Apollonia Antik Kenti Otelleri

Apollonia Antik Kenti otelleri, en uygun Apollonia Antik Kenti otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Apollonia Antik Kenti Otelleri

Genel Bilgi

Apollonia, Antalya ili Kaş ilçesi yakınlarında Kılıçlı Köyü'nde bulunan antik Likya kentidir. Apollonia (Kılınçlar), Kaş' a 22 km mesafede, Kekova yolu üzerinde Kılınçlı köyünde Lykia Birliği’ ne bağlı olarak kurulmuş bir kenttir. Kalıntılardan anlaşıldığına göre MÖ 4. yüzyılda kurulmuştur. Şehir "L" harfine benzeyen bir kayalığın üzerindedir ve kenti

Pier House Hotel

Kaş / Antalya
Muhteşem deniz manzarası ve merkezi konuma sahip butik otel.

Mehtap Pansiyon

Kaş / Antalya
Mehtap Pansiyon Kaş, Kaleköy şehri merkezinde yer almakta olup misafirleri için aynı zamanda ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet imkanı sunmaktadır.

Seles Camping

Yeşilköy / Kaş / Antalya
Restore edilmiş eski bir köy evinin 4 odasına ilave olarak, 2 ahşap ev, 1 bungalow ve çadırlarımız var. Ayrıca motosiklet tutkunları için motosiklet parçalarından özel olarak tasarlanan bir "Biker's Room" oluşturduk.

Kaş Demir Apart-Otel

Merkez / Kaş / Antalya
Kaş Demir Apart Apartlarımız 2 Yatak Odası ( 1 Adet Çift Kişilik, 1 Adet Tek Kişilik, iki çekyat) açık mutfak salon WC-Banyo şeklindedir.

Likyaport Camping

Kas / Antalya
Kas merkez'e araçla 5 dakikalik mesafede fakat yayla havasında huzur bulacağınız mekandır.

3 Oda Konuk Evi

Kaş Merkez / Kaş / Antalya
3 Oda Konuk Evi, kalabalıktan uzakta, doğanın içerisinde 1950'lerden gelen bir çiftliği yeniden restore edilmiştir. Araç seslerinden uzak 8 odalı işletmemizde kahvaltı ve akşam yemeklerini bahçemizden topladığımız taze ürünlerle hazırlıyoruz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Apollonia Antik Kenti Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Apollonia Antik Kenti Hakkında

Apollonia Antik Kenti Otelleri Apollonia, Antalya ili Kaş ilçesi yakınlarında Kılıçlı Köyü'nde bulunan antik Likya kentidir. Apollonia (Kılınçlar), Kaş' a 22 km mesafede, Kekova yolu üzerinde Kılınçlı köyünde Lykia Birliği’ ne bağlı olarak kurulmuş bir kenttir. Kalıntılardan anlaşıldığına göre MÖ 4. yüzyılda kurulmuştur. Şehir "L" harfine benzeyen bir kayalığın üzerindedir ve kenti çevreleyen surların bir kısmı ayakta kalmıştır. İç kulenin batısında iyi durumda bir Bizans dönemi yapısı ile aynı döneme ait kilise bulunmaktadır. Kilisenin batısında tahrip olmuş tiyatro görülür. Hamam ve en ilginç yapılardan olan Heroon 6 prizmal gövdeli mezar anıtı diğer kalıntılardır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır