Hışva Han Otelleri

En uygun Hışva Han otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hışva Han Otelleri

Genel Bilgi

Gaziantep Düğmeci (Karagöz) Mahallesi’nde bulunan Hışva Hanı’nın kitabesi günümüze ulaşmadığından ne zaman yapıldığıkonusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Antep Şer’i Mahkeme Sicillerinde ismi geçtiğinden ötürü XVI-XVII yüzyıllarda yapıldığı düşünülmektedir ancak. Hışva Hanı da tek katlı,avlulu hanlar gurubundandır. Yuvarlak kemerli gösterişl

Duran Ağa Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Sabuncular Çarşısı ve Tütün Han 200 mt., Almacı Pazarı 300 mt., Zincirli Bedesten 200 mt., İmam Çağdaş Lokantası ve bölgenin ünlü cafe ve restoranları'na 200 mt mesafededir.

Asude Konak

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın, restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan Asude Konak, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor. Tesiste 5 oda mevcut.

Yılmazel Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Yılmazel Hotel Gaziantep'in tam merkezinde faaliyet gösteren temiz,konforlu, aile ve iş dünyasına hitap eden bir oteldir. Otelin tüm odalarında ve genel alanlarında ücretsiz Wİ-Fi erişimi mevcuttur.

Butik Hantep Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın yeniden restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan BUTİK HANTEP KONAĞI, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor

Efebey Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Efebey Konağı Butik Oteli Gaziantep Kalesinin girişine 50m, Gaziantep Kültür Yoluna 20m mesafede olup Kır Kahvesi ve Medusa Cam Eserleri Müzesinin hemen yanı başındadır.

Pamuk City Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Pamuk City Hotel klimalı birimlerle konforlu, açık büfe bol çeşit kahvaltı servis eden bir konaklama olanağı sunmaktadır. Otelimiz çok merkezi kesimde bulunduğundan, bölgemizdeki otellerden farklı olarak, aile oteli konseptindedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hışva Han Hakkında

Hışva Han Otelleri Gaziantep Düğmeci (Karagöz) Mahallesi’nde bulunan Hışva Hanı’nın kitabesi günümüze ulaşmadığından ne zaman yapıldığıkonusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Antep Şer’i Mahkeme Sicillerinde ismi geçtiğinden ötürü XVI-XVII yüzyıllarda yapıldığı düşünülmektedir ancak. Hışva Hanı da tek katlı,avlulu hanlar gurubundandır. Yuvarlak kemerli gösterişli bir giriş kapısından avluya geçilmekte, bu avlunun iki yanında odalar sıralanmışlardır. Bu odaların karşısına gelen bölüme ise kayaların oyulması suretiyle ahırlar yapılmıştır. Giriş kapısı siyah ve beyaz taşlardan yapılmış, girişi örten tonozların başlangıçlarına da mukarnas dizileri yerleştirilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır