Kuğulu Park Otelleri

Bu yerdeki 82 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kuğulu Park Otelleri

Genel Bilgi

Parkın havuzunda, kuğular, kazlar ve ördekler yer alır. Parktaki havuzun yanısıra, çocuk oyun alanları ve Atatürk Bulvarı' na bakan kısmında bir kafeterya vardır. Parkın girişinde, 2006'da dikilen, Ümit Öztürk'in eseri, Tunalı Hilmi'nin heykeli bulunur."Öpüşenler" (Muzaffer Ertoran) parktaki bir diğer heykeldir. Günümüzde kuğuları, kazları ve ördekler

Tunalı Otel

Çankaya / Ankara /
Bu otel, Ankara'nın kalbinde, Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde yer almaktadır. Ankara şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Hotel Tunalı, ücretsiz Wi-Fi internet erişimi ve düz ekran TV ile donatılmış modern odalar sunmaktadır.

Hotel Cinnah

Çankaya / Ankara /
Ankara nin merkezi noktalarindan Çankaya da yer alan Cinnah Hotel; is ve eglence amaçli seyahat eden misafirlere konforlu bir konaklama imkani veriyor.

Hotel Houston

Kavaklidere / Çankaya / Ankara /
Misafir memnuniyetinin ön planda tutuldugu otelimiz Ankara'nin en seçkin ve merkezi semtlerinden Kavaklidere'de hizmet vermektedir.

A Apart Otel

Çankaya / Ankara /
Tesisimizde asansör, resepsiyonda kilitli kasa hizmeti, çamaşırlık hizmeti, ütü hizmeti, ücretli havaalanı transfer hizmeti sunmaktayız. Genel alanda ve odalarda ücretsiz Wi-Fi, odaya ütü hizmeti bulunmaktadır, odalar merkezi ısıtmalıdır.

Sc Inn Hotel Ankara

Kavaklidere / Çankaya / Ankara /
Günün 24 saati açık bir resepsiyon sunan Sc Inn Hotel Ankara, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) 2,1 km mesafede yer almaktadır. Bu otelin tüm odalarında klima ve düz ekran uydu TV bulunmaktadır. Teras veya balkonunuzda çay keyfi de yapabilirsiniz.

Notte Hotel

Kavaklidere / Çankaya / Ankara /
Ankara-Çankaya'da konforunuz maksimum düzeyde tutularak dizayn edilen konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Notte Hotel, iş ya da turistik amaçlı şehirde bulunan herkese hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Kuğulu Park Hakkında

Parkın havuzunda, kuğular, kazlar ve ördekler yer alır. Parktaki havuzun yanısıra, çocuk oyun alanları ve Atatürk Bulvarı' na bakan kısmında bir kafeterya vardır. Parkın girişinde, 2006'da dikilen, Ümit Öztürk'in eseri, Tunalı Hilmi'nin heykeli bulunur."Öpüşenler" (Muzaffer Ertoran) parktaki bir diğer heykeldir. Günümüzde kuğuları, kazları ve ördekleri ile bilinen parkta 24 farklı kuş türü bulunmaktadır ve bunlar parkta bir panoda belirtilmiştir. Parkta kavakların yanı sıra, çınar, erguvan ve alıç ağaçları ile çeşitli çalı grupları yer alır. Tarihi ve doğal güzelliği nedeniyle Kültür Bakanlığı Ankara Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından sit alanı olarak belirlenmiştir. Parka bitişik olan And Evi ve bahçesi de Anıtlar Kurulu kararı ile koruma altındadır. Kuğulu Parkta parkın simgesi kuğularla birlikte 24 farklı kuş türü bulunmasının yanında doğal bitkiler içinde yer alan kavak, leylak, erguvan, çeşitli çalı gruplarıyla birlikte mevsimlik çiçekler de yer almaktadır.

Kuğulu Park Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır