Sardes (Sard) Antik Kent Otelleri

En uygun Sardes (Sard) Antik Kent otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sardes (Sard) Antik Kent Otelleri

Genel Bilgi

Sardes antik kenti, İzmir’e 72 km. uzakta olup, İzmir-Ankara karayolunun ortasından geçer. M.Ö.VII.yüzyıldan itibaren ismini Zeus’un oğlundan alan Attalos Çayı Sardes’e altın kırıntıları taşımış, bu M.S.I.yüzyıla kadar sürmüştür.Sardes kazıları yöredeki ilk yerleşmenin Tunç çağı (M.Ö.3000-1200) sonlarında başladığı ve küçük bir köy özelliği taşıdığın

Hotel Lidya Sardes Thermal & Spa

Merkez / Salihli / Manisa
Salihli bölgesinin en büyük oteli olan Lidya Sardes siz değerli müşterilerine 8 yıldır en kaliteli hizmeti sunmak için sürekli kendini yenilemektedir.

Rey Manes Hotel

Merkez / Salihli / Manisa
Bir restoran sunan Rey Manes Hotel, Salihli'de yer almaktadır. Resepsiyonu günün 24 saati açık olan tesiste ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlanır. Her odada uydu TV, telefon, kasa ve klima bulunmaktadır.

Ege Pansiyon Salihli

Salihli Merkez / Salihli
Ege Pansiyon Salihli toplam 6 odadan oluşmaktadır.

Berrak Otel

Merkez / Salihli / Manisa
40 oda 80 yatak kapasitesi ile hizmet veren otelimizde 8 geniş yataklı oda,12 adet üç yataklı oda.20 adet iki ayrı yataklı oda ve 70 kişilik kahvaltı salonu bulunmaktadır.

Hotel La Bella Salihli

Merkez / Salihli / Manisa
Salihli Otogarı'na 100 metre mesafede, şehir merkezinde yer alan Hotel La Bella düz ekran TV ve klima içeren konforlu konaklama birimleri ile ücretsiz wifi sunmaktadır.

Ardys Hotel Manisa

Merkez / Salihli / Manisa
Otelimiz kaliteyi, konforu ve huzuru birleştirerek hayalinizdeki rahatlığı sağlar. Otelimiz oda + kahvaltı hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sardes (Sard) Antik Kent Hakkında

Sardes (Sard) Antik Kent Otelleri Sardes antik kenti, İzmir’e 72 km. uzakta olup, İzmir-Ankara karayolunun ortasından geçer. M.Ö.VII.yüzyıldan itibaren ismini Zeus’un oğlundan alan Attalos Çayı Sardes’e altın kırıntıları taşımış, bu M.S.I.yüzyıla kadar sürmüştür.Sardes kazıları yöredeki ilk yerleşmenin Tunç çağı (M.Ö.3000-1200) sonlarında başladığı ve küçük bir köy özelliği taşıdığını göstermiştir. Tunç çağının sonlarına doğru burada yaşayanlar yakarak gömmüşler, ağaç dallarından, kamışlardan ve balçıktan yapılmış yarım daire planlı evlerde yaşamışlardır. Bundan sonra Yunanistan ile kültürel bağlar kurduklarını da Sardes’in alt tabakalarındaki Geç Hellas, Miken keramiklerinden anlaşılmıştır. M.Ö.1200-900 yıllarına tarihlendirilen Sardes’in boyalı, geometrik üsluptaki keramikleri üzerindeki bu etki çok açıkça kendisini göstermiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır