Patara Antik Tiyatrosu Otelleri

En uygun Patara Antik Tiyatrosu otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Patara Antik Tiyatrosu Otelleri

Genel Bilgi

Türkiye’nin en ünlü kumsallarından biri buradadır. Fethiye Kaş arasındaki sahile bulunan antik kentin tiyatrosu yüzlerce yıl örten kum tabakasıyla korunmuştur, tiyatronun birçok bölümü günümüze sağlam ulaşmıştır. Patara’da günümüzden 4.000 yıl öncesine kadar yaşamın varlığı belgelenmiştir. Tiyatro büyük olasılıkla Erken Dönem ahşap tiyatronun yerinde

Pier House Hotel

Kaş / Antalya
Muhteşem deniz manzarası ve merkezi konuma sahip butik otel.

Mehtap Pansiyon

Kaş / Antalya
Mehtap Pansiyon Kaş, Kaleköy şehri merkezinde yer almakta olup misafirleri için aynı zamanda ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet imkanı sunmaktadır.

Seles Camping

Yeşilköy / Kaş / Antalya
Restore edilmiş eski bir köy evinin 4 odasına ilave olarak, 2 ahşap ev, 1 bungalow ve çadırlarımız var. Ayrıca motosiklet tutkunları için motosiklet parçalarından özel olarak tasarlanan bir "Biker's Room" oluşturduk.

Kaş Demir Apart-Otel

Merkez / Kaş / Antalya
Kaş Demir Apart Apartlarımız 2 Yatak Odası ( 1 Adet Çift Kişilik, 1 Adet Tek Kişilik, iki çekyat) açık mutfak salon WC-Banyo şeklindedir.

Likyaport Camping

Kas / Antalya
Kas merkez'e araçla 5 dakikalik mesafede fakat yayla havasında huzur bulacağınız mekandır.

3 Oda Konuk Evi

Kaş Merkez / Kaş / Antalya
3 Oda Konuk Evi, kalabalıktan uzakta, doğanın içerisinde 1950'lerden gelen bir çiftliği yeniden restore edilmiştir. Araç seslerinden uzak 8 odalı işletmemizde kahvaltı ve akşam yemeklerini bahçemizden topladığımız taze ürünlerle hazırlıyoruz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Patara Antik Tiyatrosu Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Patara Antik Tiyatrosu Hakkında

Patara Antik Tiyatrosu Otelleri Türkiye’nin en ünlü kumsallarından biri buradadır. Fethiye Kaş arasındaki sahile bulunan antik kentin tiyatrosu yüzlerce yıl örten kum tabakasıyla korunmuştur, tiyatronun birçok bölümü günümüze sağlam ulaşmıştır. Patara’da günümüzden 4.000 yıl öncesine kadar yaşamın varlığı belgelenmiştir. Tiyatro büyük olasılıkla Erken Dönem ahşap tiyatronun yerinde büyütülüp genişletilmiş, bugünkü halini Roma döneminde almıştır. Tek orta yollu, iki kademeli bu tiyatroda sahne binasıyla izleyici koyağı ayrıdır. Orta yolun altındaki bölümde 19 oturma sırasını kesen beş ışınsal merdivenli yol, orta yolun üstündeki ikinci kademede ise 14 oturma sırasını kesen dokuz ışınsal merdivenli yol vardır. Kumla örtünün altında kalan sahne binasının bazı bölümleri günümüze sağlam ulaşmıştır. Tiyatronun kapasitesi 4800 kişidir civarındadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır