Kiremitçi Camii Otelleri

Kiremitçi Camii otelleri, en uygun Kiremitçi Camii otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kiremitçi Camii Otelleri

Genel Bilgi

Bursa Kiremitçi Mahallesi’nde bulunan bu camiyi, XVI.yüzyılın ortalarında Pir Mehmet’in oğlu Sinan Bey yaptırmıştır. Caminin 1977 yılında yapılan onarımı sırasında kitabesi kaybolmuştur. Tamir kitabesinden öğrenildiğine göre de 1803 yılında kâgir ve ahşap çatılı olarak onarılmış, 1970’li yıllarda temellerinden sökülerek yeniden yapılmıştır. Bu bakımda

Hotel Meta

Merkez / Osmangazi / Bursa
Tarihi Yeşil Cami'ye sadece 2 km uzaklıktaki Meta Hotel, Bursa'nın merkezinde yer almaktadır. Ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran TV ile mini buzdolabı içeren klimalı odalar sunmaktadır. Hotel Meta'nın tüm odaları modern bir dekorasyona sahiptir.

Ceylan Hotel

Osmangazi / Bursa
Ceylan Hotel, 1999’dan bu güne 21 yıllık tecrübesı ile Bursa kent merkezi'nde yer alan butik konsept bir şehir oteli'dir.

Bursa Ulupark Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa’ nın kültür, alışveriş ve eğlence merkezi Osmangazi’nin kalbinde lokasyonuyla Ulupark Hotel Bursa, misafirlerine sıcak ve konforlu bir atmosfer sunuyor.

Derya Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Otelimiz 2010 yılında kurulmuştur. 29 odadan oluşmaktadır, odalarda minibar, klima, Led Tv, Wi-Fi, 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Bursa'daki ikinci eviniz...

Tuğcu Otel Select

Merkez / Osmangazi / Bursa
Kısa süre önce tasarım aşamasından gerçeğe dönüştürülen otelimiz, ’’business’’ konseptinde tasarlanmış ve hizmetinize sunulmuştur.

Holiday Inn Bursa City Centre

Osmangazi / Bursa
eşilova Holding bünyesinde işletilen ve şehir merkezinde yer alan Holiday Inn Bursa City Centre;2017 itibariyle 100 den fazla otel ile dünyanın en büyük otel zinciri olan Intercontinental Hotels Group (IHG) işbirliğinde, Bursa 'nın ilk ve tek Open Lobb

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kiremitçi Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kiremitçi Camii Hakkında

Kiremitçi Camii Otelleri Bursa Kiremitçi Mahallesi’nde bulunan bu camiyi, XVI.yüzyılın ortalarında Pir Mehmet’in oğlu Sinan Bey yaptırmıştır. Caminin 1977 yılında yapılan onarımı sırasında kitabesi kaybolmuştur. Tamir kitabesinden öğrenildiğine göre de 1803 yılında kâgir ve ahşap çatılı olarak onarılmış, 1970’li yıllarda temellerinden sökülerek yeniden yapılmıştır. Bu bakımdan orijinalliğini yitirmiştir. Kendisi Fatih devri devlet adamlarından olup, Pirinç Hanı’na ve Hayrettin Paşa Vakfı’na mütevelli de olmuştur. Yeni baştan yapıldığı için hiçbir özelliği kalmayan mabedin sadece haziresi ve burada bulunan birkaç tane mezar taşı orijinal olarak günümüze gelebilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır