Şehzade Mahmud Türbesi Otelleri

En uygun Şehzade Mahmud Türbesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şehzade Mahmud Türbesi Otelleri

Genel Bilgi

Sultan II. Beyazid’in oğlu Şehzade Mahmut için annesi Bülbül Hatun tarafından yaptırılan türbenin içerisi pencere üstlerine kadar lacivert, türkuaz renklerde altıgen çinilerle bezenmiştir.Kubbe çok renkli kalem işleri ile dekore edilmiştir.Kapı ve pencere kapakları orijinaldir. Türbede Sultan II.Bayezid’in Bülbül Hatun’dan doğma oğlu, Saruhan valisi i

399 Uludağ Konuk Evi

Osmangazi / Bursa
Uludağ Milli Park Yolunda yer alan 399 Uludağ Konuk evi, özel girişli daireleri ve geniş bahçesiyle konuklarını bekliyor.

The Berussa Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Popüler kayak tesisi Uludağ'a 25 km mesafedeki The Berussa Hotel, tesis genelinde ücretsiz WiFi sunmaktadır. Klimalı odalarda halı kaplı zemin vardır. Minibar ve elektrikli su ısıtıcısı bulunmaktadır.

Boyugüzel Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Boyugüzel Termal Hotel, Bursa'nın Çekirge semtinde, sıcak renkler ve ahşap mobilyalarla dekore edilmiş 52 odasıyla konumlanmıştır.

Arakonak Termal Hotel

Osmangazi / Bursa
Arakonak Termal Hotel, ücretsiz Wi-Fi erisimi ve ücretsiz özel otopark sunmaktadir. Konuklar otel bünyesindeki restoranin tadini çikarabilirler. Her oda bir TV ve klima ile donatilmistir. Her odada küvetli özel banyo bulunmaktadir.

Gönlüferah City

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Bursa’nın panoramik ova manzarasını seyretme imkanı bulacağınız Gönlüferah City, Uludağ'a 40 km, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ise 82 km'den daha az bir mesafedeki konumu ile şehrin her noktasına kısa sürede ulaşma, yani pek çok tarihi ve turistik yeri gezi

Marigold Thermal & Spa Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Bursa'nin en sicak kanli,en yeni termalspa sehir oteli Marigold Termal &Spa Hoteline hosgeldiniz.Benzersiz termal telapi geleneginden ,sehrin kalbinde , adini Uludag eteklerindeki kadife çiçeklerinden aliyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şehzade Mahmud Türbesi Hakkında

Şehzade Mahmud Türbesi Otelleri Sultan II. Beyazid’in oğlu Şehzade Mahmut için annesi Bülbül Hatun tarafından yaptırılan türbenin içerisi pencere üstlerine kadar lacivert, türkuaz renklerde altıgen çinilerle bezenmiştir.Kubbe çok renkli kalem işleri ile dekore edilmiştir.Kapı ve pencere kapakları orijinaldir. Türbede Sultan II.Bayezid’in Bülbül Hatun’dan doğma oğlu, Saruhan valisi iken ölen Şehzade Mahmud,Padişahın diğer oğlu Şehzade Musa(1490-1512), Şehzade Orhan (1494-1512) ve Şehzade Emir ve Bülbül Hatun gömülüdür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır