Aksaray Otelleri

En uygun Aksaray otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Aksaray Otelleri

Genel Bilgi

İç Anadolu bölgesinde merkezi bir konumda olan Aksaray, ilk çağdan günümüze gelene kadarki süreçte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve kültürel konumu dolayısıyla görülmeye değer bir noktadadır. Merkez ilçesi ile birlikte 8 ilçesi bulunan Aksaray,

Nenessa Hotel

Aksaray Merkez / Aksaray
Nenessa Hotel, profesyonel hizmet anlayışı ve huzurlu atmosferiyle, şehrin ruhunu hissedebileceğiniz Aksaray Merkez'de bulunan otelimizde sizleri beklemekteyiz.

Grand Saatçioğlu Hotel

Merkez / Aksaray
Grand Saatçioğlu Hotel, Kapoadokya'nın altın kapısı Aksaray'da, şehir merkezinde konforlu ve huzurlu konaklama yapabileceğiniz ortamı sunmakta, profesyonel ekibiylr siz değerli konuklaraa kusursuz hizmet vermektedir.

Grand Altuntaş Hotel

Merkez / Aksaray
 Grand Altuntaş Hotel, kalitesinden asla ödün vermeyen ve yüksek standartlarda bir hizmet anlayışına sahiptir. Otelimizde konakladığınız süre içerisinde bölgemizin doğal güzelliklerini görebilirsiniz.

Ağaçlı Otel

Merkez / Aksaray
Aksaray şehir merkezi'nde bulunan Ağaçlı Melendiz Otel; iş, turizm ve eğlence odaklı konaklamalar için konforlu bir alternatif sunuyor. Tesisin farklı büyüklüklerde 91 odası mevcut.

Otel Ahsaray

Merkez / Aksaray
Türk hamamı ve Sauna gibi spa olanakları bulunan otelde bilardo,masa tenisi,tavla ve okey gibi aktiviteler de sunulmaktadır.

Liva Otel

Merkez / Aksaray
Ailenizle beraber Aksaray şehir merkezi'nde konaklamak için en uygun otel Liva Otel'dir. Merkeze, Kılıçarslan parkı'na, Somuncu Baba Türbesi'ne yürüme mesafesinde bulunan temiz, nezih ve fiyat olarak en uygun oteldir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Aksaray Hakkında

Aksaray Otelleri

İç Anadolu bölgesinde merkezi bir konumda olan Aksaray, ilk çağdan günümüze gelene kadarki süreçte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve kültürel konumu dolayısıyla görülmeye değer bir noktadadır. Merkez ilçesi ile birlikte 8 ilçesi bulunan Aksaray, tatil rotanıza katılmayı bekliyor. Medeniyetlerin uğrak noktası olan Aksaray’a gerek kültürel gerek tarihsel gerekse kendine özgü tatlarıyla seyahatinize katmaya ne dersiniz?

Kış tatiliniz için Anadolu’nun önemli bir durağı olan Aksaray’da tatilinizi geçirmek için erken rezarvasyon fırsatlarının yanında iş, hafta sonu veya genel seyahatleriniz için Aksaray Otellerinde en uygun son dakika fırsatları ve çeşitli ödeme seçeneği ile Otelz.com’da sizleri bekliyor.

Otelz.com'da Aksaray ve diğer tüm illerde otel, daire & villa, pansiyon, motel, bungalov ve daha birçok tesis tipinde en uygun fiyatlarda konaklayabilir, erken rezervasyon veya son dakika fırsatlarını bulabilir, dilerseniz ön ödemesiz otel rezervasyonu yapıp, ödemenizi otelde yapma imkanına kavuşabilirsiniz ayrıca Saatlik Oda ve OtelOfis gibi konaklama fırsatları sizleri bekliyor.

Aksaray’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’de hangi konumda olursanız olun kara yolu ile ulaşmanın mümkün olduğu Aksaray’a otobüs ile ulaşmanız mümkündür.

Hava Yolu ile Ulaşım

Civarındaki illerden yakın olarak Nevşehir Kapadokya’dan ve biraz uzak mesafe olarak Kayseri’nin havalimanı ile ulaşmanız mümkündür. Her iki havalimanında da Aksaray’a ulaşmak için havalimanı seferleri bulunmaktadır.

Kişisel Araç İle Ulaşım

Türkiye’nin her yerinden kendi aracınız ile ulaşabileceğiniz Aksaray’a günümüzde ulaşım süresini kısaltmak amacıyla yapılan yeni otobanlar sayesinde hızla ulaşabilirsiniz.

Aksaray’ın Gezilecek Yerleri 

Ihlara Vadisi

Ihlara vadisi, şehir merkezine 39 km uzaklıktadır. 100 ile 200 metre arasında değişen vadilerin bir toplamı olarak büyük bir vadi yerleşkesidir. 

Hristiyanlığın önemli gelişim noktalarındandır. Bölgede yüzlerce kiliseye ait kalıntı bulunmasının yanında bölgede gezilebilecek 14 km uzunluğunda bir kanyon vardır. 14 adet kilise de korunarak günümüze ulaşmıştır. 

Hasan Dağı

Anadolu’nun en yüksek dağlarından birisi olarak kabul edilen dağ, iki kratere sahiptir. Kraterlerinin içerisinde bir göl bulunmaktadır. Şehir merkezine 33 kilometre uzaklıkta olan dağ, dağ sporlarını seviyorsanız uğramanız gereken bir duraktır. Ayrıca Hasan Dağı’ndan Erciyes Dağı, Tuz Gölü ve Ekecik Dağları gözlemlenebilir.  

Aşıklı Höyük

Aksaray’ın güneydoğusunda yer alan ve şehir merkezine 21 kilometre uzaklıkta olan Aşıklı Höyük, 10 bin yıllık geçmişe sahiptir. Eğer tarihe ilginiz varsa Aşıklı Höyük’e uğramalısınız.

Ulu cami

Aksaray şehir merkezinde bulunan ve Selçuklu Dönemi’nde yapılan Ulu Cami’nin Karamanoğlu Mehmet Bey tarafından yapıldığı bilinmektedir.

Aksaray Müzesi

Açıldığı 1969 yılından beri Zinciriye Medresesi’nin içerisinde bulunan müzede birçok medeniyete ait çok sayıda eser bulunmaktadır. 

Eğri-Kızıl Minare

Şehrin simgelerinden olan minare, 1221-1236 yılları arasında yaptırılmıştır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda, mimarın minareyi özellikle bu tarzda yaptığını ortaya çıkmıştır. Minare, 13. yüzyılda yaşamını sürdürmüş Keyhüsrev tarafından yaptırılmıştır. Selçuklu Dönemi’nden bugüne dek korunmuş ve bozulmadan günümüze gelmiştir. Malzemesini kırmızı tuğladan yararlanıldığından “Kızıl Minare” olarak bilinmektedir. Şehir merkezinde kolayca ziyaret edilebilir.

Acem Höyük

Acemhöyük, şehir merkezine 19 kilometre uzaklıkta yer alır. Bölgede kazı çalışmaları devam etse de ziyaretçilere açıktır. 

Ziga Kaplıcaları

Şehir merkezinden 30 km uzaklıkta olan Ziga kaplıcalarının mineral bakımından zengin suyu  romatizma, metabolizma ve göz hastalıklarına iyi gelmektedir.

Aksaray Zinciriye Medresesi

20. yüzyıla kadar aktif bir şekilde kullanılan medrese, 15. yüzyılda Karamanoğulları döneminde yaptırılmıştır.

Sultanhan

Selçuklu sultanlarından olan Aleaddin Keykubat tarafından inşa ettirilmiştir. İnşası 1229 yılında tamamlanmıştır.

Nora Antik Kenti

Nora Antik Kenti, şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta yer alır. Roma ile Bizans dönemlerine ait olan önemli bir tarihi kenttir.

Ağaçaltı Kilisesi (Daniel Pantonassa Kilisesi)

Daniel Pantonassa Kilisesi, Ihlara Vadisi içerisinde zamanın imkanları düşünüldüğünde, görenleri büyülemektedir. Çünkü sert kayaların içine, oyularak inşa edilmiştir. Güzelyurt ilçesinde bulunur.

Aziz Gregorius Kilisesi (Kilise Cami)

Aziz Gregorius KilisesiM.S. 385 yılında inşa edilmiştir. Osmanlı Dönemi’nde kiliseye ek olarak  minare yapılarak cami olarak kullanılmıştır. Minare hala varlığını sürdürdüğünden kilise cami adıyla anılmaktadır.

Aziz Mercurius Yeraltı Şehri

Aziz Mercurius Yeraltı Şehri, Hıristiyanlığın yasak ilan edildiği dönemlerde insanların inançlarını rahatça yaşayabilmesi adına inşa edilmiştir. 

Sümbüllü Kilise

Meryem’in Ölümü, Mikail ve Cebrail meleklerinin kendine özgü tasvirlerine ve fresklere sahip olan kilise, şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktadır. Kilisenin 12. Yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor.

Güzelyurt Evleri

Bu evlerin birçoğu, kayaya oyulan Kapadokya mimarisinin bir devamı olarak inşa edilmiştir. İnşasında kesme taşlar kullanılmıştır.

Bezirhane

Bezirhane, bezir yağının üretimi amacıyla açılmıştır. 

Somuncu Baba Çilehanesi

Hacı Bayram Veli'nin hocası olan Somuncu Baba’nın adına Aksaray’da açılan bu çilehane görülmeye değer.

Ala Kilise

Aksaray iline bağlı Belisırma köyü sınırları içerisinde inşa edilmiştir. Tarihsel öneme sahip bu eseri ziyaret etmeye ne dersiniz?

Yılanlı Kilise

Tarihi açısından büyük öneme sahip olan Yılanlı Kilise, 4 çıplak günahkar kadının yılanların saldırısına uğradığı batı duvarındaki tanımdan dolayı bu isim ile birlikte anılmaktadır. İşledikleri günahlardan ötürü 4 kadın cezalandırılmıştır. 

Aksaray Meydanı Saat Kulesi

II. Abdülhamid’in vasiyeti üzerine inşa edilmiştir. Padişahın ziyaret ettiği bütün vilayetlere saat kulesi yaptırılması vasiyeti bulunur. Bunun üzerine 140 yıl sonra, Aksaray Belediye Başkanı tarafından saat kulesinin inşası gerçekleştirilir. 

Aksaray Tarihi Paşa Hamamı

Ortaköylü Hacı Ali Paşa tarafından yaptırılan Aksaray Tarihi Paşa Hamamı, Osmanlı’dan kalma önemli bir eserdir. 

Aksaray’da Ne Yenebilir?

Aksaray’ın kendine özgü yöresel mutfağında sıkma, bamya çorbası, Aksaray tava, mantarlı bulgur pilavı, papara, çiğleme, menemenin farklı bir hali olarak karıştırma, dolma mantı, katmer ve dolaz gibi tatlar ile buluşmanız mümkündür.

Aksaray’da Şehir İçi Ulaşım

Toplu ulaşım araçlarıyla şehrin her güzergahına ulaşabileceğiniz bir ulaşım ağına sahip olan Aksaray’da gönül rahatlığı ile gezebilirsiniz.

Aksaray Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray ve çevresinde hangi popüler tatil bölgeleri yer alıyor?

Aksaray'da keşfedebileceğiniz popüler tatil yörelerinde en uygun otel fiyatlarını bulmak için alttaki listeden istediğiniz bölgeyi inceleyebilirsiniz:
Aksaray Merkez Otelleri
Gülagaç Otelleri
Ihlara Otelleri
Selime Otelleri

Aksaray bölgesindeki en beğenilen oteller hangileri?

Ziyaretçilerimizin tercihleri doğrultusunda oluşan en beğenilen Aksaray Otellerimizden bazılarını inceleyebilirsiniz.
Nenessa Hotel
Grand Saatçioglu Hotel
Grand Altuntas Hotel
Agaçli Otel
Otel Ahsaray
Mavi Otel Aksaray
Liva Otel
Kuzucular Park Hotel
Hayal Hotel
Uluirmak Uygulama Oteli

Aksaray şehir merkezine yakın, en beğenilen oteller hangileri?

Aksaray'da en ucuz oteller hangileri?

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır