Sur Otelleri

Sur otelleri, en uygun Sur otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Sur Otelleri

Genel Bilgi

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'ın dört merkez ilçesi arasında yer alan Sur adını, ilçe merkezi ile çevrili Diyarbakır surlarından almıştır. 900 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları, taşıdığı kültürel ve sanatsal değerleriyle Diyarbakır'ı gezmeye gelen turistleri kendine hayran bırakır. Otelz.com aracılığıyla rezervasyon yaptırac

Sv Business Hotel

Dağkapı / Sur / Diyarbakir
Modern mimarisiyle, konforuyla, güvenliği ve teknolojik hizmetleri ile iş ve turizm eğlence amaçlı konaklamalarda en iyisini isteyenlerin yeni adresiyiz.Kalitemizle sizlere evinizdeki konforu ve huzuru sunuyoruz.

Demir Hotel

Dağkapı / Sur / Diyarbakir
Diyarbakır'ın merkezindeki Demir Hotel, tarihi Ulu Camii'ye 450 metre mesafededir. Düz ekran TV ve çay-kahve makinesiyle donatılmış klimalı odaları ve spa tesisleri bulunan otelde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Park Vadi

Dağkapı / Sur / Diyarbakir
Diyarbakır’ın merkezinde yer alan Park Vadi Hotel, Şeyh Muhtar Camii’ne (Dört ayaklı minare) yürüme mesafesindedir. Ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlayan otelimiz, düz ekran TV ve minibarla donatılmış klimalı odalar sunmaktadır.

Hotel Kaplan Diyarbakır

Sur / Diyarbakir
Hotel Kaplan, Diyarbakır Merkez'de konuklarına kapılarını açan tesise sadece evli çiftler kabul edilmektedir. 3 yıldızlı bu tesis modern bir binada konuklarını ağırlamaktadır.

Diyarbakır Otel

Sur / Diyarbakir
Otelimiz, tarihten bugüne kadar devam eden altın işçiliği, bakır işçiliği,Surları ve Diyarbakır karpuzu ile ünlü güzide şehrimiz Diyarbakırı’ın Sur ilçesinde Keçi burcunun karşısına inşa edilmiştir.

Köprücü Otel

Dağkapı / Sur / Diyarbakir
1970 yılından beri güvenle hizmet veren , misafirlerimizi aile ortamı sıcaklığında karşılayan güler yüzlü ve deneyimli kadromuzla sizlere hizmet vermekten onur duyarız. Otelimiz 40 oda , 80 yatak kapasiteli olup 24 saat oda servisi ve jeneratörlüdür.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Sur Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Sur Hakkında

Sur Otelleri

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'ın dört merkez ilçesi arasında yer alan Sur adını, ilçe merkezi ile çevrili Diyarbakır surlarından almıştır. 900 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları, taşıdığı kültürel ve sanatsal değerleriyle Diyarbakır'ı gezmeye gelen turistleri kendine hayran bırakır. Otelz.com aracılığıyla rezervasyon yaptıracağınız Diyarbakır Sur otellerinde konaklamanın en büyük avantajı tarihi eserlerle dolu Diyarbakır'ın diğer ilçelerine olan yakınlığı sebebiyle pek çok yeri gezip görme imkanı sağlaması ve Diyarbakır otelleri kadar seçenek sunmasıdır.

 Çin Seddi'nden sonra dünyanın en büyük yapısı olma özelliğine sahip Diyarbakır Surları, Bizans, Roma, Selçuklu ve Osmanlı döneminin izlerini taşıyan kapıları, burçları ve figürleriyle göz kamaştırıcı bir görünüme sahip. Geleneksel mimarisiyle Diyarbakır evleri, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ahmet Arif Müzesi, Ziya Gökalp Müzesi ve Arkeoloji Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Baharatçılar Çarşısı ve Surp Giragos Ermeni Kilisesi de Sur'da gezmeniz gereken yerlerden. Nebi Camii, Parlı Safa Camii, Hz. Süleyman Camii, Şeyh Mutahhar Camii, Mesudiye Medresesi de Diyarbakır'ın en görkemli yapıları olarak Sur gezinizin durak yerleri olacak. Bugün kafe olarak hizmet veren Sülüklü Han'da Türk Kahvesi, Menengeçli Kahve ve Dibek Kahvesi içmeden Sur ilçesinden ayrılmayın. Meftune, bostana, Diyarbakır çöreği ise Sur'da yemek keyfinizi oluşturacak yöresel lezzetler.

Diyarbakır Sur otellerinde konaklayarak otantik bir tatil geçirebilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır