Yardım

Loading...
Sırala

The Kayseri Loft Hotel

Çok iyi
8.6
Merkez, Melikgazi,Kayseri
The Kayseri Loft Hotel'e hoş geldiniz. The Kayseri Loft Hotel misafiri iseniz güzel karşılanır, farklı ağırlanırsınız. Evinizdeki kadar huzurlu fakat evinizde olan imkânlardan fazlasını sunmak ilk amacımız.
Çok iyi
8.6

Dedeman Kayseri

Çok iyi
8.6
Melikgazi, Kayseri
Dedeman Kayseri; Hititler’den bu yana medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tarih boyunca Anadolu’nun sanayi merkezi olmuş Kayseri’nin misafirperverlik geleneğini, modern bir tasarım birleştiriyor.
Çok iyi
8.6

Real House Hotel

İyi
7.9
Kocasinan, Kayseri
Kayseri̇'de ev sıcaklığında bi̇r ortamda konaklama yapacağınız tesisimizde si̇zleri̇ memnum etmeyi̇ sabırsızlıkla bekliyoruz.
İyi
7.9

KB Apart Otel Mevlana

İyi
7.8
Talas Merkez, Talas, Kayseri
KB Apart Otel Mevlana olarak konuklarımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak güvenli ve konforlu konaklama hizmeti sağlamaktayız.
İyi
7.8

Radisson Blu Hotel Mount Erciyes

Erciyes, Kayseri
Türkiye'nin popüler kayak merkezi Erciyes dağında yer alan Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes ve Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes Lake Side seçkin mimarisi ve üstün hizmet kalitesiyle kayak ve snowboard tutkunlarına bir kış tatili rüyası sunuyor.

Mirada Del Lago

İyi
7.8
Erciyes, Kayseri
Mirada Del Lago 12 ay boyunca hizmete açıp olup, 105 odası ile misafirlerine hizmet vermektedir. Toplamda 4 kapıdan oluşmaktadır. İlk kapı ve son kapı arasında 16 km mesafe vardır. 4 adet siyah pist, 18 adet kırmızı pist, 9 adet mavi pist bulunmaktadır.
İyi
7.8

X Mountain Lodge Erciyes

İyi
7.4
Erciyes, Kayseri
Erciyes’in en iyi pistlerine sahip Hacılar Kapı Bölgesi'nde ki tek tesis olan X Mountain Lodge Erciyes, siz değerli misafirlerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaktır.
İyi
7.4

Erciyes Hill Hotel

İyi
7.3
Erciyes, Kayseri
İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes’in eteklerinde misafirperverliğini sunan Erciyes Hill Hotel'de kış sporları için her şey düşünülmüştür.
İyi
7.3

Magna Chalet

Müthiş
9.7
Erciyes, Kayseri
Magna Chalet, Erciyes Dağı’nın görkemini, adrenalini yüksek kar sporlarını, Kapadokya’nın masalsı güzelliğini ve Kayseri’nin yöresel lezzetlerini misafirlerine sunmaktadır.
Müthiş
9.7

Ace Erciyes Otel

İyi
7.3
Erciyes, Kayseri
Kışın tadını çıkarmak isteyen tüm misafirlerine en iyi hizmeti vermek için çabalayan Ace Erciyes Otel, konforlu oda seçenekleri ve kayak aktiviteleri ile siz değerli misafirlerini bekliyor.
İyi
7.3

Zümrüt Palas Otel

Müthiş
9.4
Erciyes, Kayseri
Zümrüt Palas Otel, yeni dizayn edilmiş odalarıyla yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir.
Müthiş
9.4

Library Hotel Erciyes

Çok iyi
8.3
Erciyes, Kayseri
Library Otel Erciyes, geleneksel bir anlayış, global bir bakış açısıyla dekore edilmiş olup, 1 master suit, 3 junior suit, 2 aile odası ve 34 standart odası bulunmaktadır.
Çok iyi
8.3

Mirada Del Monte

Çok iyi
8.1
Erciyes, Kayseri
Erciyes'te doğanın sunduğu sonsuz nimetler ve bembeyaz kar örtüsünün üzerine konumlanmış Mirada Del Monte Hotel, sizlere unutulmaz bir kayak tatili yaşama imkanı sunuyor.
Çok iyi
8.1

Erciyes

Erciyes Dağı’nın bir diğer adı ile İhtiyar Yanardağ’ın o muazzam görüntüsü tüm ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kayseri’nin simgesidir.3917 metre yüksekliğinde ve en son M.Ö. patlamış olan sönmüş bir volkandır. Erciyes Dağı’nın son kez patlaması ile Kayseri çevresindeki taş ocakları ve Göreme çevresindeki peri bacaları oluşmuştur. Kapadokya’ya gittiğinizde sizleri karşılayan yaz kış zirvesinden karı eksik olmayan görkemli Erciyes Dağı olacaktır.

Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin kış sporları ve turizmin de önemli bir yere sahiptir. Bünyesinde pek çok konaklama, eğlence ve aktivite olanakları bulunduran merkez, kışı ve kış sporlarına ilgi duyan kişilerin ziyaret etmesi gereken destinasyonlardan biridir. Erciyes Kayak Merkezinin ünü dünya çapında duyulmuş ve yabancı turistleri yıllardır bünyesinde ağırlamaktadır.

Kayak Merkezi’ne gidilecek en uygun zamanlar tabiki kış ayları olan Aralık-Ocak ve Şubat aylarıdır. Ancak mevsim koşullarına göre bu süre Mart ve Nisan aylarına kadar uzayabilmektedir. Merkezde  31 kayak pisti mevcuttur. Pistler zorluk derecelerine göre sınıflanmaktadır. Bu pistlerde 11 tanesi kolay, 16 tanesi orta düzeyde, 4 tanesi ise zor seviyededir. Pistlerin başlangıç noktalarına ulaşım sağlamak için çeşitli yollar mevcuttur. 13 adet teleferik ve 3 adet yürüyen bant sizleri adrenalinin doruklarını yaşayacağınız pistlere ulaştırmak için hazırdırlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus yanlış teleferiğe binmemektir. Yanlış teleferiğe bindiğiniz takdirde tekrar teleferiği kullanarak inmenizi öneririz.

Kayseri ilinin göz bebeği olan Erciyes'te tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Erciyes Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Erciyes'e Nasıl Gidilir?

Erciyes'e Hava Yolu İle Ulaşım

Erciyes’e hava yolu ile ulaşım Kayseri Erkilet Havalimanı ile sağlanıyor. Buradan Erciyes arası mesafe 27 km’dir. Bu mesafeyi aktarma hizmetlerini kullanarak ya da taksi ile tamamlayabilirsiniz.

Erciyes'e Kara Yolu İle Ulaşım

Erciyes’e karayolu üzerinden ulaşım sağlamak için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Kayseri Otogarı’na inerek 14 km uzaklıkta bulunan Erciyes’e aktarma yapabilirsiniz. 

Buraya tren ile ulaşmak isterseniz Erzurum, Van ve Doğu Ekspresi seferlerini kullanarak Kayseri’ye ulaşabilirsiniz. Ulaşımı sağladıktan sonra otobüs, minibüs ya da taksi ile Erciyes’e geçiş yapabilirsiniz.

Özel aracınız ile Erciyes’e ulaşmak isterseniz İstanbul’dan 770 km, Ankara’dan 329 km ve İzmir’den 840 km’lik bir mesafeyi aşabilirsiniz. 

Erciyes’i özel araçla ziyaret etmek çevrenin keşfinde size büyük kolaylık sağar. Böyle bir seçeneğiniz yoksa araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir ve burada kaldığınız süreci özel araçla geçirebilirsiniz.

Erciyes'te Şehir İçi Ulaşım

Erciyes’e ve kayak merkezine ulaşımı otellerin servislerini kullanarak ya da taksilerle sağlayabilirsiniz. Bunun yanında şehir merkezindeki ihtiyaçlarınız ve gezilerinizde taksi, otobüs ve dolmuşları tercih edebilirsiniz.Gelişmiş ulaşım ağı sayesinde Erciyes’te dilediğiniz noktaya kolaylıkla varabilirsiniz.

Türkiye’nin Alpleri olarak anılan Erciyes’in büyüleyici atmosferi Kayseri Erkilet Havalimanına sadece 27 kilometre uzaklıktadır. Havalimanına vardıktan sonra kullanılacak pek çok ulaşım imkanı mevcuttur. Genellikle taksi veya şehir merkezinden düzenli aralıklarla kalkan minibüsler tercih edilmektedir. Taksi kullanıldığı takdirde ücret yaklaşık 75 Türk Lirasıdır. Şahsi aracınız ile gitmeyi tercih ederseniz yapılan asfalt ve kış aylarında uygulanan kar küreme çalışmaları sizleri rahatlıkla Erciyes’in heybetli manzarasına ulaştıracaktır.

Şehir Dışından Erciyes’e Ulaşım

Erciyes konumu itibari ile Anadolu’nun tam ortasında ve doğa harikası Kapadokya bölgesine sadece 70 kilometre uzaklıktadır. Yurdun dört bir yanına ulaşan havayolları, demiryolları ve karayolları ile önemli bir ulaşım merkezidir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlere gün içinde 11 adet tarifeli uçuş seferi de bulunmaktadır.

Erciyes'in Doğal Güzellikleri

Erciyes Gereme Harabeleri

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği Gereme Harabeleri,  Erciyes Dağı’nın eteklerinde konumlanıyor. Bu harabeler tarih boyunca ev sahipliği yaptığı pek çok medeniyetin izlerini taşıyor. Harebeleri gezerek tarih kokan bir atmosferde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Erciyes Soğanlı Vadisi

Bulunduğu alan ile eşsiz doğal güzellikler sunan Soğanlı Vadisi, ilginç bir coğrafi yapıya sahiptir. Farklı kaya yapılarıyla dikkat çeken vadi, Roma döneminden kalan kiliselere ev sahipliği yapıyor. Bu kiliseleri ve vadiyi gezmek için koca bir günü ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle vadinin tüm eşsiz güzelliklerini gözlemleyebilirsiniz.

Erciyes Kapuzbaşı Şelalesi

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelalesi; beş adet büyük ve iki adet küçük olmak üzere dizi halinde dökülen eşsiz bir yapıya sahiptir. Toros Dağları’nın tepesinde konumlanan Kapuzbaşı Şelalesi, sahip olduğu doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Siz de dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelalesi’ni keşfederek benzersiz fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Erciyes'in Popüler Müzeleri

Erciyes Arkeoloji Müzesi

Kayseri’de bulunan müze, Hititler'den bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri'nin ilk çağlarına ışık tutuyor. Kaniş ve Karum yerleşkesinde bulunan yazılı tabletler, binlerce eser, Bizans ve Roma’ya ait olan eserler bu çevrenin kültürel zenginliğini sergiliyor.

Erciyes Kayseri Etnografya Müzesi

Müzede geç Osmanlı dönemi sivil mimarisini sunan Güpgüpoğlu Konağı bulunuyor. Konağın haremlik bölümü müze ev olarak kullanılıyor. Selamlık bölümü ise Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılıyor.

Erciyes Kayseri Atatürk Müzesi

İmamzade Raşit Ağa Konağı olarak da bilinen müze; sivil mimariyi ve Kayseri evlerini yansıtıyor. Konak aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk Kayseri ziyaretinde ağırlanması ile önemli bir yer teşkil ediyor.

Erciyes Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi

Önemli bir bilim ve sanat merkezi olan müze, Anadolu'daki ilk tıp merkezini sergiliyor. Müze haftanın her günü hizmet veriyor.

Erciyes Kayseri Kent Müzesi ve Mimar Sinan Müzesi

Haftanın her günü ziyaretçi alan müze ücretsiz hizmet veriyor. Müze tasarımı bakımından bir dijital müze ve bilgi merkezi özelliği taşıyor. Müzeyi haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Erciyes Ahi Evran ve Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi

Tarihin derinliklerinde bir çok zanaata ait kullanılan araçları ve eserleri sergiliyor. Müze ziyaretçilerini haftanın her günü kabul ediyor. 

Erciyes Selçuklu Müzesi

Selçuklu medeniyetinin gizemli tarihini bizlere sunmakla birlikte, müzedeki dijital uygulamalar çok büyük ilgi görmektedir. 2014 yılından beri hizmet veren bu müze ilk olarak Gevher Nesibe Medresesi olarak bilinmekteydi, daha sonra Selçuklu döneminin ihtişamını anlatmak üzere müzeye çevrilmiştir. Müzenin en önemli özelliklerinden biri ise dünyada çok nadir bulunan holografik 3 boyutlu görüntülere ve artırılmış gerçeklik donanımına sahip olmasıdır. Gitmeden önce yapacağınız ufak bir tarihsel araştırma müzeyi gezerken sizlerin daha verimli ve bilgi dolu dakikalar geçirmenize yardımcı olacaktır.

Erciyes'te Aileniz İle Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler

Erciyes’te turist akışının yoğun olduğu zamanlar çok sayıda etkinlik düzenleniyor. Böyle bir zamana denk geldiyseniz konser, sinema ya da tiyatro etkinliklerine katılabilirsiniz. 

Bunun yanında Erciyes’in SPA merkezlerinde yenilebilirsiniz. Kış döneminde gidecekseniz kayak turnuvalarına katılabilirsiniz. Burada gece kayağı da düzenleniyor. Özel aydınlatılmış pistlerde gerçekleşen kayak eğlencesi ile farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Erciyes’te yaz aylarında da vahşi doğa, trekking, tırmanış, uçurtma şenlikleri, karavan, at gezileri ve parasailing yapılıyor. Dilerseniz bu etkinliklere katılabilir ve buranın tüm atmosferini yaşayabilirsiniz.

Erciyes'te Çocuklarınız İle Birlikte Yapabileceğiniz Aile Aktiviteleri

Erciyes’te kışın çocuğunuzla kayak merkezlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Kayak merkezlerinde bulunan çocuk oyun alanlarını da değerlendirerek çocuğunuzla keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yaz aylarında ise çocuğunuzla Erciyes’in doğasını keşfedebilirsiniz.

Erciyes'te Kış Turizmi

Erciyes Dağı; ulaşım kolaylığı, mekanik tesisleri ve kayak severlere sunduğu ayrıcalıklarla kış turizminde önemli bir yer kazanıyor. Erciyes’deki kayak merkezleri 25 kilometrekarelik alana yayılıyor.

Kayak merkezinde 102 kilometreye ulaşan 34 adet pist bulunuyor. Develi, Tekir, Hisarcık ve Hacılar kapılarında bulunan pistler birbirine bağlıdır. Tüm bu pisler arasında farklı deneyim seviyelerine hitap eden pistler bulunuyor. 

Bu eşsiz kayak merkezi, zincir otelleri ve diğer konaklama tesisleri ile birlikte yaklaşık olarak 1.500 kişiyi ağırlayabiliyor. Büyük kayak merkezinin giriş noktalarında sağlık merkezleri, kafeler, restoranlar, çocuk oyun alanları, giyinme odaları, WC, ibadethaneler ve bebek bakım odaları bulunuyor ve ziyaretçilerine eşsiz olanaklar sunuyor.

Erciyes'te Gece Hayatı

Erciyes’in gece hayatında gece kayağı önemli bir yere sahip. Erciyes’te yılın belirli zamanlarında yapılan gece kayağı, Avrupa’da da birçok merkezde yapılıyor. Genel olarak sömestr zamanında gerçekleşen gece kayağı ziyaretçilere keyif dolu anlar yaşatıyor.

Türkiye’nin en büyük kış sporları merkezi özelliğine sahip olan Erciyes Kayak Merkezi’nde, özel detaylarla aydınlatılan pistlerde gerçekleşen gece kayağı, daha çok profesyonel sporcular tarafından deneyimleniyor.

22 adet dev ışıklandırma direği ile aydınlatılan özel pistler, gecenin karanlığını aydınlatıyor ve gece kayağını güvenli kılıyor. Kayak severler bu pistlere gece boyunca aktif hizmet veren teleferik sistemlerini kullanarak ulaşabiliyor. Gece kayağı, kayak merkezinin Tekir Kapı çevresinde gerçekleşiyor.

Erciyes’te Alışveriş

Erciyes’in otantik yapısına uygun olarak gittiğiniz her yerde karşınıza yöresel ürünler ve dostlarınıza, sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşyalar çıkmaktadır. Köylü kadınların el emeği göz nuru olan bu ürünler ve gülümseyen yüzleri sizlere evinizden uzakta olduğunuzu hissettirmeyecektir. Aynı zamanda Kayak Merkezi’nde kayak tutkunlarına özel  ekipman satış alanları bulunmaktadır. Diğer kayak merkezlerine göre hala en uygun ekipman kiralama merkezlerinden biridir.

Erciyes’te Ne Yenir?

Erciyes yemek kültürü ile daha yemeden göz doyuran bir ihtişama sahiptir. Bu köklü ve bir o kadar da tarih kokan yere geldiğinizde mantı ve pastırma tatmadan asla dönmeyiniz. Erciyes Kayak Merkezi etrafındaki o muhteşem manzaraya eşlik eden hoş ve otantik mekanlar yemek kültürünün güzelliklerini de sizlere sunacaktır. Yağlama, Kayseri usulü tirit, Çemenli ekmek , yöresel kahvaltılar hemen hemen girdiğiniz her mekanda sizleri bekliyor olacaktır. Erciyes’te gezerken her uğrak noktanızda sizleri Anadolu Türk mutfağının en lezzetli yemekleri karşılayacaktır. Atmosferin güzelliğine bir de yemeklerin lezzeti eklendiğinde geçirdiğiniz vakit daha keyifli hale gelecektir. Bulunduğu konum dolayısıyla İç Anadolu yemek kültürünün tüm unsurlarını barındırmaktadır Erciyes. Mekan olarak sizlere hitap edebilecek mekanları bulmanız çok kolay olacaktır. Otantik, nostaljik, yöresel ve daha modern tarzda pek çok mekan siz ziyaretçilerine konforlu hizmet vereceklerdir.

Kayseri’nin tüm meşhur lezzetlerini Erciyes’te bulabilirsiniz. Kayseri’nin en meşhur lezzeti olan mantıyı, çemenli ekmeğini, yağlamasını, sucuklu köftesini, pastırmasını ve Kayseri usulü tirit lezzetini büyük bir keyifle tadabilirsiniz. 

Erciyes’te güne özel Kayseri kahvaltısı ile başlayabilirsiniz. Hem göze hem de damağa hitap eden bu kahvaltı sofraları ile keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Daha yemeden göz doyuran bir yemek kültürü sunan Erciyes’te, kayak merkezinin etrafında konumlanan otantik mekanlarında eşsiz lezzetler keşfedebilirsiniz. Ziyaretinizin sonunda Kayseri’nin mantı, pastırma, sucuk ve çemen lezzetlerinden satın almayı sakın unutmayın. 

Erciyes’te Ne Yapılır?

Erciyes’in günden güne popüler bir yer haline gelmesi ve ziyaretçi sayısındaki büyük artış, organizasyon şirketlerinin hedeflerini buraya yönlendirmelerine sebep oldu. Özellikle turist sayısının artış gösterdiği aylarda etkinliklerin sayısı yükselmektedir. SPA merkezlerinde günün yorgunluğunu atabilir ya da arkadaşlarınızla yıldızların tadını çıkararak kamp keyfi yapabilirsiniz.

Tiyatro, sinema ve konser etkinlikleri turizmin en canlı olduğu zamanlarda daha ön plandadır. Ünlü sanatçıların konserleri,  ortamın atmosferi ile sizlere huzuru getirecektir. Düzenlenen kayak turnuvaları, kayak tutkunlarının asla kaçırmak istemeyeceği etkinliklerin başında gelmektedir. Erciyes Kayak Merkezi geçtiğimiz yıl Snowboard Dünya Turnuvasına ev sahipliği de yapmıştır. Gece kayağı özel aydınlatılmış pistlerde  yapılan son zamanların en ünlü, eğlenceli ama bir o kadar da tehlikeli aktivitesidir. Kayağa yeni başladıysanız gündüz kayağı sizler için daha uygun olacaktır. Yaz aylarında yapılan aktiviteler ise vahşi doğa, trekking, tırmanış, uçurtma şenlikleri, karavan, at gezileri ve parasailing etrafında şekillenmektedir.

Gece hayatını canlı tutan en önemli aktivite gece kayağıdır. Kayak tutkunları eksi 10-20 derecelere aldırmadan eğlenmeye devam etmektedirler. Merkezin geleneksel olan içeceği şırayı içmeden, içindeki şekerin sizi ısıtmasını beklemeden gece kayağının tadını çıkarmayı düşünmeyin.

Kayseri'nin bir simgesi olan Erciyes, M.Ö. patlamış ve sönmüş bir volkandır. Bu eşsiz özellikteki dağın son patlaması ile Kayseri çevresinde taş ocakları ve Göreme’de peri bacaları oluşmuştur. Bu büyüleyici dağı yaz kış zirvesinden karı eksik olmayan görselliğiyle Kapadokya ziyaretinde gözlemleyebilirsiniz.

Erciyes'te tatilinizi geçirmek için erken rezervasyon fırsatları, iş veya hafta sonu seyahatleriniz için Erciyes Otelleri’nde en uygun son dakika fırsatları otelde ödeme seçeneği ile Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com’da!

Erciyes Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erciyes'e Ne Zaman Gidilir? 

Erciyes yolu dünyada ünlü kış rotalarından biridir. Bu nedenle kış aylarında gitmeyi tercih etmelisiniz. Dağın kar kalınlığını takip ederek Erciyes tatilini planlamaya başlayabilirsiniz. Bu plana ilk olarak Erciyes otellerini araştırarak başlayabilirsiniz. Otelleri ve kayak merkezlerini araştırıp 15 Kasım ve 1 Mayıs arasındaki herhangi bir tarihi değerlendirebilirsiniz.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor