Kişi Sayısı
Bir oda daha ekle

Aya Sultanahmet Hotel Otel Koşulları

Check/in

En erken saat 14:00 ve sonrası

Check/out

En geç saat 12:00 ve sonrası

Evcil Hayvan

Evcil hayvan barınamaz

Sigara

Odalarda sigara içilmez

Çocuklar

2 yaşına kadar olan bebekler ücretsizdir

Her bir oda için 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsizdir

Provizyon

Tesisin gerekli durumlarda kredi kartınızdan belirli tutarlarda <b>provizyon</b> alma hakkı vardır. Oda seçimlerinizden sonra hangi koşullarda kredi kartınıza ne kadar blokaj konacağını görebilirsiniz.

Geçerli kart tipleri

Saatlik Oda Nedir ?

Saatlik Oda, tesislerin belirlediği saat dilimleri arasında konaklayabileceğiniz ve saatlik ödeme yapabileceğiniz bir konaklama fırsatıdır. Odanızı kullanacağınız saat kadar ödeyin, tasarruf edin!

Saatlik Oda Avantajları:

 • Saatlik konaklama fırsatı
 • Tesisler tüm gün fiyatı yerine, saat dilimleri kadar ödeme imkânı sunar
 • Covid-19 önlemleri eşliğinde konaklama
 • Ön ödemesiz rezervasyon imkânı

OtelOfis Nedir?

09:00-17:00 saat dilimi arasında, daha az fiyatla, ofis imkânları eşliğinde konaklama fırsatıdır. Otelde ofis imkânlarıyla vakit geçirin!

OtelOfis Avantajları:

 • Odanızda ofis imkânlarıyla konaklarsınız
 • Covid-19 önlemleri eşliğinde konaklama
 • Ön ödemesiz rezervasyon imkânı
 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Çalışma masası imkânı
 • Çay, kahve servisi
 • Elektrikli su ısıtıcısı imkânı
 • Kek, kurabiye ikramı
Tesislerin Belirlediği Ekstra Avantajlar:
 • Ücretsiz havuz kullanımı
 • Spa ve masaj indirimi

Aya Sultanahmet Hotel

Sultanahmet, Fatih, İstanbul , Türkiye Haritada Göster
Rezervasyon Yap

covid19 Bu tesisin Corona Virüsüne karşı aldığı tedbirler

 • Güvenli Turizm Sertifikası
 • Personelin düzenli sağlık kontrolü yapılır.
 • Misafir kabulünde COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin yazılı bilgilendirme yapılır.
 • Tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirme yapılır.
 • Sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınır, işaretlemeler yapılır ve plana uygun kapasiteden fazla misafir kabul edilmez.
 • Termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları.
 • Dezenfeksiyon halıları (paspasları) ve el dezenfeksiyon imkânı
 • Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur.
 • Genel kullanım alanlarının ve genel müşteri tuvaletlerinin girişlerinde, ayrıca geniş genel kullanım alanlarının farklı yerlerinde el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulur.
 • Personel girişinde termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları,dezenfeksiyon paspasları ve el dezenfeksiyonu veya antiseptiği bulundurulur.
 • Personele, çalışma yerine, misafirler ve ortam ile temasına uygun kişisel koruyucu donanım (maske, cerrahi maske, eldiven, siperlik gibi) ile el dezenfeksiyon imkânı sağlanır.
 • Personel kıyafetlerinin günlük temizliği ve hijyeni sağlanır.
 • Müşteri odaları, odalarda elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenir.
 • Havalandırma ve klima sisteminin ve çamaşır, bulaşık makinesi gibi diğer araç, gereç, malzeme, donanımın periyodik bakımları ve gerekli olanlarının sterilizasyonu sağlanır.
 • Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır.
 • Tesisin tamamında (barlar, snack barlar dâhil) servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır.
 • Klor seviyesi açık havuzlarda 1-3 ppm, kapalı havuzlarda 1-1,5 ppm arasında tutulur. Periyodik ölçümlerin izlenebilirlik kayıtları tutulur.
 • Tüm Personele Corona Virüs Egitimi
 • Periyodik Açık Alan Dezenfektasyonu
 • Periyodik Kapalı Alan Dezenfektasyonu
 • Tekstil Ürünleri 60 Derece Sıcaklıkta Yıkanıyor
 • En az 24 Saat Boş Bırakılmış Odalar
 • Bağışıklık Sistemini Destekleyici Gıda ve İçecek
 • Depo ve Gıda Güvenligi Denetimi

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Aya Sultanahmet Hotel Hakkında Genel Bilgiler

Aya Sultanahmet Hotel, restoranından İstanbul Boğazı'na ve Marmara Denizi'ne hakim, Şarap Kav'ında Selçuklu ve Osmanlı Dönemi'nden tarihi kalıntılar barından, ödüllü mimarlar tarafından lüks bir şekilde dizayn edilmiştir. Lobby ve restoranında doğal meşe odunları kullanılan iki adet şömine yer almaktadır.

Aya Sultanahmet Hotel Lokasyon Bilgileri

Tarihi yarımadanın merkezinde, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii ve Topkapı Sarayı Müzesi'ne yürüme mesafesinde yer alan, Bizans ve Osmanlı gibi iki büyük imparatorluğun başkenti olmuş tarihi kent merkezinde konaklarken, dolaşırken, unutulmaz anılar biriktirecek ve muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz.
Loft Suit 50
Max kişi sayısı : 2 Klima Oturma Gurubu TV İnternet Kablosuz İnternet
Yatak Seçenekleri : Büyük Çift Kişilik(1 Adet)
Son derece şık ve konforlu bir oturma odası ve bir asma kattan oluşan Loft Suit odalarımız, geniş alanları seven misafirlerimiz ve çocuklu konuklarımız için özellikle idealdir. 2 yetişkin 2 çocuk rahatlıkla konaklayabilir. Loft Suit, 90 metrekare ile oldukça geniş ve ferah bir kullanım alanına sahiptir. Otelimizde 1 adet Loft Suit odamız bulunmaktadır. Oda Özellikleri: ● Sigara içilmez oda ● Minibar ● Klima ● Güvenlik kasası ● Saç kurutma makinası ● Fransız balkon Ücretsiz Hizmetlerimiz: ● Wifi ● Çamaşır Torbası ● Ayakkabı Torbası ● Uyku Gözlüğü ● Bornoz ● Terlik ● Buklet ● Yağmurluk & Şemsiye ● Sıcak içecek standı ● Kahvaltı
Standart Oda - İki Kişilik 25
Max kişi sayısı : 2 Klima TV İnternet Kablosuz İnternet
Yatak Seçenekleri : Çift Kişilik(1 Adet)
Tek kişilik 2 ayrı yatak ve ya çift kişilik 1 geniş yatak bulunan standart odalarımız, birlikte seyahat eden arkadaş grupları ya da aile bireyleri için ideal, maksimum konforlu odalardır. İki yetişkinin konaklama ihtiyaçlarına yüksek kalitede bir hizmet anlayışı ile cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Standart odalarımız 25-30 metrekare kullanım alanına sahip, ferah odalardır. Otelimizde 2 adet tek kişilik 2 yataklı standart odamız bulunmaktadır. Oda Özellikleri: ● Sigara içilmez oda ● Minibar ● Klima ● Güvenlik kasası ● Saç kurutma makinası ● Fransız balkon Ücretsiz Hizmetlerimiz: ● Wifi ● Çamaşır Torbası ● Ayakkabı Torbası ● Uyku Gözlüğü ● Bornoz ● Terlik ● Buklet ● Yağmurluk & Şemsiye ● Sıcak içecek standı ● Kahvaltı
Aile Odası - Deniz Manzaralı 30
Max kişi sayısı : 2 Klima Deniz Manzarası TV İnternet Kablosuz İnternet
Yatak Seçenekleri : Tek Kişilik Yatak(2 Adet) Çift Kişilik(1 Adet)
Aile Suiti Otelimizde, bir tanesi çift kişilik tek yataklı bir tanesi tek kişilik 2 yataklı olmak üzere 2 adet Aile Suiti bulunmaktadır. Suit odalarımız, muhteşem boğaz manzarası ile bambaşka bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Maksimum konforlu, lüksün zerafetle buluştuğu suit odalarımız, 2 yetişkinin konaklaması için idealdir. Suit odalarımız 50 metrekarelik geniş ve ferah odalardır. Otelimizde 2 adet Aile Suiti bulunmaktadır. Oda Özellikleri: ● Boğaz manzaralı ● Sigara içilmez oda ● Minibar ● Klima ● Güvenlik kasası ● Saç kurutma makinası ● Fransız balkon Ücretsiz Hizmetlerimiz: ● Wifi ● Çamaşır Torbası ● Ayakkabı Torbası ● Uyku Gözlüğü ● Bornoz ● Terlik ● Buklet ● Yağmurluk & Şemsiye ● Sıcak içecek standı ● Kahvaltı
Standart Oda - Tek Kişilik 18
Max kişi sayısı : 1 Klima TV İnternet Kablosuz İnternet
Yatak Seçenekleri : Tek Kişilik Yatak(1 Adet)
Tek kişilik 2 ayrı yatak bulunan standart odalarımız, birlikte seyahat eden arkadaş grupları ya da aile bireyleri için ideal, maksimum konforlu odalardır. İki yetişkinin konaklama ihtiyaçlarına yüksek kalitede bir hizmet anlayışı ile cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Standart odalarımız 25-30 metrekare kullanım alanına sahip, ferah odalardır. Otelimizde 2 adet tek kişilik 2 yataklı standart odamız bulunmaktadır. Oda Özellikleri: ● Sigara içilmez oda ● Minibar ● Klima ● Güvenlik kasası ● Saç kurutma makinası ● Fransız balkon Ücretsiz Hizmetlerimiz: ● Wifi ● Çamaşır Torbası ● Ayakkabı Torbası ● Uyku Gözlüğü ● Bornoz ● Terlik ● Buklet ● Yağmurluk & Şemsiye ● Sıcak içecek standı ● Kahvaltı
Standart Deniz Manzaralı Oda - İki Ayrı Yataklı 25
Max kişi sayısı : 2 Klima Deniz Manzarası
Yatak Seçenekleri : Tek Kişilik Yatak(2 Adet)
Tek kişilik 2 yatak bulunan standart odalarımız, birlikte seyahat eden arkadaş grupları ya da aile bireyleri için ideal, maksimum konforlu odalardır. 2 kişilik konaklama ihtiyaçlarına yüksek kalitede bir hizmet anlayışı ile cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Standart odalarımız 18-25 metrekare kullanım alanına sahip, ferah odalardır. Otelimizde 1 adet tek kişilik 2 yataklı standart odamız bulunmaktadır. Oda Özellikleri: ● Sigara içilmez oda ● Minibar ● Klima ● Güvenlik kasası ● Saç kurutma makinası ● Fransız balkon Ücretsiz Hizmetlerimiz: ● Wifi ● Çamaşır Torbası ● Ayakkabı Torbası ● Uyku Gözlüğü ● Bornoz ● Terlik ● Buklet ● Yağmurluk & Şemsiye ● Sıcak içecek standı ● Kahvaltı

Otel Genel Bilgileri

Internet Ücretsiz Wi-fi Ortak alanlar ve tüm odalar
Otopark Ücretli Özel Otopark Otopark (Tesis disinda)

Yiyecek & İçecek

Pastahane Restoran Restoran (Alakart) Paket servis olanağı Kapalı restoran Kahvaltı Salonu

Ortak Alanlar

Bahçe

Odalar

Aile odaları Ara kapılı odalar Ses geçirmeyen odalar Vip odalar Sigara içilmeyen odalar Özel karşılama hizmeti

Resepsiyon Hizmetleri

24 saat açık resepsiyon Emanet kasası Konsiyerj hizmeti Bagaj muhafazası Döviz alım/satım Hızlı check-in/check-out Tur masası Vale park hizmeti Bilet hizmeti Özel karşılama sunumları

Temizlik Hizmetleri

Ayakkabı boyama Günlük temizlik hizmeti Ütü hizmeti

Ulaşım

Araba kiralama Havaalanı servisi (ücretli) Transfer servisi (ücretli)

Sağlık

Diabet menü Antibakteriyal oda imkanı Diyet büfesi Hastaneye kolay ulaşım (15 dakika)

Öne Çıkan Özellikler

Şehir merkezi Tarihi destinasyon

Yorumlar

Geçerli sayfa: 1 Toplam sayfa: 0

Toplam değerlendirme: 0

Otel Koşulları

Check/in

En erken saat 14:00 ve sonrası

Check/out

En geç saat 12:00 ve sonrası

Evcil Hayvan
Evcil hayvan barınamaz
Sigara
Odalarda sigara içilmez
Çocuklar
 • 2 yaşına kadar olan bebekler ücretsizdir
 • Her bir oda için 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsizdir
Provizyon
Tesisin gerekli durumlarda kredi kartınızdan belirli tutarlarda <b>provizyon</b> alma hakkı vardır. Oda seçimlerinizden sonra hangi koşullarda kredi kartınıza ne kadar blokaj konacağını görebilirsiniz.
Geçerli kart tipleri

Balayı Çiflerine Özel

Oda süslemesi
Özel bornoz ve terlik
Odaya meyve sepeti ikramı
Restoranda Özel Masa
Tatli tabagi (lokum, tatli çesitleri, çikolata)

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır