Palandöken Otelleri

En uygun Palandöken otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Palandöken Otelleri

Genel Bilgi

Palandöken Gezi RehberiÜlkemizin önemli kış turizmi adreslerinden biri olan Palandöken Dağı 3.125 metre yüksekliği ile popüler bir kayak merkezi konumundadır. Erzurum ilinde bulunan Palandöken dağı kış mevsiminde biriken kar miktarı sayesinde kış sporları ile ilgilenenlerin oldukça tercih ettiği bir kayak merkezidir. Uzun pistleri ve her seviyede kaya

Sway Hotels Palandöken

Palandöken / Erzurum
2012 yılı Türkiye'nin En Başarılı Spor Turizm Yatırımı Oteli ve 2013 yılı Türkiye'nin En İyi Kayak Oteli ödüllerini kazanan tesis; konfor, adrenalin ve eğlence tutkunlarını zirvede buluşturuyor.

Polat Palandöken

Palandöken / Erzurum
Erzurum'un güneyini bir yay gibi kuşatan Palandöken Dağları uzun ve doğal kayak pistleri ve kristalize kar dokusu ile dikkat çekmektedir.

Palan Hotel Ski & Convention Resort

Palandöken / Erzurum
Palandöken Kayak Merkezi`nin göbeğinde yer alan Palan Otel teleferik ve gondollara oldukça yakındır. Kolay, orta, zor ve doğal pistlere teleferik ve gondollarla ulaşan konuklar 2 bin 900 metreden aşağı istedikleri gibi kayabilirler.

Snowdora Ski Resort Hotels & Villa

Palandöken / Erzurum
Toplam pist uzunluğu 14 km.'dir, tüm tesislere 60 m. uzaklıktadır. 3200 rakımda Küre Cafe Restaurant ve Fanus Cafe mevcuttur. Şehir içi otobüs ulaşımı mevcuttur. Ücreti 3.50 tl.'dir.

Snowdora Hotels & Villas

Palandöken / Erzurum
Tesisimizde, bay bayan konaklamalarda evlilik cüzdanı talep edilmektedir. Alkollü içecekler mevcut değildir.

Dedeman Ski Lodge

Palandöken / Erzurum
Türkiye’nin en uzun pistlerine sahip olan Palandöken'de yer alan Dedeman Ski Lodge Otel Palandöken Dağı’nın ilk butik oteli olarak karlı yamaçlarının nefes kesici manzarasına sahip ve pistlere sadece 30 m. uzaklıkta yer almaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Palandöken Hakkında

Palandöken Otelleri

Palandöken Gezi Rehberi

Ülkemizin önemli kış turizmi adreslerinden biri olan Palandöken Dağı 3.125 metre yüksekliği ile popüler bir kayak merkezi konumundadır. Erzurum ilinde bulunan Palandöken dağı kış mevsiminde biriken kar miktarı sayesinde kış sporları ile ilgilenenlerin oldukça tercih ettiği bir kayak merkezidir. Uzun pistleri ve her seviyede kayak severe uygun olan pist seçimleri ile öne çıkan Palandöken Dağı Türkiye’nin en eski kayak merkezi olmasının avantajı ile de öne çıkıyor.

Palandöken'e Nasıl Gidilir?

Ulaşım olarak en kolay yol her zaman olduğu gibi havayolu olacaktır. Erzurum Havaalanına iniş yaptıktan sonra Palandöken’e servisler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralama seçeneğini değerlendirmek isterseniz havaalanından bu hizmeti satın alıp Palandöken’e ulaşabilirsiniz. Bu seçenekler dışında taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüsler ile gelmeyi düşünüyorsanız Erzurum otogarından Palandöken’e halk otobüsleri veya taksi ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama seçeneği Erzurum otogarında da mevcut çok tercih edildiği için gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Erzurum’a ulaşım için Erzincan, Malatya ve Kars üzerinden tren ile ulaşabileceğiniz gibi güzergahında bulunan bir ilde yaşıyorsanız Doğu Ekspresi ve Yeni Doğu Ekspresi ile de Erzurum’a ulaşabilir yukarıda belirttiğimiz çeşitli aktarma seçenekleri ile Palandöken’e ulaşabilirsiniz.

Palandöken Erken Rezervasyon

Kış sporları ile ilgilenenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Palandöken kayak merkezi yağışlara bağlı olarak ortalama 5 ay boyunca kayak yapmaya elverişlidir. Bu kısa süre içerisinde otellerin doluluğunu tahmin edebilirsiniz. Kış sporları için elverişli kayak merkezlerinin sınırlı olması bizlere erken rezervasyon yaptırmanın değerini gösteriyor. Sizde tatil planınızı yaparken Palandöken için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmayı unutmayın.

Palandöken Otel Fiyatları

Palandöken'de her bütçeye uygun otel seçeneklerinin bolluğu sayesinde tatil planınızı yaparken bu konuda rahat olabilirsiniz. Gelişmiş bir kayak merkezi olmasının yanı sıra içinde bulunan pist sayısının fazlalığıyla da dikkat çeken Palandöken’de tercihinizi yapmadan önce kullanacağınız pistlere ve otelin sunduğu hizmetlere de dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Palandöken Gece Hayatı

Gündüz kayak yaptıktan sonra gece yapacak bir şey bulamayacağınızı düşünüyorsanız şaşırabilirsiniz çünkü Palandöken’de gece hayatı zirvede… Çeşitli bar, disko ve kulüplerde dışarının soğuğuna aldırmadan eğlenebilirsiniz. Ziyaretçinin yoğun olduğu dönemlere özel DJ etkinliklerinin de olduğu mekanlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Gece kayak yapmayı düşünmediyseniz ışıklandırılmış pistlerde kar yağışı altında kayak yapmanın zevkini çıkarmanızı tavsiye ederiz. Çoğu zaman sporcular ve akrobasi ekiplerinin de şovlarına denk gelebildiğiniz Palandökende özellikle ışık oyunlarının kar üstündeki enfes görüntüsüne bayılacaksınız.

Palandöken Alışveriş Seçenekleri

Sevdiklerimize gezdiğimiz yerlerden hediye almak çoğumuzun tercihidir. Palandöken’de genel olarak kayak malzemeleri satın alabilir veya kiralayabilirsiniz ancak Erzurum’a kadar gelmiş biri olarak merkezi dolaşmadan dönerseniz üzülebilirsiniz.

Erzurum denilince ilk akla gelen oltu taşı bu şehrin bir simgelerinden biridir. Oltu taşı işlemeciliği konusunda ünlenmiş olan bu ilde özellikle Taşhan’ı ziyaret ettiğinizde birbirinden farklı türde ve çeşitte aksesuar içinden hangisini seçeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Rüstem Paşa Kervansarayı veya Rüstem Paşa Bedesteni diye de geçen Taşhan 1561 yılında yapılmış ve Osmanlı kervansaray mimarisine ait önemli bir eserdir. Hem tarihi anlamda ilginizi çekecek bu yapı hem de alışveriş konusunda mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir gezi noktasıdır.

Hem tarihe tanıklık eden hem de Taşhan gibi alışveriş imkanı sunan Tebrizkapı Çarşısı hediyelik eşyaların yanında el yapımı bakır malzemeler ile el dokuması halı ve kilimler ile de dikkati çekmektedir. Çarşı son restorasyon çalışmasından sonra ziyaretçilerini yeni haliyle karşılayan çarşının içerisinde belediye tesisleri de mevcut. Yorulur veya acıkırsanız bu tesisin imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bakır demişken Bakırcılar Çarşısını ziyaret etmeden olmaz. Erzurum’da 16. yüzyıldan beri bakırcılık ve bakır işlemeciliği geleneksel yöntemlerle makine kullanmadan el işçiliği ile yapılmakta. Günümüzde bu işle uğraşan kişilerin sayısı azalsa da bakır mutfak malzemelerine olan talep azalmadı. Üzerinde el yapımı motiflerin bulunduğu sini, güğüm, kazan gibi çeşitli eşyaları bulabileceğiniz Bakırcılar Çarşısını görmenizi tavsiye ediyoruz.

Palandöken’de Ne Yenir Ne İçilir

Erzurum denilince şüphesiz akla ilk gelen yemek Cağ Kebabıdır. Yatık döner diye de adlandırılan bu kebap aslında şekil olarak benzese de lezzet ve yapılış biçimleri oldukça farklıdır. Cağ kebabı sadece küçükbaş hayvanların etinden yapılırken pişirilişi de dönerden farklı olarak odun ateşinde ve direk bıçak ile kesmek yerine şişe geçirilen Cağ parçaları kesilir ve arzuya göre bir parça da şişteyken pişirilir. Bildiğimiz döner gibi ince kesilmeyen Cağ kebabı porsiyonu şişler ile belirlenir. Palandöken’de yapılması gerekenler listesi yaparken listenize Cağ kebabı yemeyi eklemeyi unutmayın.

Kadayıf dolması daha önce çok fazla duymamış olabilirsiniz ancak bu lezzeti tattıktan sonra bir daha unutamayacağınızı söyleyebiliriz. Dışı çıtır çıtır olan kadayıf olmasının içi tam tersine yumuşacıktır. Üzerine dökülen sıcak şerbet ile kokusu başınızı döndürmeye başlayacak olan bu tatlı lezzetiyle de aklınıza kazınacak.

Erzurum’a giderken yemek konusunda aklınıza çok fazla gelmesi mümkün olmayan bir lezzette burada oldukça popüler bir kültür olan çorbalar olacaktır. Çorbacılar çarşısına girdiğinizde bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu anlayabileceğiniz gibi sınırsız gibi duran çorba çeşitleri arasından hangisini seçeceğinize karar veremeyebilirsiniz. Tatmak istediğiniz çorbaları birbirleri ile karıştırıp kendi lezzetinizi de deneyebileceğiniz çarşıda çorbanın yanında turşu ve zeytin de sunulduğunu söylemek isteriz.

Palandöken Civarında Gezilecek Yerler?

Erzurum tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile sizler için cömert bir yapıya sahip. Tarihi bulgular ve kalıntıların analizleri sonucunda Erzurum’da M.Ö. 4 binli yıllara ait yaşam izlerine rastlanmıştır. Bölgenin verimli ovaları, ulaşım imkanları ve su kaynakları tarih boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmasına imkân sağlamış. Hititler, Selçuklular, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna da ev sahipliği yapmış şehirde tarihe tanıklık eden birçok eser ziyaretçilerini bekliyor.

Erzurum’un simgelerinden biri olan Çifte Minareli Medrese, Selçuklulardan günümüze kalan en önemli eserlerden biridir. Medresede bulunan çinilerin ihtişamı ziyaretçilerini kendine hayran bıraktığı gibi Taç kapısındaki bezemeler taş süsleme sanatında Selçukluların ne kadar ileri olduğunu göstermektedir. Ücretsiz olarak gezilebilen müze kışın 08:00-18:00 arası yazın ise 09:00 ile 20:00 arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk ve 53 delegenin Erzurum’da buluşarak milli mücadelenin kararını aldıkları kongre cumhuriyet tarihimiz için önemli dönüm noktalarından biriydi. Günümüzde kongrenin yapıldığı bina Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi olarak hizmet vermektedir. Kongre belgelerini, delegeleri oturdukları masaları ve isimlerini kısa biyografileri ile müzede görebilirsiniz.

20 metre genişliği ve 50 metre yüksekliği ile sizi kendine hayran bırakacak Tortum Şelalesi Erzurum’un doğa harikalarından biridir. Seyir terasının da bulunduğu şelalede aynı zamanda ziyaretçilerin bu doğa güzelliğinin tadına varmaları için çeşitli işletmelerde bulunuyor.

Sultan Abdülaziz tarafından Kars yolunu güvenliğe almak için yaptırılan Aziziye Tabyası bir kahramanlığa da tanıklık etmiş tarihimizi ve Türk kadınının düşman karşısındaki gücünü bir kez daha gözler önüne sermesini sağlamıştır. Rus tabyası tarafından öldürülen nöbetçilerin haberini alan Nene Hatun kucağındaki bebeğini bırakıp Ruslara karşı saldırıya geçmiş ve onun bu cesaretinden etkilenen Erzurumlular Ruslara karşı savaşarak buraları geri almışlardır. 

Palandöken gezinizde ziyaret etmenizi tavsiye edebileceğimiz diğer yerler şu şekildedir; Yakutiye medresesi, Erzurum Arkeoloji Müzesi, Çoruh Vadisi ve Pasinler Kaplıcasıdır. Palandöken ve Erzurum gerek yemekleri gerek doğal ve tarihi güzellikleri ile sizi kendisine çekecektir. Sadece kayak yapma düşüncesi ile yapacağınız seyahatinizin size yapacağı sürprizlere şaşıracağınıza emin olabilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır