Yardım

Loading...
Sırala

Balya

Balıkesir'in kaplıcasıyla ünlü Balya ilçesi, zengin bir tarihe sahip. Balya ilçesi, madenleri kapatılmadan önce küçük İstanbul olarak anılıyordu. Zamanında Fransızların maden için ziyaret ettikleri ilçe, her geçen gün göç edenlerin çoğalmasıyla eski heybetini yitirdi. Şimdi küçük ve kendi halinde bir ilçe olarak varlığını sürdürüyor. Otelz.com ayrıcalığıyla konaklayacağınız Balya otelleri bölgede Ayvalık otellerine alternatif oluşturarak ziyaretçilerini her bütçeye uygun fiyatlarıyla misafir ediyor.

 Balıkesir'in merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Balya'da, hem şehirden uzak, temiz hava eşliğinde bir konaklama geçirebilir hem de Balıkesir'in keşfedilmeyi bekleyen birçok önemli turizm merkezini ziyaret edebilirsiniz. Dik yamaçlı derin vadilerde konumlandığı için tertemiz bir havaya ve muazzam dağ manzarasına sahip. Balya'da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden en önemlisi, Balıkesir'in bir başka ilçesi, tertemiz havasıyla Ayvalık. Keşfederken asla yorulmayacağınız ve her sokağında saatlerce vakit geçirmek isteyeceğiniz Ayvalık'ta ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Balya'da kalabalıktan uzak geçirdiğiniz vakitleri, Cunda Adası'nı ziyaret ederek renklendirebilirsiniz. Günübirlik gidebileceğiniz Cunda Adası'nın sunduğu güzellikler ömür boyu aklınızdan çıkmayacaktır. Özellikle yaz aylarında güzel sahilinin ve denizinin tadına varabilir, güneşin altında dinlenebilirsiniz.

Tereyağı ile ünlü Balya'da, Balıkesir mantısı bölgenin en karakteristik ve özel yemeği olarak mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biri. İlçede her yıl, 6 Eylül Yunan askerlerinden ve işgalden kurtuluş günü olarak kutlanıyor.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor