Yardım

Taşucu Otelleri

En uygun Taşucu otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Lotus Boutique Hotel

Çok İyi
8.7
Silifke, Mersin
Mersin Taşucu'nda hizmet veren Lotus Boutique Hotel; konforlu bir konaklama alternatifi sunan tesis eğlenceli vakit geçirebileceğiniz havuzu ve sunduğu olanaklar ile keyifli bir tatil vadediyor. Tesis plaja 3 dk yürüme mesafesinde yer alıyor.
Çok İyi
8.7

Kaptan Suit Otel

Taşucu, Silifke, Mersin
Siz değerli misafirlerimize evinizdeki huzuru ve rahatlığı sağlamak için modern bir şekilde tasarlanmış lüks odalarımızla günün yorgunluğunu üzerinden atacağınız tesisimiz 7/24 hizmetinizde.

Askar Port Hotel

Normal
6.7
Taşucu, Silifke, Mersin
2018 Temmuz ayında açılan Askar Port Hotel, iş veya tatil amaçlı seyahatlerde bulunanlar için mükemmel merkezi konumuyla arzuladığınız tüm rahatlığı sunmaktadır.
Normal
6.7

Tisan Apart

Mersin, Akdeniz Bölgesi
Tisan Apart konaklama evleri 2+1 ve 1+1 dairelerden oluşmaktadır. Dairelerde oda ve salonlarda klima mevcuttur. Tisan Yarımadası iki koyun arasında bulunan doğu ve batı koylarında berrak deniziyle muhteşem bir yerdir.

Tukan Otel

Çok İyi
8.3
Taşucu, Silifke, Mersin
Mersin'in ünlü ilçesi Silifke'nin Taşucu beldesine bağlı Kum Mahallesi mevkide misafirlerini ağırlayan Tukan Otel, ev rahatlığında bir konaklama olanağı sunmaktadır.
Çok İyi
8.3

Palmera Beach Hotel

Taşucu, Silifke, Mersin
Palmera Beach Hotel, denize yakın konumu, birbirinden farklı konaklama birimleri ile misafirlerine keyifli bir tatil sunmaktadır.

Taşucu

Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı olan Taşucu, küçük ve turistik bir mahalledir. Bu mahallede sadece Türkiye değil, bu enlemde rastlanan en endemik iklim özelliği olan subtropikal iklim görülmektedir. Yaz ve kış aylarında oldukça rahat hissettiren havası ile meşhur olan bu mahalle özellikle yurtdışından oldukça fazla turistin ilgisini çekmektedir.

Taşucu’nun bu eşsiz doğasına ve tarihi dokusuna şahit olmak için Otelz.com, en uygun otelleri ve en iyi rezervasyon fırsatlarını sizlere sunmaktadır.

Silifke ilçenin bu küçük ama huzurlu ambiansını yaşatan Taşucu'nda tatil yapma planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Taşucu Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Taşucu’na Ulaşım

Taşucu’na Karayolu İle Ulaşım

Mersin’in Silifke ilçesine Bağlı olan Taşucu mahallesine başka bir şehirden direkt olarak otobüs ile ulaşım sağlanabilmektedir. Direkt olarak Taşucu’na giden otobüs seferleri bulunmaktadır. Bununla birlikte sefer bulamayan yolcular, Mersin’e ulaşım sağlayıp sonrasında Silifke ilçesine varabilmektedirler. Oradan da Taşucu’na giden minibüsler vasıtasıyla mahalleye ulaşım sağlanabilmektedir.

  • Mersin ile Taşucu arası 107 km’dir. Özel araçlar ile bu mesafe virajlı yollar ve diğer etkenler göz önünde bulundurularak ortalama 2 saat civarı sürmektedir.
  • Silifke ilçesinden ulaşım sağlayacaklar ise; minibüs ve yerel taksiler ile Taşucu’na gidebilirler. 11 km olan bu mesafe özel araçlar ile ortalama 15-20 dakika civarı sürmektedir. 

Taşucu’na Hava Yolu ile Ulaşım

Hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular ise, şehir merkezine en yakın konumda olan Adana şehrine bağlı Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanmalıdırlar.

  • Adana-Şakirpaşa Havaalanı ile Mersin arası 84 km’dir.
  • Yolculuk ortalama 1 saat 10 dakika sürmektedir.
  • Mersin-Silifke arası mesafe 97 km’dir. Yolculuk 1 saat 45 dakika civarı sürmektedir.

Taşucu Gezi Rehberi

Akdeniz Bölgesi’nin gözde beldelerinden Taşucu, tarihi ve kültürel dokusu ile turistleri oldukça cezbetmektedir. Neredeyse bütün bir yıl süren güzel hava şartları mahalleyi gözde kılmaktadır. Bölgeye bol oksijeni ve temiz havayı veren ise Toros Dağları’dır.

Taşucu’nda Gezilecek Turistik ve Tarihi Yerler

Taşucu Tokmar Kalesi

Taşucu merkezine yaklaşık 20 km mesafededir ve Silifke İlçesine bağlıdır. Bulunduğu mahalle ise Akdere Mahallesi’dir. Tarihi kale, 12. Yüzyılda Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Bölge halkı bu kaleye ‘’Lanetlenmiş Kale’’ demektedir.

Taşucu Göksu Deltası Kuş Cenneti

Beldeye 10 km mesafededir. Doğal güzelliği ile birçok insanı büyüleyen bu delta 450’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda mavi yengeç, karetta kartta ve farklı cinslerde deniz kaplumbağalarına da yuva olmuştur.

Taşucu Arslan Eyce Amfora Müzesi

Taşucu merkezindedir. Yürüyerek kolayca ulaşılabilir olan müze, Türkiye’de ilk amphora müzesi olarak bilinmektedir. Amphora tarihi ise uzmanlarca M.Ö 7 Yüzyıl eskiye dayandığı söylenmektedir.

Taşucu Limanı

En büyük ikinci liman olarak bilinen Taşucu Limanı çoğunlukla küçük yük gemilerini ve yolcu feribotlarını ağırlamaktadır.

Taşucu Atatürk Evi

Taşucu merkezinde bulunmaktadır. Bu ev, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu eve çok benzerdir ve aynı özellikleri taşımaktadır. İnşa edilme amacı, Atatürk’ün fikirlerinin sonsuza dek yaşatılmasıdır. Ev’in toplum adına faaliyete geçişi 12 Mayıs 2005 tarihindedir.

Taşucu Aya Tekla Yeraltı Kilisesi

Taşucu merkezine 8 km uzaklıktadır. Hristiyanlar açısından oldukça önemli olan bu kilise adını ilk kadın azizler arasında olan Aya Tekla’nın isminden almaktadır. Aya Tekla’nın, öldüğü güne kadar bu yeraltı kilisesinde yaşadığı bilinmektedir. Bu kiliseye girişler ücretsiz olmaktadır ve her gün ziyaret edilebilmektedir.

Aya Tekla Yeraltı Kilisesi'nde yer alan otellerde konaklamak için Aya Tekla Yeraltı Kilisesi Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taşucu ve Civarında Bulunan Plaj ve Koylar

Taşucu Boğsak Koyu

Taşucu’na 10 km mesafededir. Yüzmek isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken koylardan birisidir. Zira denizi oldukça temiz ve berraktır. Üstelik bu koyda yüzmek ücretsizdir.

Taşucu Susanoğlu Plajı

Taşucu’na 27 km mesafede olan bu plaj, deniz keyfi için sıkça tercih edilen plajların arasındadır. Plaj yakınlarında çok sayıda işletmenin hizmet vermesi bir yana plaj kullanımı tamamen ücretsizdir.

Taşucu Akkum Plajı

Beldeye 35 km uzaklıktadır. Denize girilebilecek en güzel kumsallardan birisi olan bu plajın etrafı harika doğal güzellikler ile donanmıştır. Plaj civarında pek çok işletme ve restoran bulunmasının yanı sıra plaj girişleri ücretsizdir.

Taşucu Beldesi’nde Bir Gün 

Tarihi ve kültürel dokulara ev sahipliği yapan Taşucu, içinde bulunduğu sürece misafirlerine oldukça keyifli, kültürel ve nostaljik anılar katmaktadır. 

  • Güne sabah yürüyüşü yapmak için Göksu Deltası’nda başlayabilir ve ardından doğa harikası bu denizde yüzmek keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Daha sonra Aya Tekla Yeraltı Kilisesi'ni ziyaret edebilir ve Aziz Aya Tekla’nın hayatını öğrenebilirsiniz. Bu tarihi bilgiler, yeraltı kilisesini gözünüzde zihninizde değiştirecek ve nostaljik bir deneyime sahip olabileceksiniz.
  • Meşhur bir liman olan Taşucu Limanı’nı görmek isteyebilirsiniz elbette. Bu liman ilçe genelinde olduğu kadar ülkemizce de bilinmektedir ve faaliyeti eskilere dayanmaktadır.
  • Oradan Arslan Eyce Amfora Müzesi’ne doğru harekete geçebilir ve daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin aynısını ziyaret edebilirsiniz.
  • Dinlenmek ve yüzmek için oldukça iyi plaj alternatifleri sunan Taşucu beldesi ve çevresinde en yakın koy olan Boğsak Koyu’na gidebilirsiniz.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor