Adile Sultan Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 29 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Adile Sultan Türbesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Türbenin şebeke dökme demir kapısının iki tarafında birer türbe odası vardır. Kapı üzerinde, demirden, Sultan Abdülmecid'in 1849 tarihli bir tuğrası vardır. Türbe odalarının Sokak tarafında dökme demir şebekede birer büyük hacet penceresi vardır. Üzerleri kubbelidir. Yapının arka tarafında, türbedar odası bulunmaktadır. Adile Sultan, II. Mahmud ile 4.

The Elegant Hotel

Eyüp / İstanbul /
Bu oteldeki her odada klima ve düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Belirli odalarda dinlenebileceğiniz bir oturma alanı vardır. Her oda özel banyoludur. Konforunuz için bornoz ve terlikler temin edilir.

Turquhouse Boutique Otel

Eyüp / İstanbul /
Muhteşem Haliç ve İstanbul manzarası eşliğinde, nitelikli hizmet anlayışıyla; misafirlerine unutulmaz bir hatıra yaşatmaktadır. Amacımız, mevcut tarihi doku içinde; misafirlerimizin her anını huzurla geçireceği bir ortam sunmaktır.

Isfanbul Holiday Home & Suites

Yesilpinar / Eyüp / Istanbul /
Alibeyköy'de bulunan ISFANBUL HOLIDAY HOME & SUITES bahçe ve teras sunmaktadir. Rahmi Koç Müzesi ve Miniaturk gibi popüler turistik mekanlara toplu tasima araçlariyla kolayca ulasabilirsiniz. Tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi saglanmaktadir.

Ramada İstanbul Alibeyköy

Eyüp / İstanbul /
İstanbul Havalimanı'na 20 km mesafede yer alan Ramada İstanbul Alibeyköy'de fitness merkezi vardır. Avrupa Yakası'nda çekici bir konuma sahip bu otel, Addressistanbul'a 3,1 km uzaklıktadır. Restoranda Türk yemekleri servis edilmektedir.

Park Inn by Radisson Istanbul Airport Odayeri

Eyüp / İstanbul /
İstanbul'da kaldığınız süre boyunca yerel ve uluslararası lezzetlerimizi doğa manzarasına karşı Garden Restoran’da deneyimleyin.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Adile Sultan Türbesi Hakkında

Türbenin şebeke dökme demir kapısının iki tarafında birer türbe odası vardır. Kapı üzerinde, demirden, Sultan Abdülmecid'in 1849 tarihli bir tuğrası vardır. Türbe odalarının Sokak tarafında dökme demir şebekede birer büyük hacet penceresi vardır. Üzerleri kubbelidir. Yapının arka tarafında, türbedar odası bulunmaktadır. Adile Sultan, II. Mahmud ile 4. İkbal Zernigâr Kadının kızı 30 Mayıs 1826 da doğdu. Küçük yaşta annesini kaybetti. Sultan II. Mahmud'un Baş Kadın'ı Nev-Fidan Kadın tarafından büyütüldü. 1845’de Mehmet Ali Paşa ile evlendirildi. Sarayda pek iyi bir tahsil ve terbiye görmüştü. Osmanlı hanedanı içinde Divan'ı olan tek kadın şairdi.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır