Abide Hatun Cami Otelleri

Bu yerdeki 3 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Abide Hatun Cami Otelleri

Genel Bilgi

Abide Hatun Cami ,Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın Annesi Abide Hatun tarafından XVII.yüzyılın başında yaptırılmıştır. Moloz taştan yapılan cami dikdörtgen plânlıdır. Giriş kapısının kanatları geometrik motifler ve oymalarla süslenmiştir. Ahşap üzerine kalem işi tekniği ile yapılmış uygulamaların en güzel örneklerini burada görmek mümkündür.

Tarihi Tashan Butik Otel Merzifon

Merzifon Merkez / Merzifon / Amasya
Merzifon’da Kara Mustafa Pasa Camii ile Bedesten’in hemen yaninda yer alan Tarihi Tashan Otelinin Yapim kitabesi bulunmadigi için yapim tarihi tam olarak bilinmese de mimari özellikleri 17. yy.’da yapildigini göstermektedir.

Grand Merpond Otel

Merzifon / Amasya
ehir merkezi, tarihi mekanlar, alışveriş merkezlerine yakın bir konuma sahip olan otelimiz; Ankara, İstanbul ve Karadeniz Bölgesi istikametlerini bağlayan yol üzerinde Merzifon’un şehir merkezinde bulunan şehrin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Abide Hatun Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Abide Hatun Cami Hakkında

Abide Hatun Cami  Otelleri Abide Hatun Cami ,Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın Annesi Abide Hatun tarafından XVII.yüzyılın başında yaptırılmıştır. Moloz taştan yapılan cami dikdörtgen plânlıdır. Giriş kapısının kanatları geometrik motifler ve oymalarla süslenmiştir. Ahşap üzerine kalem işi tekniği ile yapılmış uygulamaların en güzel örneklerini burada görmek mümkündür. Minaresi tek şerefelidir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır