Side Müzesi Otelleri

En uygun Side Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Side Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Side Müzesi, Roma döneminde inşa edilen hamam kompleksi üzerine yapılan ufak restorasyonlarla kurulmuştur. Müze' ye doğu yönündeki bir kapıdan girilir. Daha sonra tabanı taşlarla kaplı ve hamamın ikinci tepidariumu(eski Roma hamamlarında orta derecede ısıtılmış soğukluk yeri) olduğu anlaşılan bir avludan geçilerek büyük bir bahçeye çıkılır. Bu avlunun

Side Su Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Açık yüzme havuzu ve aydınlık bir dekora sahip modern tasarımlı odalar sunan Side Su Hotel, sadece yetişkinlere hizmet veren bir tesistir. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Side Antik Sempati Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Geçmişi binlerce yıla dayanan tarih, doğa ve denizi birleştiren muhteşem manzara ile tatilinizi keyifle, huzurla, güvenle geçirebileceğiniz 16 odası 32 kişilik kapasitesi ile misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Melissa Garden Apart Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Melissa Garden, Antalya'nin tarihi cenneti Side'nin batisina yerlestirilmis apartlardan olusmaktadir.Müsterilerine sicak ve kaliteli hizmet vermeyi görev edinmis personel kadrosuyla, güzel bir tatil ortami olusturmaktadir.

Holiday City Hotel

Kumköy / Side,Antalya
Bir kısmı deniz,bir kısmı kara manzaralı olan otelimize ilk girdiğiniz andan itibaren sıcaklık ve güler yüzle karşılaşıcaksınız. Tesis, uydu TV ve balkona sahip klimalı odalar ile hizmet vermektedir.

Palm Dor Hotel

Side / Manavgat / Antalya
Hotelimiz side şehir merkezine ve kumköy şehir merkezine sadece 1 km uzaklıktadır.

Dosi Otel

Kumköy / Side,Antalya
Sizlere evinizi aratmamak, sanki oturma odanızda TV seyredip, kendi banyonuzda duş alıyormuş gibi hissettirmek için, çok çalışıyoruz. Profesyonel kadromuz, amatör bir ruh ile Aile havası yaratıyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Side Müzesi Hakkında

Side Müzesi Otelleri Side Müzesi, Roma döneminde inşa edilen hamam kompleksi üzerine yapılan ufak restorasyonlarla kurulmuştur. Müze' ye doğu yönündeki bir kapıdan girilir. Daha sonra tabanı taşlarla kaplı ve hamamın ikinci tepidariumu(eski Roma hamamlarında orta derecede ısıtılmış soğukluk yeri) olduğu anlaşılan bir avludan geçilerek büyük bir bahçeye çıkılır. Bu avlunun etrafında ve bahçenin içinde Side’de yapılan kazılarda bulunan lahitler, sütunlar, büstler, torsolar, yazıtlar, heykeller, heykel kaideleri, sütun başlıkları, frizler, rölyefler ve steller görülmektedir. Müze bahçesi aslında Roma Hamamı’nın jimnastik salonu ve palaestrasının avlularıdır. Tabanı mermer parçaları ile kaplı olan bu avluların içindeki en önemli eser, avlunun kuzey duvarında görülen denizler tanrısı Poseido‘nun mitolojik öykülerinin yer aldığı friz serisidir. Burada tanrı ve tanrıçaların doğayla olan ilişkileri tasvir edilmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır