Yardım

Kangal Otelleri

Kangal otelleri, en uygun Kangal otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Loading...
Sırala

Basmacıoğlu Apart Otel

Kangal, Sivas
Sivas ili Kangal İlçesinde hizmet veren Basmacıoğlu Apart Otel, rahat ve konforlu odaları ile kaliteli bir konaklama için sizleri bekliyor...

Nicer Hotel

Kangal Merkez, Kangal, Sivas
4 yıldızlı Nicer Hotel Kangal girişinde oda kahvaltı olarak hizmet sunmaktadır.

Kangal

Eski devirlerdeki ismi "Arangas"yada "Aranga"'dır.Kangal, ilk çağlardan beri yerleşimin varolduğu bir bölgedir. “Karaseki Bölgesi”nde, Akçakale Köyü'nde, “Hitit Şehri” kalıntıları ve iskânları tespit edilmiştir. İlk çağlara ait birçok bulgu, çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Yarhisar Höyüğü'nde bulunan, yine Hitit dönemine ait, üzeri hiyeroglif yazılı altın mühür yüzük, Sivas Müzeler Müdürlüğü'nde sergilenmektedir. Kangal köpeği ve Kangal Koyunu meşhurdur. Ayrıca Kangal balıkları, Sedef Hastalığı (psoriasis) adı verilen bir cilt hastalığının tedavisinde alternatif metod olarak kulanılıyorlar. Ayrıca Sivas kangal köpekleri' , Namibia`da yaygın bir şekilde yerli çiftçiler tarafindan kulanılıyor.Güney Afrika Cumhuriyetindeki çiftçiler hayvanlarını ve ekinlerini başta Çitalar olmak üzere yırtıcı hayvanlardan korumak için bu köpekleri kullanıyorlar.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor