Sefa Hamamı Otelleri

En uygun Sefa Hamamı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sefa Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Osmanlı Şehir Arşivinde "Makbul Ağa Hamamı" olarak hizmet verdiği belirtilen şimdiki adıyla Sefa Hamamı' nın 1450 yılında restore edildiği; Makbul Ağa Camii Vakfı yıllık gelir beyanından anlaşılmaktadır. XIII. YY. Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan Sefa Hamamı' nın alt yapısında Roma Mimarisinin izleri ulunmaktadır. Hamamın Apoditeryum (Soyunmalı

Atıcı Hotel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Atıcı Hotel, mavisi mavi, yeşili yeşil Antalya'nın tam merkezinde, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerine ait ortak eserleri barındıran antik kenti Kaleiçi'nde, 13 odalı mütevazi bir mola mekanıdır.

Cicerone Lodge Hotel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Cicerone Lodge Hotel otantik atmosferi ve geleneksel mimarisi ile Antalya'nın kalbi Kaleiçi'nde bulunmaktadır. Misafirlere konforlu bir konaklamanın yanı sıra transfer, tur ve restoran hizmeti de sunmaktadır.

Casa Sur

Kaleiçi / Merkez / Antalya
Antalya Kaleiçi’nde, surların hemen yanı başında yer alan ve bir müzeyi andıran botanik bahçesinde, tarihi yeşilin gücü ile bir araya getiren butik otel Casa Sur, ziyaretçilerine muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Alp Paşa Konağı

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
1995 yılında Mehmet Alp tarafından hassas bir şekilde restore edilen ve Alp Paşa Otelleri'ni oluşturan bu binalar hem misafirleri hem de ziyaretçileri için adeta geçmişe açılan bir penceredir.

Delight Deluxe Apart

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Delight Deluxe Apart, tarihi bir konakta yerleştirilmiş olup, bahçesi, yüzme havuzu ve bar-restoranın olduğu kapalı bir alana sahiptir.

Delight Deluxe Hotel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Açık havuz ve havuz manzarası sunan Delight Deluxe Boutique Hotel, Akdeniz Bölgesi'ndeki Antalya'da Kesik Minare'ye 200 metre mesafede yer almaktadır. Otelde sezonluk açık havuz ve şehir manzarası vardır. Konuklar barda içeceklerin tadını çıkarabilirler.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sefa Hamamı Hakkında

Sefa Hamamı Otelleri Osmanlı Şehir Arşivinde "Makbul Ağa Hamamı" olarak hizmet verdiği belirtilen şimdiki adıyla Sefa Hamamı' nın 1450 yılında restore edildiği; Makbul Ağa Camii Vakfı yıllık gelir beyanından anlaşılmaktadır. XIII. YY. Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan Sefa Hamamı' nın alt yapısında Roma Mimarisinin izleri ulunmaktadır. Hamamın Apoditeryum (Soyunmalık) bölümü 80 yıl önce modernize edilmiş; Frigitaryum (Soğukluk), Kaldaryum (Nemli Sıcaklık) ve Praefornium (Külhan) bölümleri ise Türk- Roma Antik Dokusu hiç bozulmadan günümüze ulaşmıştır. Sıcak su haznesinin altındaki Praefornium (Külhan, Ocak) da yakılan odunların alevleri hamamın altındaki tünellerden geçerek bacalara ulaşmakta ve genel ısınmayı sağlamaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır