Yardım

Loading...
Sırala

Müderrisler Evi

Müthiş
9.6
Göynük, Bolu
Zumbara ile Sonra Öde
Kredi Kartı Gerekmiyor
Bolu Göynük'te konuklarını ağırlayan Müderrisler Evi,1340 li yıllarda Gazi Süleyman Paşanın yaşadığı konaktır. Gazi Süleyman Paşa, 2. Osmanlı padişahi Orhan Bey'in büyük oğlu olup Osmanlının Rumeli'ye geçişinin öncüsü ve Rumeli fatihi olarak bilinir.
Müthiş
9.6

Sular Butik Otel

Müthiş
9.6
Göynük, Bolu
3 yıldızlı otel konforuyla hazırlanmış 18 odası, şehir manzaralı kahvaltı salonu ve terasıyla, Sular Butik Otel ismiyle değerli konuklarımıza hizmet vermeye başlamıştır.
Müthiş
9.6

Göynük

20. yüzyıl başlarına ait eski Türk evleri bakımından zengin olan ilçe sahip olduğu 110 adet tarihî konut, 17 cami, türbe, çeşme ve hamam olmak üzere toplam 127 adet sivil mimari eser sebebiyle "Kentsel SİT Alanı" ilan edilmiştir. İlçede ayrıca 14. yüzyılda Gazi Süleyman Paşa tarafından inşa ettirilen tarihi cami, hamam ve konak da bulunmaktadır.

Sizde şehir hayatının yoğun temposundan uzaklaşıp doğal hayatın tadına varmak isterseniz, Bolu’nun huzurla dolu sakinliğine ve temiz havasının keyfine Göynük’te varın. Yeşilin her tonunun bulunduğu ve doğal gölleriyle güzelliğinden ödün vermeyen Göynük’te hayat koşuşturmacasından uzaklaşın.

Şehir hayatının yoğun temposunun ardından, sakinlik arayanlar için sıklıkla tercih edilen ve mevsim gözetmeksizin gidebileceğiniz Konaklamalarınız için en iyi Göynük otellerini Otelz.com’da bulabilir,  erken rezervasyon fırsatları ve son dakika avantajıyla otelde ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz

Bolu ilinin  önemini yaşatan yerlerinden biri olan Göynük'te tatil planınız varsa, erken rezervayon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Göynük Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Göynük’e Nasıl Gidilir?

İç Anadolu Bölgesi’nde merkezi bir konumda bulunan Bolu’nun nadide bir ilçesi olan Göynük, sakin tatil noktalarından birisi. Göynük’e Türkiye’nin her yerinden otobüs seferleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ankara ve İstanbul otobanını takip ederek ilçeye rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Göynük’te Gezilecek Yerler

Göynük Zafer Kulesi

Göynük gezinize büyük bir alana yayılmış olan, Bolu’nun doğal yapısıyla bütünleşen ve Göynük’ün simgesi olan Zafer Kulesi’nden başlayabilirsiniz. Zafer Kulesi’nden şehrin dokusunu ve Göynük’ün tarihi evlerini gözlemleyebilirsiniz. Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir yere sahip olan Zafer Kulesi’nin eşsiz yapısıyla tanışın. 

Göynük Sünnet Gölü

Göynük’e mesafe olarak 27 km uzaklıkta olan Sünnet Gölü, sessiz, sakin ve huzurlu yapısıyla tatilinizin en güzel noktası olacak. Kendine özgü yapısı ve manzarasıyla tekrar görmek isteyebileceğiniz yerlerden olacak. Emsallerinin aksine çok büyük bir derinliğe sahip olan gölün çevresinde çeşitli konaklama, piknik ve doğa yürüyüşü yapma imkânınız bulunmaktadır. Gölün temiz havasının keyfine varın.

Sünnet Gölü'nde yer alan otellerde konaklamak için Sünnet Gölü Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Göynük Çubuk Gölü

Çubuk Gölü de tıpkı Sünnet Gölü gibi doğal güzelliği, sessiz, sakin ve huzurlu yapısıyla tatilinizde mutlaka uğramanız gereken bir durak haline geliyor. 

Muhteşem manzarasıyla fotoğraf çekmeyi sevenlerin tercih ettiği bir nokta olan Çubuk Gölü’nün çevresi bölgeye özgü ağaçlarla donatılmış durumda. Tamamıyla doğal yollarla oluşmuş olan gölün çevresindeki geniş doğal yapı, doğa yürüyüşlerini sevenler için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek yerlerden birisi.

Göynük Akşemseddin Hazretleri Türbesi

Aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet’in hocası olarak bilinen Akşemseddin’in adına yapılan Akşemseddin Hazretleri Türbesi tarihi mimari ile ilgilenenler için  görülmesi gereken bir yapıdır.

Göynük Gazi Süleyman Paşa Hamamı

Akşemseddin Hazretleri Türbesi ile aynı dönemde yapıldığı düşünülen Gazi Süleyman Paşa Hamamı da bulunduğu çevrenin en eski hamamları arasında olmasının yanı sıra Osmanlı Mimarisi’nin özelliklerini eşsiz bir şekilde taşımaktadır.

Göynük Tabak Dede ve Ömer Sıkkın Türbesi

Göynük halkınca bilinen ancak ismi çok duyulmamış olan Tabak Dede ve Ömer Sıkkın Türbesi de inanç turizminin gizli kalan eserleridir. Eğer sizde gizli olan bu miraslara ve eşsiz mimariye şahit olmak isterseniz gönül rahatlığıyla tatil rotanıza ekleyebilirsiniz.

Yapmadan Dönme

Deniz tatilinden ziyade huzur ve sakinlik arayanların tatil rotası olarak kabul edilen Göynük, günlük hayatın yorucu temposundan çıkıp dinlenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği tatil beldeleri arasındadır. 

Genel olarak doğal güzellikleri ile tanınan Göynük’te kamp gibi çeşitli konaklama imkânları ve sakinlik arayanlar için doğaya dahil olma alternatifleri bulunmaktadır. Sizde doğanın içinde dinlenenlerden iseniz Sünnet Gölü’nü görmeden dönmemelisiniz.

Günümüze kadar korunarak gelen ve tahrip edilmeyen doğal yürüyüş yolları ve eşsiz gölleri ile Göynük’te huzurla tanışacaksınız. Tatilinizi dinginlikle buluşturun. Göynük’te Bolu’nun yöresel tatlarıyla da tatilinize tat katabilirsiniz.

Göynük'te Aile ve Çocuklar İle Yapılabilecek Aktiviteler

Göynük çevresinde ailenizle ve çocuklarınızla birlikte doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca göl kenarında bisiklet sürebilirsiniz.

Göynük’te Yapılabilecek Sporlar

Göynük, trekking için ideal rotalara sahip olan bir ilçedir. Ayrıca ilçenin göllerinde kano ile gezintiler yapabilirsiniz.

Göynük'te Ne Yenir?

Bolu’nun geleneksel tatlarıyla, zengin bir mutfağa sahip olan yapısının tadına varın. Göynük’ün çeşitli yöresel yemekleriyle içiniz ısınacak. Özellikle aşağıdaki yiyecekleri seyahatiniz sırasında mutlaka denemelisiniz.

Göynük Tahinli Pide

İncecik hamurun tahin ve şekerle yoğrulmasıya hazırlanan tahinli pidenin lezzeti Göynük’te bir başka.

Göynük Güveçte Kanlıca Mantarı

Kanlıca Mantarı, Göynük ve çevresinden toplanıyor. Ardından kaşar peyniri ile birlikte güveçte fırınlanarak servis ediliyor.

Göynük Cevizli Erişte

Erişteler hazırlandıktan sonra yoğurt ve, Göynük’ün meşhur keş peyniri ve öğütülmüş cevizle servis ediliyor. 

Göynük’te Ulaşım

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve genellikle hafta sonu tatilleri için tercih edilen Göynük’te doğal alanların geniş yer kaplamasına karşın kolay bir ulaşım ağı bulunmaktadır. Şehir içi minibüs ve otobüslerle de gideceğiniz ilçeye kısa sürede gidebilirsiniz. Aynı zamanda, taksi ve kişisel araçlarınızın imkanıyla da dilediğinizce gezmeniz mümkündür. 

Sıkça Sorulan Sorular

Göynük'e Ne Zaman Gidilir?

Genellikle mevsim gözetmeksizin sessizliği tercih edenler için uygun bir tatil rotası olan Göynük, yazın ve kışın dinlenmek veya gezmek için kısa süreli bir tatil rotası olarak tercih edilebilir. İç Anadolu Bölgesi’nin ikliminden dolayı kışları soğuk olan Göynük, genellikle tercih edilen kalabalık tatil rotalarının aksine sakindir.

 Tatil için genellikle denizi olan yerler tercih edilse de Göynük’ü tatil rotanıza eklerseniz yeşilin, dingin göllerin ve Osmanlı mimarisinin çeşitli örnekleriyle karşılaşmanız mümkünüdür. Aslında mevsim gözetmeksizin her mevsimde Göynük’ü tatil rotanıza gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. 

Yılın belli dönemlerinde genellikle kamp etkinlikleri veya buluşmaları yapılmaktadır. Yürüyüş rotaları için sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak Göynük’ün her tarafına yayılan doğal yapı sayesinde çeşitli doğa sporlarına elverişli olan Göynük’te doğa sporlarını yapmanız mümkündür. 

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor