Kurşunlu Hanı Otelleri

Bu yerdeki 6 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kurşunlu Hanı Otelleri

Genel Bilgi

Kare bir alan üzeinde inşa edilmiş olan han, bir çeşme ve camiden oluşmaktadır. Külliye çeşitli dönemlerde yapılan ekleme ve değişikliklerle günümüze ulaşmıştır. Tamamen kesme taşlarla inşa edilen han, bir avlu etrafına sıralanmış bölümleri ile iki katlıdır. Dersaadet Kapı Ağası Cafer Ağa tarafından 1569 yılında yaptırıldığı sanılmaktadır. Hanın üzeri

Neccar Otel

Merkez / Antakya / Hatay /
Neccar Otel, 32 odalı olup 2019 Ağustos'ta hizmete açılmıştır. Oda kahvaltı konseptiyle hizmet verecek otelimizin tüm odalarında merkezi klima, Wi-Fi, su ısıtıcı, saç kurutma makinesi, minibar, uydu yayın LCD TV, banyo buklet ürünleri mevcuttur.

Liwan Deluxe Hotel

Merkez / Antakya / Hatay /
Konak, Antakya'nın soylu ailelerinden Halefoğlu ailesine ev sahipliği yapmıştır. Uzun yıllar Cemile Halefoğlu Konağı olarak da anılmıştır.

Sami Akar Saray Otel

Antakya / Hatay /
Kadim şehir Antakya'mızın gelmiş geçmiş medeniyetlerden miras olarak aldığı en büyük paye hiç şüphesiz ki misafirperverliğidir.

Kavinn Butik Otel

Antakya / Hatay /
Antakya' nin tarihi dokusunu hissedebileceginiz ve eskiye olan özlemi giderebileceginiz, konforlu ve sik bir konaklama mekani.

Aren Life Hotel

Antakya / Hatay /
Misafirlerine geleneksel kahvaltı servis eden tesis şık dekorasyonlu odaları ile turistik amaçlı seyahatlere hitap eden, konforlu bir konaklama alternatifi sunuyor.

Jasmin Konak Otel

Merkez / Antakya / Hatay /
Antakya otellerinden olan Jasmin Konak Butik Otel ile en keyifli konaklama seçenekleri sizi bekliyor. Hatay Havlimanına 30 km ve şehir merkezine 1 km mesafede yer alan Jasmin Konak Butik Otel’de restoran, wi-fi ve rahat oda seçenekleri sunulmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Kurşunlu Hanı Hakkında

Kare bir alan üzeinde inşa edilmiş olan han, bir çeşme ve camiden oluşmaktadır. Külliye çeşitli dönemlerde yapılan ekleme ve değişikliklerle günümüze ulaşmıştır. Tamamen kesme taşlarla inşa edilen han, bir avlu etrafına sıralanmış bölümleri ile iki katlıdır. Dersaadet Kapı Ağası Cafer Ağa tarafından 1569 yılında yaptırıldığı sanılmaktadır. Hanın üzerinin kurşun kaplatılmasından dolayı Kurşunlu Han adı ile anılmıştır.Bugün halen kullanımda olan handa yerel yiyecek,içeceklerin yanı sıra birçok süs eşyalarınıda bulabilirsiniz.

Kurşunlu Hanı Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır