Cumalıkızık Camii Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Cumalıkızık Camii Otelleri

Genel Bilgi

Köy meydanında bulunan cami, XVII. yüzyılda yaptırılmıştır.Caminin, üçyüz yıllık bir geçmişi bulunduğu ve köyün ilk camisinin yerine yapıldığı belirlenmiştir.Yapı meyilli arazide yapıldığı için kuzey duvarı fevkanidir.Dikdörtgen planı, ahşap kırma çatısı,sağdan ve soldan iki kargir merdivenle çıkılan, camekan içine alınmış beş gözlü ve yuvarlak kemerl

Onuncu Köy Hotel Bursa

Yildirim / Bursa /
Onuncu Köy Hotel'in klimalı odaları sıcak renklerle ve zarif ahşap mobilyalarla dekore edilmiştir. Tüm odalarda kablo TV, wi-fi. ve ücretsiz otopark imkanları mevcuttur.

Yesil Butik Hotel

Yildirim / Bursa /
Yeni yapilan binamiz, sehir merkezi'nde bulunan konumuyla misafirlerimize hizmet vermektedir.

Kule Hotel Bursa

Yildirim / Bursa /
Bursa’da, Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi’ne 2,2 km mesafede yer alan Kule Hotel’de bahçe, sigara içilmeyen odalar ve ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur. Tesis, Türk ve İslam Sanatları Müzesi, Yeşil Türbe ve Yeşil Camii yakınındadır.

Güner Hotel

Yildirim / Bursa /
Odalarimizda Konaklama Hizmetleri vermekteyiz. Otopark-Ücretsiz Wifi -Banyo-Klima-Televizyon vardir..

Setbaşı Hotel

Yildirim / Bursa /
Bursa şehir merkezinde hizmet veren Setbaşı Hotel, ekonomik konaklama düşünen misafirlerimiz için idael bir seçenek.Tesisin şehir merkezinde olması, size bir çok noktaya kolay erişim sağlamaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Cumalıkızık Camii Hakkında

Cumalıkızık Camii Otelleri Köy meydanında bulunan cami, XVII. yüzyılda yaptırılmıştır.Caminin, üçyüz yıllık bir geçmişi bulunduğu ve köyün ilk camisinin yerine yapıldığı belirlenmiştir.Yapı meyilli arazide yapıldığı için kuzey duvarı fevkanidir.Dikdörtgen planı, ahşap kırma çatısı,sağdan ve soldan iki kargir merdivenle çıkılan, camekan içine alınmış beş gözlü ve yuvarlak kemerli son cemaat yeri ve yenilenmiş minaresi ile tipik ve mütevazi bir köy camisidir. Cümle kapısı üzerinde yeralan ahşap saltanat güneşi figürü, Osmanlı mimarisinde 19. yy. ortalarından itibaren uygulanmaya başlamıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır