Türkiye ve Kıbrıs'ta 12615 otele doğrudan rezervasyon yapın

Van'da otel mi arıyorsun?

Oda Seni Bekliyor!

Van otelleri için sitemizde 48 farklı seçenek var. Kendine uygun oteli şimdi bul!

Van'da otel ara

Ön Ödemesiz Rezervasyon
Ücretsiz İptal
Erken Rezervasyon
Kredi Kartsız Rezervasyon

Neden Otelz ?

Ön ödemesiz rezervasyon Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın,konaklama ücretini otelde ödeyin!
Rezervasyon ücreti yok Rezervasyonlarınız için Otelz.com sizden hiçbir ücret almaz!
Gerçek Otel Değerlendirmeleri Otellerde konaklama yapmış konukların, değerlendirmelerinden fikir alın.
12615 farklı konaklama tesisi Hergün sayısı artan 5 Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar binlerce farklı konaklama seçeneği!
Son dakika indirimleri Ödeme yapmadan yerinizi ayırtın, konaklama ücretini otelde ödeyin!
Ücretsiz Rezervasyon Yönetimi Tarihlerinizi değiştirin, yatak tercihinizi belirleyin, onayı görüntüleyin ve daha bir çok özellik
Erken Rezervasyon Fırsatları Yılın 365 günü erken rezervasyon yaparak müthiş indirimlerden yararlanın!
Ücretsiz İptal! Aksilik mi çıktı ? Bir çok otelde rezervasyonlarınızı ücretsiz iptal edin.
7/24 Destek Hattı 7/24 Çağrı Merkezimiz ve online destek kanallarımız konforunuz için çalışmaktadır.

Van Hakkında

Dünyanın en eski kentleri arasında yer alan Van, tarih, kültür ve doğa turizmi ile her yıl yerli ve yabancı birçok turist ağırlamakta. Bünyesinde bulundurduğu, ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü ve birçok medeniyetin izlerini taşıyan tarihi mirası, yemek kültürü, el sanatları, kayak merkezi, kışın beyaz örtüyle kaplı, yazın çeşitli renklere bürünen doğası ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık ve Türkiye'nin en kalabalık 6. şehri olan Van, şehre gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamakta.

 

Van Otel ve Tatil Önerileri

Tarihin, kültürün ve doğanın eşsiz güzellikteki örneklerini sunan Van'da konaklama hizmetleri de oldukça gelişmiş ve her bütçeye ve zevke uygun otel seçenekleriyle yerli yabancı turistleri memnun etmekte. Şehir merkezinde, ilçelerde, göl kenarında bulabileceğiniz otellerde kaliteli hizmet imkanları bulabilirsiniz.

 

Van'a Nasıl Gidilir?

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Van'a karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlamak mümkün. İstanbul'a 1637 km, Ankara'ya 1382 km, İzmir'e 1767 km uzaklığıyla daha çok hava yolu veya turistik bir yolculuk amaçlı Ankara'dan her salı ve pazar sefer düzenleyen ve yaklaşık 26 saat süren Van Gölü Ekspresi ile ulaşım tercih edilmekte. Uzun yolculuğu sevenler ve zaman problemi olmayanlar için otobüs firmalarının seferleri veya şahsi araçla yolculuk, alternatifler arasında. Havayolunu tercih ederseniz merkeze 8 km uzaklıkta ve Van Gölü kıyısında bulunan Van Ferit Melen Havaalanına iniş yaparak kısa zamanlı ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Van şehir içinde ise belediye otobüsü, özel halk otobüsü, minibüs ve taksiler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 

Van Gölü

Her mevsim sunduğu birbirinden güzel tablo görünümleriyle konuklarının başını döndüren bir doğa harikası Van Gölü... Türkiye'nin en büyük, dünyanın en büyük sodalı gölü olmasının yanında yöre halkı Van Denizi olarak tabir etmekte.Sodalı ve tuzlu yapıya sahip Van Gölünde tek balık türü olan İnci Kefali, tatlı su akarsularının göre karıştığı bölgede yer almakta. Kuşadası, Akdamar, Çarpanak ve Adır adında dört adet adası bulunan göl, özellikle Akdamar Adası,sular altında kalmış tarihi eserleri, dünyanın en büyük mikrobiyalitleri,  ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmekte. Sodalı suyunun birçok cilt hastalığına iyi gelmesi, yosun tutmaması, dinginliği, 32 adet plajı ile yaz aylarında yöre halkının yüzme amaçlı sıkça tercih ettiği Van Gölü'nde siz de sandalla gezinti, su kayağı, kano, yelkencilik, yüzme sporları yapabilir, çevresinde piknik, kamp, dağ yürüyüşü gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. 

 

Akdamar Kilisesi

Van Gölü'nün en büyük ikinci adası olan Akdamar Adası'nın güneydoğusunda bulunan Akdamar Kilisesi, manzarası ve tarihiyle yerli ve yabancı turistleri etkilemekte. Vaspurakan Hanedanlığı'ndan Kral I.Gakik tarafından MS 915 yılında yaptırılan kilise, 1113'te manastıra dönüştürüldükten sonra Kutsal Haç Kilisesi adı ile de bilinmekte. Günümüzde anıt müze olarak ziyaretçilerini ağırlayan kilise, merkezi kubbeli, dört yapraklı yonca şeklinde haç planına sahip olması ve yüzeyinde yer alan bezemeleri ile ziyaretçilerini ağırlamakta. 

 

Van Kalesi

Urartu kralı 1. Sarduri'nin M.Ö 9. yüzyılda inşa ettirdiği ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne dahil edilen Van Kalesi, yerli yabancı binlerce turiste Urartulardan günümüze kadar gelen tarihe tanıklık etme imkanı sunmakta. Yapılan yürüyüş yolları sayesinde günümüze kadar varlığını büyük oranda korumuş yapıyı rahatlıkla gezebilir, gün batımı eşliğinde 360 derece şehir ve Van Gölü manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kalenin içinde bulunan Sardur Burcu, Analı Kız Açık Hava Tapınağı, II. Sarduri kaya mezarları, surları gezerken kendinizi tarihin derinliklerinde bulacaksınız. Tuşpa adı ile Urartulara başkentlik yapan Van Kalesi'ne kadar gelmişken yakınında bulunan Van Evi'ni de ziyaret edebilirsiniz.

 

Hoşap Kalesi

Van'ın en önemli tarihi yapılarından olan ve Van'dan Hakkari'ye giden yol üzerinde bulunan Hoşap Kalesi, şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Urartular tarafından Hoşap suyunun kenarında yükselen kaya kütlesi üzerinde kurulan kale Bizans, Ermeni Abbasi, Selçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Safavi dönemlerinde kullanılmış ayrıca; Osmanlı Devleti'ne bağlı Mahmudi Beyi Sarı Süleyman tarafından yenilenerek tekrar kullanıma açılmıştır. Günümüze büyük oranda korunarak varlığını sürdüren kale, iç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşmakta; içinde köy evleri, mescit, sarnıç, zindan bulundurmaktadır.İç kalenin en yüksek noktasına inşa edilen seyir köşkü ise ziyaretçilerine muazzam bir manzara sunmakta.

 

Çavuştepe Kalesi

Urartu kralı II. Sarduri tarafından inşa ettirilen Çavuştepe Kalesi, Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Çavuştepe Köyü'nde ve Van'a 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Aşağı ve yukarı olmak üzere iki bölümden oluşan kale,ana giriş kapısı ile birleşmektedir. Aşağı kalede İrmuşini Tapınağı, 4-5 metre yüksekliğinde taş surlar, sarnıç ve saray binaları bulunmakta; doğuda bulunan yukarı kalede Urartu Baş Tanrısı Haldi'ye ait tapınak ile bir başka açık hava tapınağı yer almaktadır. 1961 yılından beri Türk bilim adamları tarafından kazı çalışmaları yapılan Çavuştepe Kalesi, Van gezi rotanızı tereddüt etmeden çevirebileceğiniz tarihe ışık tutan yapılar arasında.

 

Van'da Ne Yenir?

Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra yemek kültürüyle de ziyaretçilerini memnun eden Van, iklim koşullarından dolay daha çok et ve süt ürünlerini barındıran bir mutfağa sahiptir. Farklı mutfaklardan bir araya gelmiş lezzetlerin harmanı olarak ortaya çıkan yemek kültürü sayesinde, özellikle Van kahvaltısıyla sadece ülkemizde değil başka ülkelerde de adını duyurmakta. Van kahvaltısı; otlu peynir, beyaz peynir, yayık tereyağı, süt kaymağı, kavut, murtuğa, Van balı gibi doğal ürünlerle sizlere unutulmaz bir kahvaltı tattıracaktır.  Sengeser, ciğer köftesi, eşkili, kürt köftesi, helise, çiriş pilavı, tandırda Van balığı(inci kefali), kurut aşı, ayran aşı çorbası, bulgur aşı gibi birbirinden lezzetli yemeklerinden tattıkça büyüleneceksiniz. 

 

Van'da Ne Yapılır?

Van geziniz sırasında güne meşhur Van Kahvaltısı ile başlayabilir,  Van Kedi Evi'ni ziyaret edip farklı renklerde gözlere sahip Van kedilerini ziyaret edebilir, Van Gölü'nde tekne ile gezinti yapıp dalış yapabilir, kış aylarında Abalı Kayak Merkezi'nde eğlenceli bir gün geçirebilir, 'Kaleler Şehri' olarak Van'ın tarihe ışık tutan kalelerini ziyaret edebilir, göl çevresinde kamp kurabilir, sahil kenarında bulunan barbekü alanlarında mangal keyfi yapabilirsiniz.

Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali, Erçek Gölü Flamingolar Göç Festivali, Akdamar Adası Ayin Törenleri, Emrah ile Selvi Kültür Sanat Festivali, Kanispi Bal, Ceviz ve Doğa Festivali gibi birçok festivale tatil zamanınızı denk getirerek katılabilirsiniz. 

 

Alışveriş

Van, sunduğu pek çok kültürel zenginliğin yanında el sanatlarıyla da kendinden söz ettirmekte. Özellikle gümüş işlemeciliğinden doğan süsleme sanatı olan savat Van'ın birçok yerinde karşılaşabileceğiniz el sanatları arasında.Ayrıca canbezer, şehvani, lüper kilimi gibi Van'ın ünlü yöresel kilimlerinden, ceviz takı sandığı, kutu ve tepsi gibi ceviz oymacılığı sanatının güzide örneklerinden,meşhur otlu peyniri ve çatak balından satın alabilirsiniz. Rus Pazarı, Cumhuriyet Caddesi ve Maraş Caddesi kalabalığa karışıp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, hatıra ve hediyelik süs ve eşyalardan satın alabileceğiniz alışveriş lokasyonlarının başında gelmekte. 

 

Gece Hayatı

Tarihi ve kültürüyle ziyaretçilerini büyüleyen Van son yıllarda da gece hayatı ile adını duyurmakta. Önceleri yaşanan siyasi sorunlar sebebiyle gece hayatının sakin geçmesinin yanında son yıllarda açılan yeni mekanları ile konuklarını eğlendirmekte. Türkü barlar, publar, clublar, diskolar, barları ile dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

{{mapInfoItem.Name}}

{{mapInfoItem.ShortName}}

{{mapInfoItem.ParentName}}
{{mapInfoItem.scoreData.point}} {{mapInfoItem.scoreData.text}}
Önümüzdeki 6 ay için müsait oda bulunamadı. Bu otel için müsait oda oluştuğunda sizi haberdar etmemizi istiyorsanız beni haberdar et butonun tıklayınız
Hemen üye olun; Size özel indirimlerden yararlanın, Rezervasyonlarınızı yönetin, Odanızı daha hızlı ayırtın !
Hesabımı Oluştur
kişi bu tesisi takip listesine aldı
Takibe aldığınız otelin fiyatı belirli bir oranda düşünce veya bu otel ile ilgili özel bir kampanya başlayınca size haber verilir.
Bu tesisi takibe almak için lütfen tıklayınız. Daha sonra üye panelinizden takip listenizi düzenleyebilirsiniz.
Bu tesisi takip ediyorsunuz. Takibi bırakmak için tıklayınız.
Otellerimizi takip etmek için üye olun veya giriş yapın
Şifrenizi mi unuttunuz ? X
Kapat
E-Posta adresinizi girerseniz size şifrenizi yeniden oluşturmanız için bir link göndereceğiz
Gönder
!

Sizi Arayalım

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte biz arayalım.
Gönder