Şair Ahmet Paşa Medresesi Otelleri

Bu yerdeki 91 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şair Ahmet Paşa Medresesi Otelleri

Genel Bilgi

Bursa, Muradiye’de Beşikçiler caddesi üzerinde bulunan bu medreseyi, Fatih Sultan Mehmet döneminde Şair Veliyüddin oğlu Ahmet Paşa yaptırmıştır. Yapım kitabesi günümüze ulaşamamıştır. Bununla beraber XV.yüzyıl eseri olduğu bilinmektedir. Medrese aynı zamanda Geyikli Medrese ismi ile de tanınmaktadır. Nitekim Ezine’deki Geyikli Köyü bu medreseye vakfed

Haliç Apart Bursa

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Dairelerimizin tamamı şehir ve park manzaralıdır.

Hotel Ferro

Çekirge / Osmangazi / Bursa
LCD TV ve ücretsiz Wi-Fi bulunan odalar sunmaktadır. Tüm odalarda özel banyo, çalışma masası, başucu lambaları ve 24 saat oda servisi ile donatılmıştır.

Kırcı Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Atatürk Stadı'na 5 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde bulunan Kırcı Hotel, ücretsiz Wi-Fi ve klima ile donatılmış sigara içilmeyen odalara sahiptir. Otelde kapalı havuz, sauna ve fitness merkezi bulunmaktadır.

Bursa Park Apart Hotel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Tesisimizin dairelerinde düz ekran TV, klima ve minibar bulunmaktadır. Ayrıca elektrikli su ısıtıcısı ve yemek masası içeren tam donanımlı bir mini mutfak mevcuttur. Özel banyolarda duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri vardır.

Mercure Hotels Bursa The Plaza Termal & Spa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Bursa'nin tarih ve kültür ayricaligini hissetmenin farkini Mercure Hotels Bursa The Plaza'da konaklayarak yasayin.

Bursa Korkmaz Apart

Osmangazi / Bursa
Bursa Korkmaz Apart, Bursa Merkez'de yer almaktadır. Tesis, toplam 4 adet sade ve temiz odasıyla konuklarını ağırlamaktadır. Odalar, apart oda, 30 m2 ve aile odası 60 m2'dir. Odalar şehir manzaralıdır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şair Ahmet Paşa Medresesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Şair Ahmet Paşa Medresesi Hakkında

Şair Ahmet Paşa Medresesi Otelleri Bursa, Muradiye’de Beşikçiler caddesi üzerinde bulunan bu medreseyi, Fatih Sultan Mehmet döneminde Şair Veliyüddin oğlu Ahmet Paşa yaptırmıştır. Yapım kitabesi günümüze ulaşamamıştır. Bununla beraber XV.yüzyıl eseri olduğu bilinmektedir. Medrese aynı zamanda Geyikli Medrese ismi ile de tanınmaktadır. Nitekim Ezine’deki Geyikli Köyü bu medreseye vakfedilmiştir.Duvarları kesme taş ve tuğla sıraları ile örülmüştür. Dikdörtgen bir forma sahip olan ve kuzeydeki ova manzarasına açılan avlunun ortasında bir şadırvan, etrafında sivri kemerli ve aynalı tonozlarla örtülü revaklar ve bunların da arkasında, tonozlu çatıları revaklardan daha alçak olarak biçimlenmiş onbir hücre bulunmaktadır.Avlunun güney tarafında birkaç basamakla çıkılan ve üzeri, tek kubbeyle örtülü dershane bulunmaktadır.Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Bursa Valiliği’ne tahsis edilen medrese 2004 yılından bu yana Uluumay Osmanlı Halk kıyafetleri ve Takıları Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır