İmrahor Camii (Studion Manastırı) Otelleri

En uygun İmrahor Camii (Studion Manastırı) otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun İmrahor Camii (Studion Manastırı) Otelleri

Genel Bilgi

İstanbul'da ki en eski doğu roma eseridir.İstanbul`da kalıntıları bugüne ulaşan nadide kiliselerden biri olan Studion Manastırı`nın (İmrahor Cami) bugün yalnızca dış duvarları ayaktadır. MS. 463 yılında Roma Patriği Studius tarafından yaptırılan kilise, başlangıçta imparatorluğun en güçlü manastırına bağlıyken daha sonra entelektüel ve ruhani bir mer

Yakut Butik Apart Hotel

Çapa / Fatih,İstanbul
İstanbul'un kalbinde, sakin, huzurlu bir konaklama için siz değerli misafirlerimizi otelimize bekliyoruz.

Seyri İstanbul Hotel

Fatih / İstanbul
Seyri İstanbul Hotel, İstanbul'un Fatih semtinde Süleymaniye Cami'ye 400 metre ve Kapalıçarşı'ya 1 km mesafede yer alır. Otelde düz ekran TV sağlanır. Tesisin resepsiyonu 24 saat açıktır.

Hotel Erciyes

Aksaray / Fatih / İstanbul
Hotel Erciyes 25 yıldır aynı lokasyonda hizmet veren, önceliği misafirlerimizin memnuniyeti olan sıcak bir aile otelidir.

Hotel Best İstanbul

Aksaray / Fatih / İstanbul
Odalarımız apart şeklinde planlanmış olup, her türlü ihtiyaca karşılık verecek şekilde dizayn edilmiştir. Odalarımız full eşyalı olup, kaliteli mobilyalar ile döşenmiştir. Odalarımız 2-3 veya 4 kişinin rahatlıkla kalabilmektedir.

Hotel Topkapı

Fındıkzade / Fatih / İstanbul
Günümüzün şartlarına göre son derece konforlu döşenmiş ve sizlerin rahatlığı ön planda tutulmuştur. Hotel Topkapı olarak siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Green Anka Hotel

Fındıkzade / Fatih / İstanbul
Green Anka Hotel, tarihsel açıdan zengin ve güzel İstanbul Fındıkzade'de bulunmaktadır. Green Anka Otel İstanbul, butik otel konsepti ile, deneyimli ekibimiz o zamandan beri misafirlerine hizmet verip, 1993 yılında kurulmuştur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

İmrahor Camii (Studion Manastırı) Hakkında

İmrahor Camii (Studion Manastırı) Otelleri İstanbul'da ki en eski doğu roma eseridir.İstanbul`da kalıntıları bugüne ulaşan nadide kiliselerden biri olan Studion Manastırı`nın (İmrahor Cami) bugün yalnızca dış duvarları ayaktadır. MS. 463 yılında Roma Patriği Studius tarafından yaptırılan kilise, başlangıçta imparatorluğun en güçlü manastırına bağlıyken daha sonra entelektüel ve ruhani bir merkeze dönüşmüştür. IV. Haçlı Seferi ordusu tarafından alınmadan önce kilisedeki en önemli kutsal emanet Vaftizci Yahya`nın başıydı. XV. yüzyılda kilise, cami ve medrese olarak kullanılmaya başlandı. Bazilika tarzındaki bu yapı, 1894`teki depremde büyük hasar görünce boşaltıldı. Bugün de bu yapıdan geriye sadece dış duvarları kalmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır