Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi Otelleri

Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi otelleri, en uygun Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi Otelleri

Genel Bilgi

Oğlu IV. Mehmet, 1648'de 4 yaşındayken tahta geçince Valide Sultan oldu. Turhan Sultan, toplam 34 yıl Valide Sultanlık yaparak Osmanlı tarihinin en uzun süreli Valide Sultan'ı oldu. Turhan Sultan 1597'de Sultan III. Mehmet'in annesi Valide Safiye Sultan'ın emriyle yapımına başlanan fakat yarım kalan İstanbul Yeni Camiini kendi parasıyla tamamlattı. 16

Sultanahmet Park Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul
İstanbul'da yer alan Sultanahmet Park Hotel, ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran TV bulunan odalar sunmaktadır. Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii yürüyerek 5 dakikadan yakındır.

Alpek Hotel

Eminönü / Fatih / Istanbul
Alpek Hotel ailesi olarak siz degerli konuklarimizin beklentileri dogrultusunda agirlamak ve memnun etmek bizlerin temel görevidir.

Legacy Ottoman Hotel

Sirkeci / Fatih / İstanbul
Adının özelliklerini taşıyan Legacy Ottoman, İstanbul'un Eminönü semtinde, Bizans tarzı tarihi bir binada yer almaktadır. Otelin kapalı havuzunda spa küveti, hamam, spa ve masaj uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Grand Sirkeci Hotel

Sirkeci / Fatih / İstanbul
Her köşesinde eski İstanbul’un ruhunu yansıtan Grand Sirkeci Otel, şehrin kıymetli zamanlarına eşlik eden tarihi dokusuyla hikaye ve efsanelerin tam kalbine yolculuk yapacağınız eşsiz bir konaklama deneyimi vadediyor.

Regie Ottoman Hotel

Sirkeci / Fatih / İstanbul
Osmanlı İmparatorluğu döneminin önemli binalarından biri olan Tütün Rejisi İdari Binası, bugün Regie Ottoman Hotel olarak Sirkeci İstanbul’da yeni konuklarını ağırlıyor.

Mercure Istanbul Sirkeci

Sirkeci / Fatih / İstanbul
İstanbul’un tarihi bölgesinde ve ticaret merkezinde, şehrin ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde bulunan bu otel, ülkenin ilk banka şubelerine de ev sahipliği yapan binada, 150 yıllık yenilenmiş bir Osmanlı yapısında hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi Hakkında

Hatice Turhan Valide Sultan Türbesi Otelleri Oğlu IV. Mehmet, 1648'de 4 yaşındayken tahta geçince Valide Sultan oldu. Turhan Sultan, toplam 34 yıl Valide Sultanlık yaparak Osmanlı tarihinin en uzun süreli Valide Sultan'ı oldu. Turhan Sultan 1597'de Sultan III. Mehmet'in annesi Valide Safiye Sultan'ın emriyle yapımına başlanan fakat yarım kalan İstanbul Yeni Camiini kendi parasıyla tamamlattı. 1683'te öldü ve cenazesi kendi tamamlattığı Yeni Camii'nin avlusundaki Turhan Sultan Türbesine gömüldü.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır