging bu 4 yıldızlı superior otel, 4 restoran, açık / kapalı yüzme havuzları ile büyük bir spa ve boş zaman aktiviteleri sunmaktadır. Bu Bavyera'nın Altmühltal rezervi keşfetmek için ideal bir yerdir. Ücretsiz WiFi sunulmaktadır.

Antea Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /

Aprilis Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
Hotel Aprilis'in halı zemin içeren zarif odalarında klima, Avrupa uydu kanallarını gösteren LED TV ve ücretsiz Wi-Fi yer alır. Ayrıca bazı odalar deniz manzaralıdır. Konuklar, çay veya kahve eşliğinde sunulan açık büfe kahvaltı ile güne başlayabilirler.

Mina Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
Otelimiz, İstanbul'un tarihi bölgesi Sultanahmet'in merkezindedir. Otel, Atatürk Havaalanı'na araç ile 20 dakikalık mesafededir. Otelin olanakları arasında sauna ve masaj uygulamaları vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Sultan II. Mahmut Türbesi Hakkında

Osmanlı padişahı Abdülmecit'in babası II. Mahmud için İstanbul'da inşa ettirdiği ve sonradan diğer padişah ve Osmanlı Hanedanı üyelerinin de gömüldüğü bu türbe 1840 yılında tamamlanmıştır. Ampir üsluptaki türbe beyaz mermerlerle kaplıdır. Basamaklarla çıkılan türbe sekiz köşelidir. Kubbesi kabartma çelenk ve çiçeklerle süslüdür. Yapının içinde Hattat Mehmet Haşim tarafından yazılmış mermer bir yazıt bulunur. Türbenin içinde kubbeye asılı kristal avize Birleşik Krallık Kraliçesi I. Victoria tarafından gönderilmiştir. Kapının iki yanındaki altın yaldızlı duvar saatleri de Fransa İmparatoru III. Napolyon’un hediyesidir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır