Sivas Ulu Cami Otelleri

En uygun Sivas Ulu Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sivas Ulu Cami Otelleri

Genel Bilgi

İl merkezinde yer alan cami, Kızılarslan bin İbrahim tarafından 1196-1197 yıllarında Kul Ahi'ye yaptırılmıştır. Anadolu 'nun en eski camilerinden biri olan yapı, mimari açıdan cami iç mekan fikrinin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Camii’nin Osmanlı Devrine ait 23 mezardan oluşan bir haziresi de bulunmaktadır. Yapının I. İzzeddin Keykavus tar

Paşabey Otel

Merkez / Sivas
Otelimizin 4 Suit, 28 Standart ve 4 Single odası bulunmaktadır. 68 yatak kapasitesine sahiptir.

Küçükev Apart

Merkez / Sivas
çük Ev Apart çarşı içerisinde en merkezi yerdedir günlük olarak temizlik yapılmaktadır 7/24 sıcak su tv / vcd / dvd mevcut kapalı otopark otel yakınında ev yemekleri veya ızgara çeşitleri sunan ister sosyal tesisler ister lokanta gibi bir çok seçeneğin

Sivas Buruciye Otel

Merkez / Sivas
Sivas şehir merkezindeki Buruciye Hotel, Sivas Tren İstasyonu'na 2 km uzaklıktadır. Otelde kapalı yüzme havuzuna sahip bir spa merkezi, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve içerisinde uydu TV ile klima bulunan odalar yer almaktadır.

Behrampaşa Otel Cafe & Restaurant

Merkez / Sivas
Behrampaşa tarafından 1573 yılında Kurşunlu Hamam’la birlikte kesme taştan yaptırılmıştır. Açık avlulu, revaklı, iki katlı, 58 x48 mölçülerinde dikdörtgen bir plana sahiptir.

R-T Apart

Merkez / Sivas
Tesisimiz tamamen apart ev olup, dayalı döşeli ve mutfak eşyaları olan, temiz, güvenilir bir işletmedir. Evlerde bölme olmayıp, mutfak, çift kişilik yatak, banyo, 24 saat sıcak su ve internet mevcuttur.

Sivas Royal Otel

Merkez / Sivas
Şehir merkezinde konumlanan Sivas Royal Otel, misafirlerine modern şekilde dekore edilmiş bir tesiste konaklama imkanı sunuyor. Konumu itibariyle kolay ulaşım sağlayan tesis, hem iş hem de turistik gezilerde konforlu bir tatil vadediyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sivas Ulu Cami Hakkında

Sivas Ulu Cami Otelleri İl merkezinde yer alan cami, Kızılarslan bin İbrahim tarafından 1196-1197 yıllarında Kul Ahi'ye yaptırılmıştır. Anadolu 'nun en eski camilerinden biri olan yapı, mimari açıdan cami iç mekan fikrinin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Camii’nin Osmanlı Devrine ait 23 mezardan oluşan bir haziresi de bulunmaktadır. Yapının I. İzzeddin Keykavus tarafından 1212 yılında onarıldığı, 1213'de de minaresinin yapıldığı bilinmektedir. Valilik tarafından 1955'de yeniden bir onarım görmüştür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır