Serçe Hamamı(Yeni Serçe Hamamı) otelleri

En uygun Serçe Hamamı(Yeni Serçe Hamamı) otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Serçe Hamamı(Yeni Serçe Hamamı) Otelleri

Genel Bilgi

Serçe Hamamı!ın kitabesi bulunmadığından yapım tarihi netlik kazanmamıştır.Hamam kesme taştan yapılmış, soğukluk, ılıklık ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelmiştir. Doğu cephesindeki bir kapıdan içeriye girilmekte ve merdivenle de soğukluğa geçilmektedir. Bu bölüm tromplu ve üzerinde aydınlık feneri olan büyük bir kubbe ile örtülüdür. Yakın zamanlar

Aslan Konukevi

Merkez / Şanliurfa
1 avlu, 1 eyvanı ve 1 mutfağı olmak üzere 12 odasının olduğu Tarihi Urfa evi, Güneydoğu Anadolu mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.

Grand Babil Hotel

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Grand Babil Hotel, şehir merkezinde yer alan konağımız, Şanlıurfa mimarisine uygun şekilde dizayn edilmiştir.

Serçe Konağı Butik Otel

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Şanlıurfa'da, Balıklı Göl'e 800 metre mesafede faaliyet gösteren Serçe Konağı'nda barbekü olanakları, çocuk oyun alanı ve güneşlenme terası mevcuttur. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark da bulunur. Bazı odalar bahçe veya şehir manzaralıdır.

Urhay Otel

Merkez / Şanliurfa
Kutsal bir mekan olan Balıklı Göl'e sadece 12 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu taş otel, geleneksel avlusuyla 17. yüzyıl mimarisini yansıtmaktadır.

Grand Urhay Otel

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Kutsal bir mekan olan Balıklı Göl'e sadece 12 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu taş otel, geleneksel avlusuyla 17. yüzyıl mimarisini yansıtmaktadır. Bina genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Beyzade Konak Otel

Merkez / Şanliurfa
Beyzade Konak Otel, kutsal bir mekan olan Balıklıgöl'e 1 km. mesafedeki 18. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi ve içinde su fıskiyesi bulunan bir avlu mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Serçe Hamamı(Yeni Serçe Hamamı) Hakkında

Serçe Hamamı(Yeni Serçe Hamamı) Otelleri Serçe Hamamı!ın kitabesi bulunmadığından yapım tarihi netlik kazanmamıştır.Hamam kesme taştan yapılmış, soğukluk, ılıklık ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelmiştir. Doğu cephesindeki bir kapıdan içeriye girilmekte ve merdivenle de soğukluğa geçilmektedir. Bu bölüm tromplu ve üzerinde aydınlık feneri olan büyük bir kubbe ile örtülüdür. Yakın zamanlarda bu bölümün güneyine beton bir bölme ile dükkân yapılmıştır. Böylece özelliğinden kısmen de olsa uzaklaşmıştır. Bu bölümden ılıklığa geçilmektedir. Ilıklığın üzeri pandantifli bir kubbe ile örtülüdür. Sıcaklık merkezi kubbelidir. Beş kenarına da beşik tonozlu birer eyvan yerleştirilmiştir. Bu bakımdan Serçe Hamamı beş eyvanlı oluşundan ötürü de Şanlıurfa’daki diğer hamamlardan ayrıcalıklı bir görünümdedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır