Ayazma Camii Otelleri

En uygun Ayazma Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ayazma Camii Otelleri

Genel Bilgi

Ayazma Camii İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan cami. 1760-1761 yıllarında Sultan III. Mustafa tarafından annesi Mihrişah Sultan ile kardeşi Şehzade Süleyman adlarına Mimarbaşı Mehmed Tahir Ağa’ya yaptırılmıştır. Caminin bulunduğu yerde daha önce Ayazma Sarayı ve bahçesi olduğundan bu ismi almıştır. Mimari stil olarak batı etkilerinin görüldüğü bi

Üsküdar'ın Kalbinde Boğaz'a Yakın Merkezi ve Nezih Daire

Üsküdar / İstanbul
Aradığınız huzuru getirecek cazibeye sahip olan Üsküdar semtinde keşfedilecek pek çok sokak var. Kalbinizi ve bedeninizi harika bir mahallede doğa ve tarihle doldurmak istiyorsanız, gelin ve rahat evimiz Moira ile tanışın.

Meydan Otel Üsküdar

Üsküdar / İstanbul
Meydan Otel Üsküdar, toplam 15 odasıyla sadece oda konseptinde hizmet vermektedir.

Emek Otel Pansiyon

Üsküdar / İstanbul
Emek Otel Pansiyon sade dizayn edilmiş odalarıyla misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

Üsküdar Hotel

Mimarsinan / Üsküdar / İstanbul
Üsküdar Hotel, resepsiyonu 7/24 açık olup restoran, ortak mutfak ve ücretsiz Wi-Fi erişimi gibi olanaklar mevcuttur. Konuklar oda servisi, ortak salon ve döviz bozdurma hizmetinden yararlanabilir.

Serra Boutique Hotel

Üsküdar / İstanbul
İstanbul'un Asya yakasında yer alan bu otel, klima ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış modern odalara ev sahipliği yapmaktadır. Tüm odalar düz ekran TV, mini buz dolabı,klima,su ile çay malzemeleri sunan bir elektrikli su ısıtıcısı ile donatılmıştır.

Hotel Kassimo

Mimarsinan / Üsküdar / İstanbul
Hotel Kassimo, 9 odalı küçük bir oteldir. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz merkezi bir konumdadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ayazma Camii Hakkında

Ayazma Camii Otelleri Ayazma Camii İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan cami. 1760-1761 yıllarında Sultan III. Mustafa tarafından annesi Mihrişah Sultan ile kardeşi Şehzade Süleyman adlarına Mimarbaşı Mehmed Tahir Ağa’ya yaptırılmıştır. Caminin bulunduğu yerde daha önce Ayazma Sarayı ve bahçesi olduğundan bu ismi almıştır. Mimari stil olarak batı etkilerinin görüldüğü bir camidir. Üç kapılı avludan camiye merdivenle çıkılır. Minaresi tek şerefeli merkezi kubbeli, kubbe de dört taşıyıcı payandaya oturtulmuş ve tabanı mermerlerle döşenmiştir. Güney cephesinde III. Mustafa Türbesi'nde olduğu gibi bir kuş evi dikkat çeker.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır