Meis Adası Otelleri

Bu yerdeki 20 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Meis Adası Otelleri

Genel Bilgi

Meis, doğu Akdeniz' de Yunanistan'a bağlı bir ada. Birden fazla ulusun adada değişik zamanlarda yönetimi ele geçirmesi ile şekillenmiştir.(Türkler, Venedikliler, Fransızlar, İtalyanlar, İngilizler ve Yunanlılar).Adayı; Türkler Meis, Yunanlılar Meges, Avrupalılar Castellorizo olarak adlandırıyor.Türkiye kıyılarından sadece 1300 m uzaklıkta olup, Yuna

Hotel Cachet

Kaş / Antalya
Açık havuz ve özel plaja sahip olan tesiste otopark, masaj, bar, çamaşırhane, teras ve bahçe gibi misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler de yer alıyor.

Sunset Villa Hotel

Yarımada / Kaş / Antalya
Plaja 1 dakikalık yürüme mesafesindedir. Çukurbağ yarımadasının deniz kıyısında yer alan Sunset Villa Hotel, Akdeniz'in ve Yunan Adası Kastellorizon'un muhteşem manzarasına sahiptir.

Villa Tamara Hotel

Yarımada / Kaş / Antalya
Otelimizin taş mimarisini diğer tarzlardan ayıran özelliği yazların serin, kışların da ılık geçmesinde doğal izolasyon sağlamasıdır.

Hotel Marsala

Yarımada / Kaş / Antalya
6 oda ile misafirlerine hizmet veren tesisin tüm odalarında; klima, uydu yayını, televizyon, duş, telefon ve kablosuz internet erişimi mevcut.

Jackey Boutique Hotel

Yarımada / Kaş / Antalya
telimiz engelli vatandaşları ağırlayacak şekilde tasarlanmıştır; Otelimiz, engelli misafirlerimizin otelimizde engelli rampaları, engellerde kullanımına uygun asansörleri, tuvalet ve banyolarda engelli destek birimleri ve engellilere uygun diğer malzem

Villa Escalade III

Yarımada / Kaş / Antalya
Özel havuzlu ve manzaralı Villa Escalade III çevresindeki diğer villalar arasında en görkemli olandır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Meis Adası Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Meis Adası Hakkında

Meis Adası Otelleri Meis, doğu Akdeniz' de Yunanistan'a bağlı bir ada. Birden fazla ulusun adada değişik zamanlarda yönetimi ele geçirmesi ile şekillenmiştir.(Türkler, Venedikliler, Fransızlar, İtalyanlar, İngilizler ve Yunanlılar).Adayı; Türkler Meis, Yunanlılar Meges, Avrupalılar Castellorizo olarak adlandırıyor.Türkiye kıyılarından sadece 1300 m uzaklıkta olup, Yunanistan' ın Türkiye' ye en yakın birinci adasıdır. Her gün Antalya' nın Kaş ilçesinden hareket eden vapurlarla Meis şehrine gitmek mümkündür. Adada bir havaalanı vardır. Nüfusu 2000 yılındaki sayıma göre 406 kişidir. Ancak bu rakam yazın 1000' e çıkabilmektedir. Kalıcı nüfus olan 406 kişinin hepsi adada aynı zamanda en büyük kent olan Meis (Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki adıyla Megisti) köyünde oturmaktadır. Bugün Meis (Castellorizo) Adası’na Kaş' tan kalkan tekneyle 15-20 dk.' da ulaşmak mümkündür. Karşımıza çıkan körfezin yani limanın girişinde adaya adını veren küçük haçlı kalesi ve karşıda “katoukia” denen uzun patika yol ile tırmanılan manastır ilk göze çarpan yapılardandır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır