Patara Antik Tiyatrosu Otelleri

Bu yerdeki 0 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Patara Antik Tiyatrosu Otelleri

Genel Bilgi

Türkiye’nin en ünlü kumsallarından biri buradadır. Fethiye Kaş arasındaki sahile bulunan antik kentin tiyatrosu yüzlerce yıl örten kum tabakasıyla korunmuştur, tiyatronun birçok bölümü günümüze sağlam ulaşmıştır. Patara’da günümüzden 4.000 yıl öncesine kadar yaşamın varlığı belgelenmiştir. Tiyatro büyük olasılıkla Erken Dönem ahşap tiyatronun yerinde

Pier House Hotel

Kaş / Antalya
Muhteşem deniz manzarası ve merkezi konuma sahip butik otel.

Mehtap Pansiyon

Kaş / Antalya
Mehtap Pansiyon Kaş, Kaleköy şehri merkezinde yer almakta olup misafirleri için aynı zamanda ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet imkanı sunmaktadır.

Seles Camping

Yeşilköy / Kaş / Antalya
Restore edilmiş eski bir köy evinin 4 odasına ilave olarak, 2 ahşap ev, 1 bungalow ve çadırlarımız var. Ayrıca motosiklet tutkunları için motosiklet parçalarından özel olarak tasarlanan bir "Biker's Room" oluşturduk.

Kaş Demir Apart-Otel

Merkez / Kaş / Antalya
Kaş Demir Apart Apartlarımız 2 Yatak Odası ( 1 Adet Çift Kişilik, 1 Adet Tek Kişilik, iki çekyat) açık mutfak salon WC-Banyo şeklindedir.

Likyaport Camping

Kas / Antalya
Kas merkez'e araçla 5 dakikalik mesafede fakat yayla havasında huzur bulacağınız mekandır.

Kabakçı Köşkü

Merkez / Kaş / Antalya
Kabakçı Köşkü Muhteşem Kaş ve Körfez manzarasına sahip bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Olağanüstü Deniz Manzarası ve son derece zevkli döşenmiş mobilyaları ile sizlere himeti sunan Apart daireler bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Patara Antik Tiyatrosu Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Patara Antik Tiyatrosu Hakkında

Patara Antik Tiyatrosu Otelleri Türkiye’nin en ünlü kumsallarından biri buradadır. Fethiye Kaş arasındaki sahile bulunan antik kentin tiyatrosu yüzlerce yıl örten kum tabakasıyla korunmuştur, tiyatronun birçok bölümü günümüze sağlam ulaşmıştır. Patara’da günümüzden 4.000 yıl öncesine kadar yaşamın varlığı belgelenmiştir. Tiyatro büyük olasılıkla Erken Dönem ahşap tiyatronun yerinde büyütülüp genişletilmiş, bugünkü halini Roma döneminde almıştır. Tek orta yollu, iki kademeli bu tiyatroda sahne binasıyla izleyici koyağı ayrıdır. Orta yolun altındaki bölümde 19 oturma sırasını kesen beş ışınsal merdivenli yol, orta yolun üstündeki ikinci kademede ise 14 oturma sırasını kesen dokuz ışınsal merdivenli yol vardır. Kumla örtünün altında kalan sahne binasının bazı bölümleri günümüze sağlam ulaşmıştır. Tiyatronun kapasitesi 4800 kişidir civarındadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır