Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi Otelleri

En uygun Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi Otelleri

Genel Bilgi

Meryem Ana Kilisesi Süryanilerce yaptırılan tek kilisedir İstanbul'da. Süryani Kadim Kilisesi kaynaklarına göre 19 yy.da kilise arsasının Süryani Cemaatince satın alındığı, Ermeni kaynaklarına göre ise burada 1650 ve 1780 yılları arasında bir kilisenin mevcut olduğu söylenmektedir. Kilisenin mülkiyet hakkı üzerinde bir dönem belirsizlikler yaşanmış

Cmlm Apart Otel

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Siz değerli misafirlerimizin memnuniyeti için güleryüzlü personelimiz ve en önemlisi sizi evinizde gibi hissettirecek temizlik anlayışı ile hizmet verilmektedir.

Detay Home

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Detay Home; sıcak atmosferi ve özenli hizmeti ile her zaman özeli arayanların buluşma noktasıdır. Detay Home’da canlı ve kozmopolit bir şehir tecrübesini evinizin ortamında ve rahatlığında tadacaksınız.

Palmiye Hotel Taksim

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Taksim semti'nde bulunan Palmiye Hotel, birçok kafe, restoran ve alışveriş merkezi'ne ev sahipliği yapan hareketli Taksim ve İstiklal Caddesi'ne yürüme mesafesindedir. Odalarda ücretsiz Wi-Fi erişiminden yararlanabilirsiniz.

Babu House

Beyoğlu / İstanbul
Babu House, İstiklal Caddesi'ne sadece birkaç adımlık mesafedeki mutfaklı suit odalar sunmaktadır.

Grand Hisar Hotel

Merkez / Beyoglu / Istanbul
Otelimiz 2001 yilinda Turizm bakanliginin izni ile 3 yildiz olarak hizmete girmistir. 35 oda 50 yatak donanimina sahip,kahvalti salonu,ücretsiz wi-fi gibi hizmetleri bulunmaktadir.

Newaz Butik Hotel

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Newaz Butik Otel toplam 12 odali butik bir oteldir. Oda kahvalti veya sadece oda konseptinde hizmet vermektedir. Istanbul'un merkezinde olup, ulasim olanaklarina yakinligi ile is ve tatil amaçli seyahatlerinizde rahatlikla konaklayabiliriz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi Hakkında

Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi Otelleri Meryem Ana Kilisesi Süryanilerce yaptırılan tek kilisedir İstanbul'da. Süryani Kadim Kilisesi kaynaklarına göre 19 yy.da kilise arsasının Süryani Cemaatince satın alındığı, Ermeni kaynaklarına göre ise burada 1650 ve 1780 yılları arasında bir kilisenin mevcut olduğu söylenmektedir. Kilisenin mülkiyet hakkı üzerinde bir dönem belirsizlikler yaşanmış ve nihayetinde 6 Eylül 1863 yılında kilisenin yeniden inşa edilerek, Süryani ve Ermenilerin ortak ibadet mekânı olarak kabul edilmiştir. 1870 yılında meydana gelen İstanbul yangınında büyük hasar gören kilise, 1878 yılında kapsamlı bir onarıma tabi tutulmuştur. Surp Asdvadzadzin ismiyle de anılan kilisenin mevcut eski binası, 1961 yılında yıkılarak; Süryaniler tarafından tekrardan inşa edilmiş ve 1964 yılında özel bir törenle ibadete açılmıştır. Kilisede Mardin taş işçiliğinin güzel örnekleri rastlamak mümkündür. Özellikle çelenk bezemeli burmalı kolon başlıkları, Mardin taş işçiliğinin estetik örnekleri olarak gösterilebilir. Kiliseye ek olarak yapıda idare ve okul bölümleri de mevcuttur.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır