Binbirdirek Sarnıcı Otelleri

Bu yerdeki 536 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Binbirdirek Sarnıcı Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Yerebatan Sarayı denilen Bazalika Sarnıcı'ndan sonra İstanbul'un ikinci büyük su haznesi olan Binbirdirek Sarnıcı eski Bizans kaynaklarına göre 4. yüzyılda yapılmıştır. Bu kaynakların verdiği bilgilere göre İmparator I. Constantinus şehri yeniden kurduğunda Roma'dan bazı senato üyelerini buraya göçe zorlamıştı. Bunlardan Filoksenus (Philoxenus) Sarayı

Faros Hotel Old City

Sultanahmet / Fatih / Istanbul /
Bu oteldeki her oda klima ve düz ekran TV ile donatilmistir. Bazi odalarda yogun bir günün ardindan dinlenebileceginiz oturma alani bulunmaktadir. Odalarda özel banyo vardir.

Hotel Arcadia Blue

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
Tarihi Sultanahmet semtinin kalbinde yer alan ve 2013 yılında yenilenmiş olan bu otel, Marmara Denizi'nin panoramik manzaralarını sunan bir çatı restoranına ev sahipliği yapmaktadır.

Deluxe Golden Horn Sultanahmet Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
006 yılında hizmete açılmış olan otelimiz konuk severliği,güler yüzlü ve tecrübeli personeli, özenle dekore edilmiş 71 Odası ile siz değerli misafirlerimizin kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilmeniz için yola çıkmış olup,kurulduğu günden bu yana ka

Rast Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /

Monarch Hotel

Fatih / İstanbul /
Bad Gögging bu 4 yıldızlı superior otel, 4 restoran, açık / kapalı yüzme havuzları ile büyük bir spa ve boş zaman aktiviteleri sunmaktadır. Bu Bavyera'nın Altmühltal rezervi keşfetmek için ideal bir yerdir. Ücretsiz WiFi sunulmaktadır.

Esra Sultan Petrol Hotel

Sultanahmet / Fatih / İstanbul /
Tarihi Yarımada da Sultanahmet semtinin kalbinde yer alan Esra Sultan Hotel, Ayasofya'ya ve Sultanahmet Camii'ne sadece 200 metre uzaklıktadır. Neoklasik tarzda dekore edilmiş otel Sultanahmet Camii ve Marmara Denizi manzaralı bir kapalı terasa sahiptir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Binbirdirek Sarnıcı Hakkında

Yerebatan Sarayı denilen Bazalika Sarnıcı'ndan sonra İstanbul'un ikinci büyük su haznesi olan Binbirdirek Sarnıcı eski Bizans kaynaklarına göre 4. yüzyılda yapılmıştır. Bu kaynakların verdiği bilgilere göre İmparator I. Constantinus şehri yeniden kurduğunda Roma'dan bazı senato üyelerini buraya göçe zorlamıştı. Bunlardan Filoksenus (Philoxenus) Sarayı'nı, Hipodrom'un komşusu olarak yaptırmış ve sarayın su ihtiyacını karşılamak üzere de bu sarnıcı inşa ettirmiştir. Bizans döneminde şehrin topografyası hakkında bilgi veren kaynaklardan Patria Konstantinopoleos'a göre Filoksenus Sarnıcı, Constantinus Forumu'na komşu idi ve yanında Lausus Sarayı bulunuyordu. Bu forumun Çemberlitaş'ta olduğu hususunda şüphe yoktur. Lausus Sarayı'nın da aynı çevrede bulunduğu bilindiğine göre Binbirdirek Sarnıcı Filoksenus Sarayı'na en geniş ihtimalle de Lausus Sarayı'na ait olabilir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır