Erken Rezervasyonda %50’ye varan indirimleri kaçırma! Son kayıt: 4 Aralıkcommon.header.topBannerMobileTitle
Fırsatları İncele
Yardım

Şahadet Camii Otelleri

En uygun Şahadet Camii otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Artemis Apart Otel

Normal
4.0
Altiparmak, Osmangazi, Bursa
Artemis Apart Otel toplam 25 adet odasıyla hizmet vermektedir. 7/24 sıcak su, temiz havlu ve şampuan, merkezi ısıtma sunulan olanaklar arasındadır. Tesis 24 saat açık resepsiyon hizmeti sunmaktadır.
Normal
4.0

Lotus Park Hotel

İyi
7.9
Osmangazi, Bursa
Lotus Park Hotel olarak şehrin kalbinde sizleri ağırlamaktan memnun kalacağız. Tesisimiz 2022 yılının Ekim ayında hizmete girmiştir.
İyi
7.9

Şahadet Camii

Sultan 1.Murad Hüdavendigar tarafından 1365 yılında yaptırılmıştır. Orduevinin tam karşısındaıdr. Aslen eski bir kilisedir. Zaten bu durum mimarisinden de kendini belli etmektedir. Bursa’daki gayri müslimlerin Sultan 1. Murad’ın kendilerine gösterdiği büyük anlayıştan ötürü kendi rızaları ile camiye çevrilmesi istemişlerdir. Bursa’daki gayri müslüm ve müslüman toplumun barış ve huzur içinde yaşadığının en önemli kanıtlarından biridir. Rivayetlere göre, Murad Hüdavendigâr cemaatle birlikte namaz kılmadığı için, Bursa kadısının şehadetini kabul etmemiştir. Saray kapısı karşısına bu camiiyi yaptırarak bursa kadısının şehadetini kabul ettiğini cemaate göstermiş, Ayverdi’nin ifadesiyle söz vermiştir. Caminin ismi buradan gelmektedir. 1855 depreminde büyük hasar gören yapının o dönemde yalnızca duvar bakiyeleri kalmıştı. 1892 yılında dönemin zevk ve üslup anlayışıyla (cephelerde kullanılan sütunlar, sivri kemer altında ikiz pencereler…vs.) ve bugünkü durumuyla büyük bir onarım geçirmiştir.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor