Hasan Paşa Hanı Otelleri

Bu yerdeki 5 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hasan Paşa Hanı Otelleri

Genel Bilgi

Diyarbakır'ın Osmanlılar tarafından alınmasından sonra üçüncü vali olan Sokollu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından 1572 ve 1575 yılları arasında yaptırılmıştır.Diyarbakır'a gelen Evliya Çelebi, Gugios İnciciyan ve James Silk Buckingham Hasan Paşa Han'ından önemle bahsetmişlerdir. Bunlardan Buckingam'ın 1815 yılı için verdiği bilgile

Dies Hotel

Yenisehir / Diyarbakir
Dies Hotel, 3D LED TV, klima ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış modern odalarıyla hizmetinizdedir. Resepsiyon 24 saat açıktır. Tesis bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur.

Prestige Hotel

Merkez / Diyarbakir
Konuklar, otelin alakart restoraninda kuzu yahni ve acili deniz ürünleri gibi yöresel lezzetlerin tadini çikarabilir. Salonda sunulan açik büfe kahvaltida zeytin, yerel bal ve taze ekmek mevcuttur.

Liv Suit Hotel

Merkez / Diyarbakir
Eski Çağlarda Amida olarak bilinen Diyarbakır, 7500 yıllık tarihi boyunca 26 farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca Güneydoğu Anadolu’nun fikir, sanat, kültür ve bilim merkezi olmuştur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hasan Paşa Hanı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Hasan Paşa Hanı Hakkında

Hasan Paşa Hanı Otelleri Diyarbakır'ın Osmanlılar tarafından alınmasından sonra üçüncü vali olan Sokollu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından 1572 ve 1575 yılları arasında yaptırılmıştır.Diyarbakır'a gelen Evliya Çelebi, Gugios İnciciyan ve James Silk Buckingham Hasan Paşa Han'ından önemle bahsetmişlerdir. Bunlardan Buckingam'ın 1815 yılı için verdiği bilgiler arasında hububat piyasasının burada toplandığı hakkındaki kaydı, 19. yüzyılda da bu hanın büyük bir öneme sahip olduğunu göstermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır