Türkiye ve Kıbrıs'ta 12475 otele doğrudan rezervasyon yapın

Pamukkale'de otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Pamukkale otelleri için sitemizde 59 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Pamukkale'de otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Pamukkale Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Vista Wellness Spa Hotel Pamukkale

Pamukkale, Denizli
Karahayıt kaplıcalarına yakın, 140.800 m2 ve yemyeşil bir alana kurulu Vista Termal Hotel; şifalı termal suları, sıcak ve soğuk havuzları, termal konaklamada bir ilk olan tam pansiyon konsepti ve ilgili çalışan kadrosuyla sizi eşsiz bir tatile çağırıyor
200 TL 196 TL

Pamukkale Termal Ece Hotel

Karahayıt, Pamukkale, Denizli
Pamukkale'nin 3 km ilerisinde uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt semtindedir.Pamukkale Ece Termal, Denizli Çardak Havalimanı'na 29 km ve Denizli Otogar'ına 24 km mesafede konumlanıyor.
539 TL 391 TL
{{scr.point}}

Halıcı Hotel Pamukkale

Karahayıt, Pamukkale, Denizli
Türkiye'nin en değerli kırmızı suyunun kaynağı olan Karahayıt'ta doğa ile bütünleşmiş, çam ormanı manzaralı Halıcı Hotel siz değerli misafirlerine eşsiz bir dinlenme olanağı sunmaktadır. Tesisimiz Hierapolis Antik Kentine 1 km, Pamukkale Travertenlerine ise 3 km mesafede bulunmaktadır.
250 TL 210 TL
{{scr.point}}

Oskar Thermal Hotel

Karahayıt, Pamukkale, Denizli
Beyaz cennet Pamukkale'ye sadece 4 km uzaklıkta olan tesisimiz dünyada eşi benzeri olmayan şifa kaynağı yöresel ismiyle Kırmızı çamurlu suyun kaynağında çam ormanları manzaralıdır.Antik tarih,şifalı termal su,dinlendirici huzurlu bir tatil hepsi birarada...
160 TL 158 TL
{{scr.point}}

Pamukkale Ninova Thermal Spa & Hotel

Karahayıt, Pamukkale, Denizli
Pamukkale Ninova Thermal Spa & Hotel, Pamukkale Travertenlerine 2 km, Pamukkale Merkezine 4 km, Denizli Şehir Merkezine 17 km ve Denizli Otogarına 22 km mesafede bulunmaktadır.En yakın havaalanı olan Denizli Çardak Havaalanı ise 75 km uzaklıktadır.
{{scr.point}}

Richmond Pamukkale Thermal

Karahayıt, Pamukkale, Denizli
Pamukkaleye 5 kmdir. Karahayıt, yürüyüş, açık alan aktiviteleri ve atmosfer ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.
500 TL 425 TL
{{scr.point}}

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12475 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Pamukkale Hakkında

Pamukkale Gezi Rehberi

Jeotermal suların oluşturduğu sihirli bir güzellik olan travertenler Pamukkale’de en güzel hallerinden biri ile sizi karşılıyor. Yer altından gelen mineralli termal sular içerisinde bulunan karbonatın yeryüzüne çıktığında çökmesi ile meydana gelen ve binlerce yıldır devam eden bu süreç sonrasında eşsiz bir görüntüye ulaşan Pamukkale travertenleri ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Pamukkale’ye Ulaşım

Eğer hızlı ve rahat bir ulaşım tercih ediyorsanız havayolları ile Denizli’ye gelip buradan servis araçları ile Pamukkale’ye geçebilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı’ndan Baytur otobüsleri ile direk Pamukkale ve Karahayıt’a seferler bulunmaktadır. Denizli Çardak Havalimanı’nda taksi hizmeti bulunmuyor eğer otobüs yerine başka bir ulaşım tercih etmek isterseniz araç kiralama dışında maalesef başka seçeneğiniz bulunmuyor.

Tüm şehirlerimizde olduğu gibi şehirlerarası otobüsler ile Denizli’ye ulaşıp buradan Pamukkale’ye her 20 dakikada bir kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Araç kiralama ve taksi seçeneklerinin de bulunduğu otogar da otobüs seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Denizli’ye İstanbul, Ankara ve İzmir’den demiryolu hatları gelmekte bu sayede bir seçenek olarak eğer bu illerde veya Denizli’ye gelen demiryolu üzerinde bir ilden gelecekseniz sizin için üçüncü bir seçeneğin olduğunu da söylemek isteriz. Denizli’de tren garı ve otobüs terminali karşı karşıya olduğu için yukarıda otobüs terminali için yazdığımız seçenekler demiryolu ile gelmeyi düşünenler içinde geçerli.

Kendi şahsi aracınız ile gelmeyi planlıyorsanız büyük kısmı düz ve manzara bakımından güzel bir yolu takip ederek Pamukkale’ye ulaşabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan şey bir akıllı telefon ve navigasyon uygulaması olacaktır.

Pamukkale’de Gezilecek Yerler

Pamukkale’de gezilecek yerlerin başında siz de tahmin edebilirsiniz ki travertenler gelmektedir. Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Pamukkale travertenleri yüzyıllar boyu çeşitli medeniyetler için sağlık merkezi olarak hizmet vermiştir. Pamukkale içinde antik kent travertenler ve antik havuz ile müzeler olmak üzere bolca gezilecek yer var. En az bir gününüzü geçirebileceğiniz ören yerinin 3 girişi bulunuyor. Giriş ücreti oldukça yüksek ancak Müze Kartınız varsa senede 2 defa Müzekart+ sahibiyseniz de sene boyunca istediğiniz kadar ücretsiz girebilirsiniz.

Güney Kapısından giriş yaparsanız daha rahat bir tur yapabileceğiniz ören yerinde önce Hierapolis Antik Kentinden gezinize başlayabilirsiniz. Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesinin de bulunduğu bu alanda oldukça geniş bir alana dağılmış antik mezar kalıntıları, Amfitiyatro, taş yolları görebilirsiniz. Arkeoloji Müzesinin 3 kapalı alanı ve bunlara ek olarak kütüphane ve gymnasium da bulunduğu teşhir alanları bulunuyor. Açık alanlarda genel olarak mermer oyma eserler ve mezar kalıntıları bulunurken kapalı alanlar bölümlere ayrılmış durumda. Heykel ve Lahitler salonu, küçük buluntular salonu ve Tiyatro buluntuları isimleriyle ayrılan kapalı alanlarda Tunç çağından günümüze bölgede bulunan kalıntılar ve önemli tarihi eserler sergileniyor. Müzeye girişin ayrıca ücretlendirildiğini söylemek isteriz. Çok yüksek ücreti olmasa da Müzekart sahipleri buradan ücretsiz yararlanabiliyor.

Kleopatra Havuzu

Bir rivayete göre Roma döneminde burada gerçekleşen bir deprem sonrası çöken zemin etrafında bulunan sütunlarında içine düşmesine sebep olmuş. Termal sular ile dolan bu çukur doğal bir havuz haline gelmiş. Bu havuz bugün farklı isimlerle anılsa da (Roma havuzu, Kleopatra havuzu veya antik havuz) hem seyir olarak sıra dışı bir görüntüye sahip hem de içinde yüzme imkanına sahip olduğunu için size farklı bir deneyim sunuyor. Giriş ücreti oldukça yüksek olan havuz yaş kış 35 derecelik sabit ısısıyla sizleri karşılıyor.

Pamukkale travertenlerinin beyaz havuzları resimlerde göremeyeceğiniz bir özelliğe sahip. Bu havuzların içine girdiğinizde yumuşacık tortul tabakası ile ayaklarınızı sarıyor. Mineralli su ile kaynağından gelen bu beyaz tortular Pamukkale’yi oluşturan maddelerin bir kısmı. Travertenlerde gezerken rahat edebilmeniz için yanınızda birtakım eşyalarda getirmenizi tavsiye ederiz. Havuzlar alçak ancak ayaklarınız kayıp içine düşmeniz mümkün, bu sebeple yanınızda yedek kıyafet ve havlu getirmenizi öneriyoruz. Bununla birlikte ayakkabı ile burada dolaşamayacağınız için yanınızda taşıma için çanta veya torba getirmeniz önemli. Pamukkale’nin güzelliğini biraz daha yaşamak isterseniz mutlaka gün batımına kalın. Güneşin renklerini üzerinde yansıtan travertenler eşsiz görüntülere sahne olabiliyor.

Denizli pek çok sıcak kaynak suyunun çıktığı noktalara sahip. Burada Pamukkale kadar bilinmese de bir başka şifa kaynağı olan Kırmızı su hemen Pamukkale’ye 7 km uzakta bulunan Karahayıt’tan çıkıyor. Karahayıt’ta çıkan Kırmızı Su oldukça sıcak ve geçtiği her yeri kırmızıya boyamasından bu ismi almış.  Bölge de oldukça fazla olan termal oteller sayesinde bu kaplıca sularından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Yöre halkı Kırmızı Suyun içildiğinde de faydası olduğunu söylemekte. Özellikle romatizmal rahatsızlıklar için tercih edilen bu kaplıcayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Pamukkale’ye gelmişken Denizli’de bulunan diğer güzellikleri ve tarihi alanları da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bunlardan biri Laodikeia Antik Kentidir. Seleukos Kralı II. Antiokhos’un eşi Laodike’nin adını verdiği bu kent büyük bir depremle yıkılana kadar Denizli’de kurulan ilk büyük kent ünvanına sahipti. M.S. 60 yılında olduğu tahmin edilen deprem sonrasında günümüze gelen kalıntılar o devirde güçlü bir mimari ve gelişmiş bir inşaat sistemi kullanıldığını gösteriyor. Antik kent gezinizde sizi karşılayan anıtsal kapılar, tiyatro ve hamamlar, meclis binası ve hatta tapınaklar oldukça ilginizi çekecektir.

Şehri yukarıdan görmek istiyorsanız Bağbaşı yaylasına teleferikle çıkmayı unutmayın. Sadece çıkış ücretini ödedikten sonra yayla servisi ve tekrar aşağı iniş ücret ödemediğiniz bu yolculuk için yaş kış yanınızda mutlaka kalın bir şeyler bulundurun. Yayla yazın bile üşümenize sebep olacak kadar serin esen yayla ziyaretçilerine buz gibi suyundan ikram etmeyi de ihmal etmemekte. Temiz havanın etkisi ile acıkabilirsiniz, burada bulunan restoranlar her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Teleferiğin bir diğer avantajı da eşsiz bir manzaraya sahip olması gündüz vakti doğanın bütün güzelliklerini gözler önüne seren teleferik karanlık çöktüğünde büyülü bir yolda uçuyormuşsunuz hissi yaratıyor.

Denizli tam bir doğa cenneti burada tamamen kendinizi şehir hayatından soyutlayıp doğayla bütünleşebileceğiniz 32 de kamp alanı bulunuyor. Kamp alanlarına yakın yerlerden biri olan Güney Şelalesi ve baraj gölü etrafında bulunan restoranlarda sunulan lezzetlerle tüm gün boyunca kendinizi doğaya bırakma imkânı sunuyor. Canlı alabalık ve kiremitte köfte gibi lezzetleri bulabildiğiniz bu alanda çocuklarınız için de eğlenceli parkurlar bulunuyor.

Pamukkale’nin yer altı versiyonu olarak anlatılan Kaklık Mağarası eğer hava yolu ile geldiyseniz oldukça yakın mesafede olduğu için yol üzerinde uğramanızı tavsiye edeceğimiz noktalardan biri. 

Pamukkale’den Ne Alınır

Denizli ve çevresi dokumacılık, dericilik ve bakırcılık konusunda gelişmiş durumda. Özellikle buldan bezi, simli özel desenli elbiseler yöresel motiflerle süslenerek genel olarak elbise, bluz veya bornoz gibi farklı modellerle satışa sunuluyor. Eğer bu tür yöresel kıyafetlerden hoşlanıyor veya sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Denizli’de Türkiye’nin en leziz üzümleri yetişmektedir. Şarap çeşitlerinin de bolca bulunduğu bu ilde özellikle traverten yapısına benzetilerek kaplanmış şarap şişeleri oldukça hoş durmaktadır. Denizli’nin bir diğer simgesi olan Horoz hediyelik eşya seçeneklerinde de karşımıza çıkıyor. Denizli hatırası olarak Horoz figürlü eşyalar alabilirsiniz.

Pamukkale’de Ne Yenir?

Denizli’nin kendine has bir kebabı bulunuyor. Lavaş ekmekler üzerinde servis edilen bu kebap özelliği elle yenmesi. Çatal istediğinizde buna olumsuz cevap alacağınız için şimdiden hazırlıklı olun. Kebapla birlikte domates kuru soğan ve kırmızı biber ikram ediliyor. Bu lezzeti öğle yemeği olarak tercih etmeniz avantajınıza olur zira çok çabuk tükendiği için saat 4’den sonra bulmanız pek mümkün olmuyor.

Büyük illerde tanıdığımız Hacı Şerif markasının ortaya çıktığı ile olan Denizli’dir. Bu şehre gelen ziyaretçilerin eğer daha önce tatmadılarsa dondurmalı irmik helvasını tatmalarını tavsiye ederiz.

Denizli’nin kendine has bir de içeceği bulunuyor. 1934 yılından beri Denizli’de üretilen Zafer Gazoz içinden gelen o hafif çilek aroması ile ferahlatıcı bir içecek ziyaretlerinde farklı bir tat arayanlar için oldukça ilgi çekici olacaktır.

Pamukkale gezisi genel olarak hafta sonu 2 gün olarak planlanan ancak tadına doyulamadığı için bir daha tekrar geleceğine söz verilen bir tatil olarak tamamlanır. Sizde bu ziyaretinizi tadına vararak geçirmek istiyorsanız programınızı bu tavsiyelerimizi dikkate alarak yapmanızı tavsiye ederiz.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder