Yardım

OTELZ.COM İŞLEM REHBERİ

Türkiye’nin dört bir yanı ve tüm dünyadaki otel ,tatil evleri, villalarda Otelz.com’un sunduğu cazip fırsatlarla doğrudan rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:
1. GİDİLECEK YER/OTEL SEÇİMİ

Otelz.com ana sayfasında yer alan arama bölümüne seyahat etmek istediğiniz şehir, ilçe ya da bölgenin adı ile planlanan giriş- çıkış tarihiniz ve konaklayacak kişi sayısını yazarak ilgili bölgedeki otel listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bölümde konaklama yapmak istediğiniz spesifik otelin ismini yazarak arama yapmanız da mümkündür.


Yukarıdaki bilgileri girdikten sonra “otel ara” butonuna tıkladığınızda, tercihinize uygun otel listesinin yer aldığı sayfa görüntülenir. Listede yer alan otelleri popülarite, puan ya da fiyata göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca sayfanın solunda yer alan filtreleri kullanarak tesis tipleri, yıldız sayısı, öne çıkan özellikler, yemek konseptleri vb. tercihlerinizle listeyi daraltabilirsiniz.
2. ODA SEÇİMİ

Size en uygun oteli bulduktan sonra “rezervasyon yap” butonuna tıkladığınızda seçtiğiniz otel hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar ile odalar ve fiyatların yer aldığı sayfa görüntülenir. Bu sayfada, her bir oda tipi için ödeme ve iptal koşullarını bulabilirsiniz. Söz konusu koşulları dikkate alarak oda seçimi yapmanız gerekmektedir.
3. REZERVASYON BİLGİLERİ

Oda seçimini yaptıktan sonra rezervasyon bilgilerinin yer aldığı sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada “rezervasyon bilgileri” kutusunda yer alan kısımları eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Aynı sayfadaki yatak tercihi, sigara tercihi, tahmini varış saati ve otele iletmek istediğiniz notlar gibi tercihinize bağlı kısımları da doldurabilirsiniz.

Otel rezervasyonunuz kapsamında Otelz.com’a sağladığınız kişisel veriler, hukuka uygun olarak işlenir ve korunur. Otelz.com, kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili sizleri bilgilendirmek amacıyla rezervasyon bilgileri sayfasının en alt kısmında “Aydınlatma ve Rıza” metni linkine yer vermektedir. Rezervasyon işleminizde bir sonraki aşamaya geçebilmek için metni okuyarak “Aydınlatma ve Rıza Metni’ni okudum” kutucuğuna tıklamanız gerekir.
4. REZERVASYON ONAYI

Rezervasyon işleminin son adımı olan onay sayfasında, önceki aşamalarda sağladığınız konaklama ve kişisel bilgilerinizin özeti ile rezervasyon garantileme bölümü yer alır. Rezervasyon garantileme işlemini kredi kartsız ya da kredi kartı bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerini girmeniz halinde otel tarafından konaklama öncesi ödeme alınıp alınmayacağı ve alınacaksa miktarı gösterilir.

Ayrıca bu sayfada yer alan “rezervasyon ve genel şartlar” linki ile elektronik ticaret sözleşmesine ulaşabilirsiniz. Sözleşmeyi kabul kutucuğunun seçilmesinin ardından “hemen ayırtın” butonuna tıklayarak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Rezervasyon onayı ve konaklama bilgileriniz, e-posta adresinize gönderilecektir.

Rezervasyon iptali ya da değişiklik işlemlerini, ana sayfada yer alan “rezervasyonu değiştir” sekmesinden rezervasyon numarası ve pin kodunu girerek yapabilirsiniz. Rezervasyon numarası ve pin kodu, size gönderilmiş olan onay e-postasında yer almaktadır.
5. ÖDEME

Otelz.com sizden hiçbir ücret tahsil etmez. Kural olarak ödemeyi, konaklama esnasında otelde yaparsınız. Ancak rezervasyon garantileme işleminin kredi kartı ile yapıldığı durumlarda bazı oteller konaklama öncesinde ya da iptal durumunda kredi kartından belli miktarda ödeme alabilmektedir. Seçtiğiniz otelin kredi kartınızdan herhangi bir ödeme alıp almayacağı ve alacaksa miktarı, rezervasyon onayı sayfasında kredi kartı ile rezervasyon garantileme bölümünde açıkça gösterilmektedir. Kredi kartınızdan ödeme alınmasını onaylamıyorsanız, kredi kartsız rezervasyon garantileme seçeneğini tercih etmenizi öneririz.
6. ELEKTRONİK TİCARETE İLİŞKİN SÖZLEŞME

Rezervasyon işleminiz tamamlandıktan sonra rezervasyon bilgileriniz ile elektronik ticarete ilişkin sözleşme, e-posta adresinize gönderilir. Dolayısıyla gönderilen evraklara, e-postanız aracılığıyla dilediğiniz zaman erişebilirsiniz. Otelz.com, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca, rezervasyonunuza ilişkin kayıtları 3 yıl süreyle elektronik ortamda saklar.
7. VERİ GİRİŞİNDEKİ HATALAR

Rezervasyon işlemini tamamlamadan önce rezervasyon onayı sayfasında, konaklama bilgileriniz ve kişisel bilgilerinizin özeti yer alır. Bu bilgileri girerken hata yapıp yapmadığınızı kontrol edebilir; yanlış bilgi girişi yaptıysanız önceki adımlara geri giderek bilgileri değiştirebilirsiniz.
8. KİŞİSEL VERİLERE İLİŞKİN GİZLİLİK KURALLARI

Otelz.com’un rezervasyon işlemleriniz kapsamında elde ettiği kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak işlenir. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası ile Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.
9. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Otelz.com’dan yaptığınız rezervasyonlarla ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde çözüm için müşteri hizmetlerimize 0850 333 0 220 numaralı telefonu arayarak ve https://www.otelz.com/musteri-hizmetleri sayfasından notunuzu bırakarak ulaşabilir ya da tüketici hakem heyetleri/ tüketici mahkemeleri nezdinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.


otelz-loader
Yükleniyor