Adile Sultan Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 5 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Adile Sultan Türbesi Otelleri

Genel Bilgi

Türbenin şebeke dökme demir kapısının iki tarafında birer türbe odası vardır. Kapı üzerinde, demirden, Sultan Abdülmecid'in 1849 tarihli bir tuğrası vardır. Türbe odalarının Sokak tarafında dökme demir şebekede birer büyük hacet penceresi vardır. Üzerleri kubbelidir. Yapının arka tarafında, türbedar odası bulunmaktadır. Adile Sultan, II. Mahmud ile 4.

The Elegant Hotel

Eyüp / İstanbul
Bu oteldeki her odada klima ve düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Belirli odalarda dinlenebileceğiniz bir oturma alanı vardır. Her oda özel banyoludur. Konforunuz için bornoz ve terlikler temin edilir.

Turquhouse Boutique Otel

Eyüp / İstanbul
Muhteşem Haliç ve İstanbul manzarası eşliğinde, nitelikli hizmet anlayışıyla; misafirlerine unutulmaz bir hatıra yaşatmaktadır. Amacımız, mevcut tarihi doku içinde; misafirlerimizin her anını huzurla geçireceği bir ortam sunmaktır.

Isfanbul Holiday Home & Suites

Yesilpinar / Eyüp / Istanbul
Alibeyköy'de bulunan ISFANBUL HOLIDAY HOME & SUITES bahçe ve teras sunmaktadir. Rahmi Koç Müzesi ve Miniaturk gibi popüler turistik mekanlara toplu tasima araçlariyla kolayca ulasabilirsiniz. Tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi saglanmaktadir.

Ramada by Wyndham Istanbul Alibeyköy

Eyüp / İstanbul
İstanbul Havalimanı'na 20 km mesafede yer alan Ramada İstanbul Alibeyköy'de fitness merkezi vardır. Avrupa Yakası'nda çekici bir konuma sahip bu otel, Addressistanbul'a 3,1 km uzaklıktadır. Restoranda Türk yemekleri servis edilmektedir.

Selini Hotel

Kemerburgaz / Eyüp / İstanbul
Selini Hotel'de, tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlamaktadır. Tesisin 7/24 açık resepsiyonu ile oda servisi sunmaktadır. Odaların tümü Smart uydu TV, klima,su ısıtıcısı ve mini bar ile donatılmıştır.

Kemer Country Hotel Istanbul

Göktürk / Eyüp / İstanbul
Yesili, huzuru, seçkin sosyal ortami ve keyifli yasam alanlari ile hayatin tüm renklerini bulusturan Kemer Country Hotel Istanbul, hem doga hem de sehirle iç içe, benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Adile Sultan Türbesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Adile Sultan Türbesi Hakkında

Adile Sultan Türbesi Otelleri Türbenin şebeke dökme demir kapısının iki tarafında birer türbe odası vardır. Kapı üzerinde, demirden, Sultan Abdülmecid'in 1849 tarihli bir tuğrası vardır. Türbe odalarının Sokak tarafında dökme demir şebekede birer büyük hacet penceresi vardır. Üzerleri kubbelidir. Yapının arka tarafında, türbedar odası bulunmaktadır. Adile Sultan, II. Mahmud ile 4. İkbal Zernigâr Kadının kızı 30 Mayıs 1826 da doğdu. Küçük yaşta annesini kaybetti. Sultan II. Mahmud'un Baş Kadın'ı Nev-Fidan Kadın tarafından büyütüldü. 1845’de Mehmet Ali Paşa ile evlendirildi. Sarayda pek iyi bir tahsil ve terbiye görmüştü. Osmanlı hanedanı içinde Divan'ı olan tek kadın şairdi.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır