Erciyes Otelleri

En uygun Erciyes otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Erciyes Otelleri

Genel Bilgi

Erciyes Dağı’nın bir diğer adı ile İhtiyar Yanardağ’ın o muazzam görüntüsü tüm ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kayseri’nin simgesidir.3917 metre yüksekliğinde ve en son M.Ö. patlamış olan sönmüş bir volkandır. Erciyes Dağı’nın son kez patlaması ile Kayseri çevresindeki taş ocakları ve Göreme çevresindeki peri bacaları oluşmuştur. Kapadokya’ya git

The Kayseri Loft Hotel

Merkez / Melikgazi,Kayseri
The Kayseri Loft Hotel'e Hoşgeldiniz. The Kayseri Loft Hotel misafiri iseniz güzel karşılanır, farklı ağırlanırsınız. Evinizdeki kadar huzurlu fakat evinizde olan imkânlardan fazlasını sunmak ilk amacımız.

Real House Boutique Hotel

Kocasinan / Kayseri
Kayseri̇'de ev sıcaklığında bi̇r ortamda konaklama yapacağınız tesisimizde si̇zleri̇ memnum etmeyi̇ sabırsızlıkla bekliyoruz.

X Mountain Lodge Erciyes

Erciyes / Kayseri
Erciyes’in en iyi pistlerine sahip Hacılar Kapı Bölgesi'nde ki tek tesis olan X Mountain Lodge Erciyes, siz değerli misafirlerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaktır.

Grand Eras Erciyes

Erciyes / Kayseri
Grand Eras Erciyes Otel 3000 metrekare alan üzerine kurulu ve toplamda 55 oda kapasitesine sahiptir. Otel Konum olarak {Kayseri} #Erciyes#'dedir. Kayseri merkeze 20 km, Kayseri Havaalnına 25 km mesafede bulunmaktadır.

Mirada Del Lago

Erciyes / Kayseri
Kışı en güzel şekilde değerlendirmek için biz buradayız..Tesisimiz sizin için bütün imkanları önünüze sermektedir.Bir çok aktivitelerimizin de bulunduğu bu tesiste kışın biraz molaya çekilin ve kendinizi bize teslim edin.

Mirada Del Monte

Erciyes / Kayseri
Tesisimizin 3,2 km. dikey pisti, 3,5 km. uzun pisti ve 5 adet mekanik liftinde gün boyu kayak yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Oyun salonumuzdaki çeşitli oyunlarda boş zamanlarınızı değerlendirmek için düşünülmüştür.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Erciyes Hakkında

Erciyes Otelleri

Erciyes Dağı’nın bir diğer adı ile İhtiyar Yanardağ’ın o muazzam görüntüsü tüm ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kayseri’nin simgesidir.3917 metre yüksekliğinde ve en son M.Ö. patlamış olan sönmüş bir volkandır. Erciyes Dağı’nın son kez patlaması ile Kayseri çevresindeki taş ocakları ve Göreme çevresindeki peri bacaları oluşmuştur. Kapadokya’ya gittiğinizde sizleri karşılayan yaz kış zirvesinden karı eksik olmayan görkemli Erciyes Dağı olacaktır.

Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin kış sporları ve turizmin de önemli bir yere sahiptir. Bünyesinde pek çok konaklama, eğlence ve aktivite olanakları bulunduran merkez, kışı ve kış sporlarına ilgi duyan kişilerin ziyaret etmesi gereken destinasyonlardan biridir. Erciyes Kayak Merkezinin ünü dünya çapında duyulmuş ve yabancı turistleri yıllardır bünyesinde ağırlamaktadır.

Kayak Merkezi’ne gidilecek en uygun zamanlar tabiki kış ayları olan Aralık-Ocak ve Şubat aylarıdır. Ancak mevsim koşullarına göre bu süre Mart ve Nisan aylarına kadar uzayabilmektedir. Merkezde  31 kayak pisti mevcuttur. Pistler zorluk derecelerine göre sınıflanmaktadır. Bu pistlerde 11 tanesi kolay, 16 tanesi orta düzeyde, 4 tanesi ise zor seviyededir. Pistlerin başlangıç noktalarına ulaşım sağlamak için çeşitli yollar mevcuttur. 13 adet teleferik ve 3 adet yürüyen bant sizleri adrenalinin doruklarını yaşayacağınız pistlere ulaştırmak için hazırdırlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus yanlış teleferiğe binmemektir. Yanlış teleferiğe bindiğiniz takdirde tekrar teleferiği kullanarak inmenizi öneririz.

Şehir Dışından Erciyes’e Ulaşım

Erciyes konumu itibari ile Anadolu’nun tam ortasında ve doğa harikası Kapadokya bölgesine sadece 70 kilometre uzaklıktadır. Yurdun dört bir yanına ulaşan havayolları, demiryolları ve karayolları ile önemli bir ulaşım merkezidir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlere gün içinde 11 adet tarifeli uçuş seferi de bulunmaktadır.

 

Erciyes’e Şehir İçi Ulaşım

Türkiye’nin Alpleri olarak anılan Erciyes’in büyüleyici atmosferi Kayseri Erkilet Havalimanına sadece 27 kilometre uzaklıktadır. Havalimanına vardıktan sonra kullanılacak pek çok ulaşım imkanı mevcuttur. Genellikle taksi veya şehir merkezinden düzenli aralıklarla kalkan minibüsler tercih edilmektedir. Taksi kullanıldığı takdirde ücret yaklaşık 75 Türk Lirasıdır. Şahsi aracınız ile gitmeyi tercih ederseniz yapılan asfalt ve kış aylarında uygulanan kar küreme çalışmaları sizleri rahatlıkla Erciyes’in heybetli manzarasına ulaştıracaktır.

Kayseri Arkeoloji Müzesi

Medeniyetlerin beşiği olan Anadolu’nun günışığına çıkardığı tarihi güzellikleri görmek için gezebileceğiniz yerlerin başında Kayseri Arkeoloji Müzesi gelmektedir. Anadolu’nun  kalbinde, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu bölge, bizlere sanki bir tüm kültürlerin geçit törenini sunmaktadır. Müze 1928 yılında bölgedeki tarihi dokuyu koruması amaçlanarak kurulmuştur. Müzede bulunan eserler kronolojik olarak sıralanmış olup, bahçe ve 2 ayrı salonda olmak üzere gelen ziyaretçilerine sunulmaktadır.

Kapuzbaşı Şelalesi

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olma özelliğine sahiptir. 5 adet büyük, 2 adet küçük olmak üzere dizi halinde dökülen bir şelaledir. Toros Dağları’nın tepesinde doğal güzelliklere ve ihtişama sahip Kapuzbaşı Şelalesi görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Ulaşım yolu tamamen asfaltlanmış şelalenin suları yıl boyu aynı heybeti ve gürlüğü ile akmaktadır. Suların ihtişamı eşliğinde içeceğiniz yöresel bir kahve ile daha keyifli ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Selçuklu Müzesi

Selçuklu medeniyetinin gizemli tarihini bizlere sunmakla birlikte, müzedeki dijital uygulamalar çok büyük ilgi görmektedir. 2014 yılından beri hizmet veren bu müze ilk olarak Gevher Nesibe Medresesi olarak bilinmekteydi, daha sonra Selçuklu döneminin ihtişamını anlatmak üzere müzeye çevrilmiştir. Müzenin en önemli özelliklerinden biri ise dünyada çok nadir bulunan holografik 3 boyutlu görüntülere ve artırılmış gerçeklik donanımına sahip olmasıdır. Gitmeden önce yapacağınız ufak bir tarihsel araştırma müzeyi gezerken sizlerin daha verimli ve bilgi dolu dakikalar geçirmenize yardımcı olacaktır.

Gereme Harabeleri

Turistler tarafından çok ilgi gören Gereme Harabeleri,  Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Bulunduğu bölgede pek çok medeniyet hüküm sürmüştür ve o medeniyetlere ait izler taşımaktadır. Gereme Harabelerinin en eski adı Spistra’dır ve ikonoklastik dönemde kurulmuş ve yıllarca yerleşim yeri olarak kullanılmış bir alandır. Hititler, Frigler, Asurlular, Romalılar buraya ilk yerleşen medeniyetlerdendir. Harabeler her medeniyetin köklü tarihinden izler taşımaktadır. Son yerleşen medeniyet ise Bizans’tır. Gereme’nin  tarih kokan atmosferi ve dokusu ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Soğanlı Vadisi

Soğanlı Vadisi bulunduğu bölgenin doğal güzelliklerini mükemmel şekilde bizlere sunmaktadır. Coğrafi yapısı bakımından ilginç bir görüntüye ve kaya oluşumlarına sahiptir. Çok eski yerleşim yerlerinden birisi olmakla birlikte Roma döneminin kiliselerini bünyesinde bulundurmaktadır. Soğanlı Vadisi bugünün modernliği ve tarihi kalıntıların otantik yapısını birlikte barındıran görkemli bir yapıya sahiptir.

Hunat Hatun Külliyesi

Hunat Hatun Külliyesi, Selçuklu mimarisinin en önemli ve en güzel örneklerinden bir tanesidir. Mahperi Sultan tarafından yaptırılmıştır. Külliyenin yapımı 9 yıl sürmüştür ve 2.203 metrekarelik alana sahiptir. Cami, medrese, hamam ve türbeden oluşmaktadır. Külliyenin giriş kapısı şaheser bir arabesk süsle işlenmiştir. Mahperi Hatun Selçuklu ailesine özel olan ‘Huvand’ ünvanını kullandığı için caminin adı ‘Hunat Cami’ konmuştur.

Bu güzel ve tarihin eşsiz mimarisi dışında Erciyes’e gittiğinizde Kıranardı Kent Ormanını, Ağırnas Yeraltı Şehrini, Kayseri Kalesini, Döner Kümbetini de ziyaret etmenizi öneririz.

Alışveriş

Erciyes’in otantik yapısına uygun olarak gittiğiniz her yerde karşınıza yöresel ürünler ve dostlarınıza, sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşyalar çıkmaktadır. Köylü kadınların el emeği göz nuru olan bu ürünler ve gülümseyen yüzleri sizlere evinizden uzakta olduğunuzu hissettirmeyecektir. Aynı zamanda Kayak Merkezi’nde kayak tutkunlarına özel  ekipman satış alanları bulunmaktadır. Diğer kayak merkezlerine göre hala en uygun ekipman kiralama merkezlerinden biridir.

Erciyes’te Ne Yenir?

Erciyes yemek kültürü ile daha yemeden göz doyuran bir ihtişama sahiptir. Bu köklü ve bir o kadar da tarih kokan yere geldiğinizde mantı ve pastırma tatmadan asla dönmeyiniz. Erciyes Kayak Merkezi etrafındaki o muhteşem manzaraya eşlik eden hoş ve otantik mekanlar yemek kültürünün güzelliklerini de sizlere sunacaktır. Yağlama, Kayseri usulü tirit, Çemenli ekmek , yöresel kahvaltılar hemen hemen girdiğiniz her mekanda sizleri bekliyor olacaktır. Erciyes’te gezerken her uğrak noktanızda sizleri Anadolu Türk mutfağının en lezzetli yemekleri karşılayacaktır. Atmosferin güzelliğine bir de yemeklerin lezzeti eklendiğinde geçirdiğiniz vakit daha keyifli hale gelecektir. Bulunduğu konum dolayısıyla İç Anadolu yemek kültürünün tüm unsurlarını barındırmaktadır Erciyes. Mekan olarak sizlere hitap edebilecek mekanları bulmanız çok kolay olacaktır. Otantik, nostaljik, yöresel ve daha modern tarzda pek çok mekan siz ziyaretçilerine konforlu hizmet vereceklerdir.

Erciyes’te Ne Yapılır?

Erciyes’in günden güne popüler bir yer haline gelmesi ve ziyaretçi sayısındaki büyük artış, organizasyon şirketlerinin hedeflerini buraya yönlendirmelerine sebep oldu. Özellikle turist sayısının artış gösterdiği aylarda etkinliklerin sayısı yükselmektedir. SPA merkezlerinde günün yorgunluğunu atabilir ya da arkadaşlarınızla yıldızların tadını çıkararak kamp keyfi yapabilirsiniz.

Tiyatro, sinema ve konser etkinlikleri turizmin en canlı olduğu zamanlarda daha ön plandadır. Ünlü sanatçıların konserleri,  ortamın atmosferi ile sizlere huzuru getirecektir. Düzenlenen kayak turnuvaları, kayak tutkunlarının asla kaçırmak istemeyeceği etkinliklerin başında gelmektedir. Erciyes Kayak Merkezi geçtiğimiz yıl Snowboard Dünya Turnuvasına ev sahipliği de yapmıştır. Gece kayağı özel aydınlatılmış pistlerde  yapılan son zamanların en ünlü, eğlenceli ama bir o kadar da tehlikeli aktivitesidir. Kayağa yeni başladıysanız gündüz kayağı sizler için daha uygun olacaktır. Yaz aylarında yapılan aktiviteler ise vahşi doğa, trekking, tırmanış, uçurtma şenlikleri, karavan, at gezileri ve parasailing etrafında şekillenmektedir.

Gece hayatını canlı tutan en önemli aktivite gece kayağıdır. Kayak tutkunları eksi 10-20 derecelere aldırmadan eğlenmeye devam etmektedirler. Merkezin geleneksel olan içeceği şırayı içmeden, içindeki şekerin sizi ısıtmasını beklemeden gece kayağının tadını çıkarmayı düşünmeyin.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır