Yardım

Loading...
Sırala

Animos Suit Otel

İyi
7.2
Dikmen, Çankaya, Ankara
Animos Suit Otel, en ince ayrıntısına kadar misafirlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış ve dizayn edilmiştir. Odalarımızda konaklama yapacağınız süre içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm ekipmanlar mevcuttur.
İyi
7.2

Bahçelievler

Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olan Bahçelievler, Ankara’nın sosyal aktiviteler bakımından oldukça yoğun ve önemli bir semtidir. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu semtte; bar, kafe, mağaza ve birçok restoran faaliyette bulunur. Özellikle yaz aylarında Ankara’nın en eğlenceli ve turistik yerlerinden biri haline gelen Bahçelievler’de semt sakinleri genellikle emekli insanlardır.

1990’lı yıllardan itibaren zamanla birbirinden farklı işletmelerin açılmasından sonra hem sosyal hem de ekonomik açıdan canlanarak günümüzdeki haline gelmiştir.  

Ankara ilinin turistik ambiansını yansıtan konumlardan olan Bahçelievler'de tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Bahçelievler Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Bahçelievler'e Hava Yolu ile Ulaşım

Ankara’ya herhangi bir ilden uçak vasıtasıyla ulaştığınızda Ankara Esenboğa ile Bahçelievler arasında Bahçelievler’e ulaşmak için kat etmeniz gereken yaklaşık 29 kilometre bir mesafe bulunuyor. Havalimanına ulaştıktan sonra Bahçelievler’e gitmek için taksi tutarak veya araç kiralayarak Bahçelievler seyahatinize başlayabilirsiniz.

Bahçelievler'e Kara Yolu ile Ulaşım

Ülkenin birçok yerinden otobüsle Ankara’ya gelip aktarmalı olarak Bahçelievler’e geçiş yapmak mümkündür. Arabayla Bahçelievler’e gelmek istediğinizde ise; Ankara’ya geldikten sonra çok kısa bir süre daha yolculuk yapıp varış noktasına ulaşabileceksiniz.

Aynı zamanda Bahçelievler içerisinde birçok yere metro ile ulaşım sağlayabilme avantajı da bulunur. 

Bahçelievler’de Popüler Yerler

Bahçelievler Anıtkabir 

Ankara’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelen Anıtkabir, Bahçelievler’den araba ile sadece 10 dakika mesafededir. Milli bayramlarda Anıtkabir, özel törenlere ev sahipliği yapar. 

Anıtkabir'de yer alan otellerde konaklamak için, en uygun fiyatlar ile şekillendirdiğimiz Anıtkabir Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bahçelievler Belpa Kapalı Buz Pisti

1989 yılında Ankara büyükşehir belediyesi tarafından açılan ve ilk yapay buz pisti olma özelliği taşıyan yer, günümüzde hala faaliyet halindedir. Her yaştan insanın ilgi gösterdiği mekan Bahçelievler’de Ankara seyahatlerinde uğranması gereken yerlerin başında geliyor. 

Bahçelievler Ankara Kalesi ve Çevresi

Ankara’nın güzel manzarasıyla ve tarihi havasıyla dikkat çeken Ankara kalesi tarihi mekanları seven ziyaretçileri adeta kendine çekiyor. 

Ankara Kalesi ve Çevresi'nde yer alan tesislerden yerinizi ayırtmak için Ankara Kalesi Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bahçelievler Milli Kütüphane

Bahçelievler’de bulunan milli kütüphane, ilçenin en yoğun ders çalışma yerlerinden birisidir. Oldukça geniş kütüphane arşivine sahip olan kütüphanede kendinizi saatlerce arşivde kaybedebilirsiniz.

Bahçelievler 7. Cadde

7. cadde üzerinde kafeler ve çeşitli yemek yerleri bulunmaktadır. Bu özelliğiyle hem gençlerin hem de yerlilerin Ankara’daki en uğrak yerlerinden biridir. Kahve kültürü oldukça gelişmiş olan bu semtte birçok yeni nesil kahveci bulunur. Milli kütüphaneyi ziyaret ettikten sonra bir kahve içmek için kahveciler arasında hangi kafeye gitmek istediğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz.

Kahvenin yanında Ankara’nın en meşhur waffle çeşitlerinin yer aldığı Abbas Waffle’ı ziyaret edebilirsiniz. Bu lezzeti tatmak için cadde üzerinde yaklaşık beş dakikalık bir yürüyüş yapmanız yeterli olur.

Sadece kahve ve tatlı çeşitliliği dışında oldukça geniş bir yemek çeşitliliği de Bahçelievler’de bulunur. Dönerci, pizzacı, midyeci, makarnacı ve daha birçok türde yemek çeşidiyle ne yemek isteyeceğinize karar vermekte zorluk çekebilirsiniz. 

Bahçelievler sokak aralarında bulunan yemyeşil ağaçları, rengarenk çiçekleri ve parkları sayesinde şehir koşuşturmasında kısa süreliğine de olsa sizi ferahlatacak şahane molalar vermenizi sağlar. 

Bahçelievlerde Ne Yenir?

Bahçelievler Ankara Tava

Adından da anlaşılacağı üzere Ankara’da meşhur olan bu yiyecek, Bahçelievler’e geldiğinizde kesinlikle tatmanız gereken yemekler arasında en başta geliyor. Ankara kalesinin içinde bulunan konaklarda çeşit çeşit tatlılar mevcuttur. Ancak Ankara Tava, bu lezzetlerden en özelidir. Esnaf lokantası tadında olan restoranlarda Ankara Tava yemek size unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır. 

Bahçelievler Döner

Ankara’da etli yiyecekler revaçtadır. En sevilen lezzetlerin başında da döner gelir. Bahçelievler’den metroyla 5 dakikada ulaşabileceğiniz Ulus’daki mükemmel dönercileri ziyaret etmeden Ankara seyahatinizi tamamlamamanızı tavsiye ederiz.

Bahçelievler Ankara Simiti

Türkiye’nin birçok şehrinin kendine özgü simiti bulunur. Ankara Simiti ince yapısı, içi yumuşak dışı çıtır tadıyla ünlüdür. Bahçelievler’deki birçok noktada Ankara Simiti’ni rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olan Bahçelievler, Ankara’nın sosyal aktiviteler bakımından oldukça yoğun ve önemli bir semtidir. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu semtte; bar, kafe, mağaza ve birçok restoran faaliyette bulunur. Özellikle yaz aylarında Ankara’nın en eğlenceli ve turistik yerlerinden biri haline gelen Bahçelievler’de semt sakinleri genellikle emekli insanlardır.

1990’lı yıllardan itibaren zamanla birbirinden farklı işletmelerin açılmasından sonra hem sosyal hem de ekonomik açıdan canlanarak günümüzdeki haline gelmiştir.  

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor