Sefa Hamamı Otelleri

En uygun Sefa Hamamı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sefa Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Osmanlı Şehir Arşivinde "Makbul Ağa Hamamı" olarak hizmet verdiği belirtilen şimdiki adıyla Sefa Hamamı' nın 1450 yılında restore edildiği; Makbul Ağa Camii Vakfı yıllık gelir beyanından anlaşılmaktadır. XIII. YY. Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan Sefa Hamamı' nın alt yapısında Roma Mimarisinin izleri ulunmaktadır. Hamamın Apoditeryum (Soyunmalı

Cicerone Lodge Hotel

Muratpasa / Antalya
Cicerone Lodge Hotel otantik atmosferi ve geleneksel mimarisi ile Antalya'nin kalbi Kaleiçinde bulunmaktadir. Misafirlere konforlu bir konaklamanin yani sira transfer, tur ve restoran hizmeti de sunmaktadir. .

Casa Sur

Kaleiçi / Merkez / Antalya
Antalya Kaleiçi’nde, surların hemen yanı başında yer alan ve bir müzeyi andıran botanik bahçesinde, tarihi yeşilin gücü ile bir araya getiren butik otel Casa Sur, ziyaretçilerine muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Otel Wood House

Merkez / Antalya
Bir bahçe ve ortak bir salona sahip Wood House'un her odadasında bir gardırop bulunmaktadır. Duş ve ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyoya sahip Wood House'un odaları ayrıca bahçe manzaralıdır.

Alp Paşa Konağı

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
1995 yılında Mehmet Alp tarafından hassas bir şekilde restore edilen ve Alp Paşa Otelleri'ni oluşturan bu binalar hem misafirleri hem de ziyaretçileri için adeta geçmişe açılan bir penceredir.

Atelya Art Hotel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Resepsiyonunda emanet kasası, sabahları kahvaltı servisi, kablosuz internet ve otopark gibi imkanlar sunan tesisimizin bahçesinde yer alan açık havuzda misafirlerimiz sıcak yaz günlerinde serinleme imkanı buluyor.

Delight Deluxe Hotel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Açık havuz ve havuz manzarası sunan Delight Deluxe Boutique Hotel, Akdeniz Bölgesi'ndeki Antalya'da Kesik Minare'ye 200 metre mesafede yer almaktadır. Otelde sezonluk açık havuz ve şehir manzarası vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sefa Hamamı Hakkında

Sefa Hamamı Otelleri Osmanlı Şehir Arşivinde "Makbul Ağa Hamamı" olarak hizmet verdiği belirtilen şimdiki adıyla Sefa Hamamı' nın 1450 yılında restore edildiği; Makbul Ağa Camii Vakfı yıllık gelir beyanından anlaşılmaktadır. XIII. YY. Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan Sefa Hamamı' nın alt yapısında Roma Mimarisinin izleri ulunmaktadır. Hamamın Apoditeryum (Soyunmalık) bölümü 80 yıl önce modernize edilmiş; Frigitaryum (Soğukluk), Kaldaryum (Nemli Sıcaklık) ve Praefornium (Külhan) bölümleri ise Türk- Roma Antik Dokusu hiç bozulmadan günümüze ulaşmıştır. Sıcak su haznesinin altındaki Praefornium (Külhan, Ocak) da yakılan odunların alevleri hamamın altındaki tünellerden geçerek bacalara ulaşmakta ve genel ısınmayı sağlamaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır