Küçükkuyu Otelleri

En uygun Küçükkuyu otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Küçükkuyu Otelleri

Genel Bilgi

Afrodit’in Hermes ile aşk yaşadığı, mitolojinin balayı yeri olan kaz dağlarının eteklerinde ki, şifalı suları, muhteşem doğası, eşsiz tarihi ile bu gizli cennet  ziyaretçilerini bekliyor. Ziyaretiniz için en uygun otel firmalarını bulmak için Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com ile konaklayacağınız

Palm Beach Otel Küçükkuyu

Küçükkuyu / Ayvacık / Çanakkale
Küçükkuyu’ da, Kaz Dağları’nın, Ege Denizi ile buluştuğu, denize sıfır konumda yer alan Palm Beach Otel toplam 27 odanın; 24 delüx, 1 süit hepsi deniz, bahçe, havuz manzaralı ve 2 adette bahçe manzaralı odası ile toplam 90 yatak kapasitesine sahip, 12 dö

Reis İnn Hotel Kazdağları

Yeşilyurt / Ayvacık,Çanakkale
Şehrin karmaşasından uzak, çam ormanları içerisinde konaklama imkanı sunan Reis İnn Hotel Kazdağları, havuzu ve SPA merkeziyle Kazdağları'nın büyüleyici güzelliğini yaşayabileceğiniz konforlu bir tatil alternatifidir.

Tiny Life Resort

Küçükkuyu / Ayvacık / Çanakkale
Küçükkuyu-Assos sahil yolunda 8 dönümlük zeytinlik içinde doğaya saygılı, huzurlu, minimalist ama konforlu özel bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz TinyLife Resort, 30 haneli bir tekerlekli ev sahil köyüdür.

Esida Otel

Küçükkuyu / Ayvacık / Çanakkale
Yeşil ve mavinin bir araya geldiği enfes manzaranın içinde, tarihin temiz sularının kıyısına vurduğu özel sahili ile cennetten bir köşe olan Esida Otel, Zeus Altarı’nın yer aldığı Gargadan Tepesi’nin eteğinde, geçmiş kültürlerin dokusunu içinde barındıra

Pinecone Boutique Hotel

Yeşilyurt / Ayvacık,Çanakkale
Pinecone Boutique Hotel, konuklarına ücretsiz kablosuz internet, doğal Kuzey Ege mutfağı ve Kazdağları ile Ege Denizi manzarası sunuyor. Bu doğa otelinde güzel döşenmiş odalar, süitler ve villa tipi konutlar bulabilirsiniz.

Adatepe Otel

Küçükkuyu / Ayvacık / Çanakkale
Adatepe Otel’i oluştururken doğaya ve insanlara karşı duyduğumuz sorumluluk çerçevesinde hareket edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Küçükkuyu Hakkında

Küçükkuyu Otelleri

Afrodit’in Hermes ile aşk yaşadığı, mitolojinin balayı yeri olan kaz dağlarının eteklerinde ki, şifalı suları, muhteşem doğası, eşsiz tarihi ile bu gizli cennet  ziyaretçilerini bekliyor.

Ziyaretiniz için en uygun otel firmalarını bulmak için Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com ile konaklayacağınız yerlerde ön ödemesiz rezervasyon yapabilir,ödemenizi otelde yapma avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Balıkesir ilinin turistik ambiansını yaşatan Küçükkuyu'da tatil yapma planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Küçükkuyu Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Küçükkuyu’ya Nasıl Gidilir?

Küçükkuyu, Balıkesir’in yaklaşık 125 kilometre uzağında bu eşsiz cennete ulaşmak için tercih edebileceğiniz 2 farklı yol bulunmakta:

Küçükkuyu’ya Kara Yolu İle Ulaşım

Kara yolu ile gelmeyi tercih ederseniz, İzmir-Küçükkuyu arası 233 kilometre  yaklaşık 3 saat 15 dakika sürmektedir.

İstanbul-Küçükkuyu arası yaklaşık 447 kilometre yaklaşık  6 saat 30 dakika, Ankara-Küçükkuyu arası ise 668 kilometre yaklaşık 8 saat 15 dakika kadardır. Küçükkuyu’ya özel aracınız ya da Küçükkuyu Otogarı’na direkt seferler ile ulaşabilirsiniz.

Küçükkuyu’ya Hava Yolu İle Ulaşım

Küçükkuyu’da herhangi bir havalimanı bulunmamaktadır. Ancak Çanakkale Havalimanı, Küçükkuyu'ya yaklaşık 90 kilometre uzaklıktadır. İsteğinize bağlı olarak havayolu ile Çanakkale’ye ulaştıktan hemen sonra, firmaların özel servisleri ya da şehir içi ulaşım yolları ile Küçükkuyu'ya ulaşabilirsiniz.

Küçükkuyu’da Gezilecek Yerler

Küçükkuyu’da Bulunan Müzeler

Küçükkuyu Adatepe Zeytinyağı Fabrikası Ve Müzesi

Küçükkuyu geçmişten günümüze kadar geçim kaynağı olarak zeytin, kullanmıştır. Müze de sadece sergileme yapılmamakta aynı zamanda zeytinin inanılmaz faydaları ve tarihini dinlerken çeşitli zeytin ve zeytinyağlarının tadımını yapacaksınız. Aynı zamanda fabrika içerisindeki sabunhane sayesinde güzel kokular ile ziyaretinize devam edeceksiniz.

Küçükkuyu Tahtakuşlar Etnografya Galerisi

Türkiye’de ilk defa bir köyde kurulmuş olan galeri unvanını da taşıyan galeri de, Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Türk boylarının özgün kültürleri, giysileri, halıları, aletleri vb. pek çok tarihi eser bulunmakta ve Galeri tarafında da yıl boyunca çeşitli sanatçıların, eserlerini sergilediği alandır.

Küçükkuyu Yeşilyurt Köyü

Kaz Dağlarının yamacında kurulu köy, denize 3 kilometre uzaklıkta olan köy sahip olduğu taş yapıları ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Dilerseniz burada bulunan taş evler de konaklayabilirsiniz.

Küçükkuyu’nun Doğal Güzellikleri

Küçükkuyu Kadırga Koyu

Sit alanı olan Kadırga Koyu, hiç bozulmamış doğası, berrak denizi ve inanılmaz manzaraları ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Küçükkuyu Sarıkız Tepesi

Marmara ve Ege'yi ayıran sınır olarak bilinen Kaz Dağlarının 1726 metre yükseğinde bulunan Sarıkız Tepesi, ziyaretçilerine eşsiz bir deniz manzarası sunuyor.

Küçükkuyu Afrodit Kaplıcası

Afrodit tarafından bulunduğu iddia edilen bu kaplıca sadece yerli ve yabancı turistlerin değil dertlerine derman arayanlarında uğrak noktasıdır. Rivayete göre suyunun şifalı olması ile ünlü olan kaplıca 42 derecelik suyu ile güzel bir dinlenme alanı sunuyor.

Afrodit Kaplıcaları'nda yer alan otellerde konaklamak için Afrodit Kaplıcası Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Küçükkuyu Kazdağı Milli Parkı

Çeşit çeşit doğal bitkinin, çam ve zeytin ağaçlarının bulunduğu ve onlarca çeşit canlıya ev sahipliği yapan Kazdağı Milli Parkı ziyaretçilerine sadece eşsiz bir doğa değil bol oksijen de sunuyor.

Küçükkuyu Şahin Deresi Kanyonu

Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Şahin deresi Kanyonu, yaklaşık 600 metre yüksekliği ve eşsiz doğası, temiz suyu ve çam kokusu ile ziyaretçilerini mest ediyor. Ancak bu kanyona ulaşmak oldukça zor. Belli bir yere kadar araç ile geldikten sonra bir miktar yürümek zorunda kalıyorsunuz ancak bu doğa harikasını görmek için değer. 

Şahin Deresi Kanyonu'nda yer alan tesislerden yerinizi ayırtmak için Şahin Deresi Kanyonu Otelleri sayfamızdan rezervasyon yapabilirsiniz.

Küçükkuyu Mıhlı Şelalesi

Ağaçların sıklığından gökyüzünü bile göremeyeceğiniz, temiz suyu ve bereketli, toprakları ile ziyaretçilerine eşsiz bir doğa, serin sular ve pek çok mesire alanı sunuyor.

Küçükkuyu’da Bulunan Antik Kentler

Küçükkuyu Zeus Altarı

İlyada Destanında, Tanrıların burada oturup Truva Savaşını yönettikleri rivayet edilir. Zeus'un da burada yaşadığı ve savaşı buradan izleyip yönettiği söylenir. Aslında bu alan kaya kütlelerinin oyulması ile oluşmuştur. Ziyaretçilerinin kaya kütleleri içinde oluşturulmuş merdivenler ile ulaştığı alan Zeus'un Mağarası ve Çanakkale Savaşına katılan Erdem Dede yatırıdır.

Küçükkuyu Behramkale Köyü

Bu alan da hem bir antik şehir hem de köy bulunmaktadır. Antik şehir yüzünü denize dönmüşken köy denize sırtını dönmüştür. Köy içinde Assos mimarisinin taş işçiliklerinden çok güzel örnekler görebilirsiniz. Antik Kent ise köyün en tepesinde bulunur. Taşlarla kaplı bir yoldan yürüyerek ile çıkılan kent, Athena Tapınağına Da ev sahipliği yapıyor

Küçükkuyu’da Gece Hayatı

Büyük tatil beldelerine oranla Küçükkuyu, gece hayatı açısından oldukça zayıftır. Daha çok ailelerin tercih ettiği Küçükkuyu da gece hayatı yok denecek kadar azdır. Kafe, bar ve çay bahçeleri gün boyu açıktır.

Küçükkuyu’ya Ne Zaman Gidilir?

Küçükkuyu her mevsim eşsiz manzaralar sunan harika bir yer. Ancak yaz turizmi için daha çok tercih edilir. Bahar mevsimlerinde de gezmesi çok keyifli olacaktır. 

Küçükkuyu’da Aileniz İle Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler

Küçükkuyu'da Dalış

Küçükkuyu’nun berrak denizlerinin sadece manzarasına bakmak yeterli gelmediğinde yapılacak en iyi aktivite olan dalış, Küçükkuyu’da da yapılmaktadır. Eşsiz bir deneyim için tercih edilebilecek bir aktivitedir.

Küçükkuyu Trekking

Kaz Dağlarının eşsiz doğası, temiz havası ve zeytin ve çam kokuları eşliğinde yapabileceğiniz yürüyüşler yapabilirsiniz. Kaz Dağlarında kendine özel bir trekking rotası bulunuyor. Rota serin kanyonlardan başlıyor ve dağın yamaçlarından zirveye kadar ulaşıyor. 

Ancak rotanın, bazı bölümleri çok tehlikeli olduğu için rehbersiz ilerlemek yasak. Kaz Dağlarında trekking yapmak sadece aktivite için değil, harika manzaralar görmek ve harika kareler içerisinde yer almak için de şahane bir seçenektir.

Küçükkuyu’da Ne Yenir?

Küçükkuyu zeytin ağaçları ile kaplı bir ilçe olması sebebiyle burada yenilecek en iyi şeyler zeytinyağlılardır. Ayrıca pek çok çeşit balığa ev sahipliği yapan denizleri sayesinde de lezzetli balık çeşitleri de bulabilirsiniz. Aşağıdaki restoranları deneyebilirsiniz.

  • Gulet Restaurant
  • Sabunhane restoran
  • No 11 Bistro

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır