Türkiye ve Kıbrıs'ta 12629 otele doğrudan rezervasyon yapın

Kapadokya'da otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Kapadokya otelleri için sitemizde 384 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Kapadokya'da otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Kapadokya Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Harkasos Cave Hotel

Ürgüp, Kapadokya, Nevşehir
Otelimiz tarihi bir Rum Köyü olan ve eski adı Sinasos olarak geçen Mustafapaşa'da yer almaktadır. Ürgüp Şehir Merkezine 4 km. Göreme Açık Hava Müzesi'ne 12 km mesafede yer alan otel, balon kalkış alanlarına 15 km., Nevşehir Havalimanı'na 30 km. ve Kayseri Havalimanı'na 70 km. uzaklıktadır.
400 TL 306 TL
{{scr.point}}

Milat Cave Hotel

Göreme, Kapadokya, Nevşehir
Otelimiz Göreme Şehir Merkezindedir. Göreme Açık Hava Müzesine 1 km. Nevşehir merkezine 6 km. Nevşehir Kapadokya Havalimanına 25 km. Kayseri Erkilet Havalimanına 70 km. uzaklıktadır.
354 TL 302 TL
{{scr.point}}

DoubleTree By Hilton Avanos - Cappadocia

Avanos, Kapadokya, Nevşehir
Doubletree by Hilton Avanos Kapadokya, olağanüstü vadileri, peribacaları, doğal, tarihi ve kültürel bir yapıya sahip olan, dünyada eşi benzeri bulunmayan Kapadokya'nın merkezi olan Avanos'ta bulunmaktadır.
366 TL 329 TL
{{scr.point}}

Crowne Plaza Cappadocia Nevşehir

Kapadokya, Nevşehir
Crowne Plaza Cappadocia Nevşehir, şehrin merkezinde olup, Kapadokya’nın ticari, tarihi,kültürel ve turistik mekanlarına kolay ulaşım sağlamaktadır. Şehrin kalbinde yeni keşfedilmiş, en büyük yer altı şehri manzaralı odaları ile tarihle içi içe konumdadır.
372 TL 335 TL
{{scr.point}}

Ramada by Wyndham Cappadocia

Ürgüp, Kapadokya, Nevşehir
Ramada Cappadocia'dan Kızıl Vadi Gün Doğumu Seyir Noktası'na yürüyerek gidilebilir. Tesis, Mazı Yeraltı Şehri ve Nikolos Manastırı'na 4,8 km, Elmalı Kilise'ye ise 15,3 km mesafededir. Nevşehir Havaalanı 33,8 km uzaklıktadır.
305 TL 274 TL
{{scr.point}}

Hotel Karlıkevi

Üçhisar, Kapadokya, Nevşehir
Göreme ye 3 km uzaklıkta olan bu otel, 14 km uzaklıkta Ürgüp ilçe merkezi bulunmaktadır. Uçhisar merkezde yer almaktadır.
763 TL 740 TL
{{scr.point}}

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12629 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Kapadokya Hakkında

Doğa ve tarihin büyülü görüntüsüyle harmanlanmış Kapadokya binlerce yıl farklı topluluklara ev sahipliği yapmıştır. İnsanlık tarihi boyunca önemli bir kültür ve ticaret merkezi olmuştur. Farsça'da Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelen Kapadokya her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Doğa harikası olan Peri Bacaları ile bilinen Kapadokya'da gezilecek yerler arasında kiliseler, yeraltı şehirleri, vadiler saymakla bitmeyecek kadar fazla olduğu için ziyaretçilerin bu bölgede bir süre konaklamaları gerekecektir.

Peri Bacaları

Oluşumu yüzyıllar öncesine dayanan Peri Bacaları muhteşem görüntüsüyle efsanelere konu olmuştur. Hasandağ, Erciyes ve Güllüdağ'dan çıkan bazaltik lavarın oluşturduğu volkan tüfünü, rüzgar, yağmur ve sel sularının aşındırmasıyla oluşan koni biçimindeki doğa harikalarıdır. Kapadokya'nın vadilerinde bulunan Peri Bacaları, eski medeniyetler tarafından oyulmasıyla ziyaretçilere hem doğal güzellik hem de tarihte gezinti imkanı sunmaktadır.

Göreme

Nevşehir ili merkez ilçesine bağlı bir belde olan Göreme, Kapadokya kültür turizminde önemli bir yere sahiptir. Kayalara oyulmuş evler, Peri Bacaları, mantar şeklindeki yeryüzü oluşumları, kiliseler, keşiş yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahsenleriyle gezginlerin başını döndürecek güzelliktedir. Eşsiz doğası ve tarihinden dolayı UNESCO tarafında Göreme Milli Parkı olarak Dünya tarihi Mirası kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi görülmeye değer. Manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak bilinen müze kaya içine oyulmuş birçok yapıyı bünyesinde bulundurmaktadır. Karanlık Kilise,Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Aziz Basel'in Şapeli, Tokatlı Kilise gezip görebileceğiniz tarihi eserlerden bazıları. Kapadokya'da görülmeye değer güzelliklerden biri olan ve adını güvercinlerinden alan Güvercinlik Vadisi sizlere hoş bir manzara sunmakta. Göreme'nin yakın çevresinde ise Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Kapadokya Çavuşin Kilisesi bulunmaktadır. 

Ürgüp

Nevşehir'in merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Ürgüp, Kapadokya'nın en büyük yerleşim yeridir. Çokça mimari eser bulunan ve gece hayatı açısından hareketli bölgede taş konaklar, restoranlar, şarap evleri, kayadan oyma barlar bulunmaktadır. Ürgüp'ün simgesi haline gelen Üç Güzeller ise her yıl yüzlerce fotoğraf karesine konuk olmaktadır. Ürgüp'te görülmesi gereken diğer yerler ise Kızılçukur Vadisi, Gomeda-Üzengi Vadisi, Pancarlık Vadisi, Pembe Vadi, Ürgüp Müzesi, Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Ortahisar Etnografya Müzesi, Temenni Tepesi ve Anıt Mezarları, Kadıkalesi ve Altıkapı Türbesi, Taşkınpaşa Külliyesi'dir. 

Kızılçukur Vadisi

Çavuşin’e 1 km uzaklıkta bulunan Kızılçukur vadisi muhteşem manzarasıyla görenleri hayrete düşürmekte. Kızıl tüf kayaları olan vadi özellikle günbatımı esnasında sizlere romantik bir görüntü sergiliyor. Gelin ve damatların fotoğraf çekimi için sıkça tercih ettiği asıl ismiyle Kızıl Vadi üzüm bağları ve güvercinleriyle huzur veren bir tılsıma sahip. 

Mustafapaşa Köyü

Eski zamanlarda adı Sinasos olan ve bir rum köyü olan Mustafapaşa, Kültür Bakanlığı koruması altındadır. Golgoli tepesinin eteğinde yer alan bu şirin köy turistlerin bir başka uğrak yeri. Özellikle Asmalı Konak adlı hafızalara yer etmiş bir Türk dizisine konu olan tarihi konak ziyaretçi akınına uğramakta. Mustafapaşa Köyü'nde görülmesi gereken diğer yerler ise; Knstantin ve Helena Kilisesi, Mehmet Şakirpaşa Medresesi, Aziz Nikolaos Manastırı, Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Gomeda Vadisi, Baltanın Yeri, Aziz Grigorios Kilisesi, Maraşoğlu Köprüsü'dür. 

Ihlara Vadisi

Aksaray'ın Güzelyurt ilçesine bağlı olan Ihlara Vadisi bir jeolojik oluşumdur. Kapadokya'nın büyüsü diye adlandırılan vadiye 397 basamakla inilmekte ve ziyaretçilerine Melendiz çayı eşliğinde mistik bir doğa yürüyüşü sunmakta. Turistlerin yürüyüşü vadi çok engebeli olduğundan asma köprülerle sağlanmıştır. Vadi yürüyüşü saatlerce sürebildiğinden Melendiz Çayı üzerinde ev tarzı barakalarda soluklanabilir, bir şeyler içebilirsiniz. Bölge karasal iklime sahipken vadi akdeniz iklimine sahiptir. Ihlara Vadisi doğal güzelliğinin yanında misafirlerine tarihi güzellikleri de sunmakta. Bunlardan bazıları; Ağaçaltı Kilisesi, Sümbüllü Kilise, Yılanlı Kilise, Eğritaş Kilisesi.

Avanos

Kızılırmak'ın iki yakasına kurulmuş olan Avanos, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerindendir. Nevşehir'e bağlı ilçe, halıcılık, çanakçılık gibi el işleriyle ünlenmiştir. Kapadokya'nın diğer yerleri gibi burada da kiliseler, vadiler, yeraltı şehirleri, açık hava müzesi, taş evler görülmeye değer. 

Konaklama

Kapadokya bölgesi, tadına doyulamayacak güzellikleriyle her yıl binlerce turistin uğrak yeri olmakta. Her zevke ve bütçeye uygun çeşit çeşit konaklama yerleri konuklarını kararsızlığa düşürmektedir. Özellikle Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos'ta çokça bulunan mağara oteller, konak oteller, küçük çaplı pansiyonlar, 5 yıldızlı tesisler mevcut. Yoğun bir ziyaretçi akımına uğrayan Kapadokya bölgesinde konaklayacaksanız otellerin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 

Balon Turları

Ülkemizde Kapadokya ile özdeşleşmiş balon turları gün doğumu manzarası eşliğinde mutlaka deneyimlenmesi gereken akitivitelerden biri. Balon turu esnasında göğe doğru yükseldikçe Peri Bacalarının mistik manzarası, rüzgar esintisi ve yeryüzünün üstünde seyir ederken güneşin uyanışı unutulmaz anlar yaşatacaktır. Ayrıca verilen hizmetlerin çeşitliliğine göre balon turları maliyetleri farklılık gösterebilmektedir.  

Yeme İçme

Geçmişten günümüze birçok topluma mesken olan Kapadokya tarihi eserlerin yanında yemek kültürü açısından da oldukça zengin. İç Anadolu bölgesinde bulunan bu muhteşem topraklar tahıl ve et ürünlerinin harmanlanmasıyla eşsiz lezzetlere imza atmış yemekler bulundurmakta. Geziniz boyunca göz zevkinizi doyurduğunuz gibi günün yorgunluğunuzu atarken karnınızı da usta aşçıların ellerinden çıkmış, kültür kokan yemekleriyle doyuracaksınız. Kapadokya bölgesi misafirlerine çeşit çeşit yemekleriyle her bütçeye ve damak zevkine uygun lezzetler sunmaktadır. Kapadokya'ya gitmişken mutlaka tadına bakmanız gereken, her restoranda bulabileceğiniz, çömleklerde pişen testi kebabı kırıldığı anda çıkan kokusuyla iştahınızı kabartacaktır. Öneriler arasında yine Kapadokya ile özdeşleşmiş tandırda fasulye geliyor. İç Anadolu'nun zengin mutfağından birkaç lezzeti de sayacak olursak; testide çebiç yemeği, etli ekmek, kayseri mantısı, arabaşı çorbası da başlıcaları olacaktır. Kapadokya'ya gitmişken şarap tadımı yapmak isterseniz, özellikle Ürgüp'te yetişen üzümlerden yapılma şaraplar, bir tek yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de beğenisini almakta ve çokça ilgi görmektedir. 

Kapadokya'da neler yapılır?

Alışveriş

Kapadokya doğal oluşumları olan irili ufaklı Peri Bacası şeklindeki hediyelik eşyalarıyla bilinmektedir. Bu güzel topraklardan aldığınız minyatür Peri Bacaları baktıkça anılarınızı yad edeceğiniz süs eşyalar olacaktır. Yöreye özgü kültürel mirasın yapı taşları olan çanak çömlekler, Kocabağ ve Turasan şarapları, kilim ve halılar, çeşit çeşit magnetler, taşlarından yapılan takılar, yetişen trüf mantarı satın alabileceğiniz hatıra ve hediyelik eşyalar arasında yer almaktadır. 

Gece Hayatı

Kapadokya'da gece hayatının en çok ilgi gören yüzü, kültürümüzü yansıtan Türk Geceleridir. Misafirlerine eğlenceli zamanlar yaşatan gecelerde halk oyunları, oryantal, sema gösterisi, kına gecesi gibi gösteriler düzenlenmektedir. şarap evi, bar, ateş başında canlı müzik mekanları gibi yorgunluğunuzu alacak çeşitli mekanlar da eğlenebileceğiniz yerlerden. Serin geçen Kapadokya'da akşamlarında manzaraya karşı sıcak şarap içmek de sizlere keyifli anlar yaşatacaktır. 

Muhteşem doğası ve pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış tarihi zenginliğiyle her yıl binlerce yerli yabancı turistin uğrak yeri olan Kapadokya ziyaretçilerine fazlasıyla aktivite imkanı sunmaktadır. Dünya çapında özellikle fotoğraf çekimiyle ünlenen etnik halı-kilim galerisi olan Galeria İkman, uğranması gereken yerler arasında. Fotoğraf çekmeniz aşırı ilgiden dolayı biraz zor olsa da en azından görülmeye değer. Tatilinize  hareket ve heyecan katmak isterseniz safari, at turu, trekking,hiking, bisiklet turu, flora yürüyüşü yapabileceğiniz sporlar arasında. Ayrıca gündoğumunda sıcak hava balonları ve Peri Bacalarının akıl almaz görüntüsü eşliğinde yoga yapabileceğiniz mekanları da bulunmakta. Peri Bacalarına yansıtılarak yapılan mapping show da görülmeye değer. Yapabileceğiniz bir başka aktivite olarak da Kızılırmak üzerinde yapılan gondol turları örnek verilebilir. 

Kapadokya, eşsiz manzarasıyla kampçıların da sıçka tercih ettiği bir bölgedir. Muhteşem manzaralara kamp ateşi eşliğinde tanıklık etmek unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır. Kapadokya'da edinebileceğiniz deneyimler saymakla bitmez. el işlerine ve sanata ilginiz varsa Avanos'ta ücretsiz Çömlek Yapımı Atölyesi tam da size göre.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder