Foça Otelleri

En uygun Foça otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Foça Otelleri

Genel Bilgi

Foça, İzmir’in kuzeyinde yer alan ve çeşitli güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakabilecek bir ilçedir. Eşsiz doğası, tertemiz havası, masmavi denizi ve tarihi mekanlarıyla tatil yapmayı düşünenler için ilk seçenekler arasına girebilir. Tüm avantajlarıyla birlikte Foça’yı

MW Phokaia Beach Resort

Eski Foça / Foça / İzmir
Özgün bir Ege kasabası atmosferine sahip Foça’da bulunan Mark Warner Phokaia Beach Resort’ta, aile boyu konforu ve eğlenceyi yaşayacağınız bir tatil sizi bekliyor.

Myosotis Boutique Otel

Eski Foça / Foça / İzmir
İzmir’in oksijen deposu yeşillik diyarı Foça’da hizmet veren Myosotis Boutique Otel, günün bütün yorgunluğunu atacağınız harika ve bir o kadar esintili havası, olağanüstü güzellikteki doğa manzarası ile muhteşem bir tatile davet ediyor.

Şenyıldız Hotel

Eski Foça / Foça / İzmir
Deniz kıyısında sohbeti, yemesi, içmesi ev havasında geçen "farklı" olan bir tatile ne dersiniz? Şenyıldız Hotel, güler yüzlü ekibi ile hotel'de konaklayan siz değerli misafirlerine covid-19 önlemleri çerçevesinde özenle hazırlanan kahvaltısı ile hizmet

Kozbeyli Konağı

Merkezköyler / Foça / İzmir
Köyün ön tarafı ova ve deniz’dir. Etrafı ormanlarla kaplıdır. 450 yıllık bir camisi, kale’si, zeytin, zeytinyağı ve Dibek Kahvesi ile meşhurdur. Kozbeyli Konağı’nda; rahat, huzur ve damak tadı bulacaksınız. Sabahları organik köy kahvaltısı sunulmaktadır.

Foça Ensar Hotel

Eski Foça / Foça / İzmir
Foça Ensar Hotel 1971 yilinda kurulmus bir Aile Isletmesidir. Eski Foçada ki Tas evinizdir. Eski Foça'nin en güzel konumunda Tarihi Rum evlerininde bulundugu denize 30 metre mesafede sirin bir sokakta yer almaktadir.

La Petra Otel

Yeni Foça / Foça / İzmir
Yeni Foça limanında bulunan binamız 1870 yılında tüccar bir aile için inşa edilmiş. Zemin katı ahır 1. kat ise konut olarak tasarlanıp kullanılmış, zamanla zemin katta kuyumculuk, gazino, fırın gibi kullanımlar olmuş.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Foça Hakkında

Foça Otelleri

Foça, İzmir’in kuzeyinde yer alan ve çeşitli güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakabilecek bir ilçedir. Eşsiz doğası, tertemiz havası, masmavi denizi ve tarihi mekanlarıyla tatil yapmayı düşünenler için ilk seçenekler arasına girebilir. Tüm avantajlarıyla birlikte Foça’yı popüler pek çok tatil beldesinden ayıran özelliği çok kalabalık olmaması. Bu özelliği sayesinde huzurlu bir tatil isteyenler için birebirdir.

Foça, özellikle yaz tatilleriniz için mükemmel bir tercihtir fakat soğuk havalarda kafa dinlemek isteyenler için de son derece uygundur. Eşsiz güzellikleriyle başınızı döndürecek bu beldede, en uygun fiyatlardaki Foça Otelleri ile harika bir tatil sizleri bekliyor...

Foça’ya Nasıl Gidilir?

Foça pek çok ulaşım seçeneğine sahip bir ilçedir. Bu sayede sadece tatilinizi değil ulaşımınızı da zevkinize göre seçebilirsiniz.

Kara Yolu ile Ulaşım

Foça kara yolu ulaşımında seçenekleri bol olan bir ilçedir. Foça, İzmir şehir merkezine 64 km uzaklıktadır. Bu nedenle şahsi aracınızla trafik durumuna göre ortalama 1-1.5 saate varabilirsiniz.  Özel aracınızla ulaşım sağlayabileceğiniz gibi rahatlıkla otobüs de bulabilirsiniz. Ayrıca İzmir şehir merkezinden Foça’ya giden tren, otobüs ve dolmuşlar da bulunur. 

Deniz Yolu ile Ulaşım

Kara yolu seçenekleri kadar geniş olmasa da deniz yolu ile de Foça’ya ulaşmak mümkündür. İzmir kent merkezinden Foça’ya giden vapur seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu ile Ulaşım

Foça’ya gitmek için hava yolu kullanmayı düşünüyorsanız en yakın nokta İzmir Adnan Menderes Havalimanıdır. Bu havalimanı ile Foça arasında 80 km gibi bir mesafe var. Uzun bir mesafe gibi görünse de havalimanından Foça’ya ulaşmak için çeşitli tren, belediye otobüsü, dolmuş seferleri bulunmaktadır.

Foça’nın Öne Çıkan Popüler Unsurları

Foça Çevresi

Foça, tatil yapmak isteyenler için iki temel bölgeye bölünüyor diyebiliriz. Bu bölgeler Eski Foça ve Yeni Foça olarak adlandırılmış. İsimlerinden de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi Eski Foça, daha çok kasaba havasını taşıyan, taş evleri ve sokaklarıyla sizi büyüleyecek ve gezip görmek için çok daha fazla noktası olan bölge. Yeni Foça ise daha çok yeni tarz yazlıklar, binalar, otellerle çevrili bir alan.

Foça’da Plajlar

Foça denince elbette ki ilk aklımıza gelen şey deniz. Eşsiz denizine kendinizi bırakabileceğiniz birçok güzel koy ve plaj bulunmakta. Plajlara Yeni Foça’dan da Eski Foça’dan da ulaşım son derece kolaydır.

Hanedan Beach

Hanedan Beach gerek İzmirliler tarafından gerek turistler tarafından en çok tercih edilen plajlardan biri. Bu plaja giriş ücretli olsa da ihtiyaç duyabileceğiniz şezlong, şemsiye, yeme-içme, duş vb. hizmetleri barındırması büyük bir avantaj. 

Sazlıca Plajları

Eski Foça ile Yeni Foça arasında kalan bu bu alana iki taraftan da ulaşması son derece kolaydır. Kendi içinde birkaç plaja sahip olan Sazlıca Koyu suyun renginin mükemmelliğiyle ünlüdür. Bununla birlikte kamp yapmak isteyenler için güzel bir kamp alanı mevcut. 

Ayrıca, su sporlarından hoşlanıyorsanız burada bir dalış kulübü de var. Doğa yürüyüşleri için de mükemmel bir atmosferi olan Sazlıca Plajı’nda piknik alanları da bulunuyor. 

Çanak Koyu

İsmini çanak biçiminden alan koy sessiz sakin ortamları seviyorsanız birebir. Ayrıca güzel de bir kamp alanı. Şunu da belirtmek gerekir ki çevresinde hiçbir tesis olmadığı için tam tedarikli gitmelisiniz.

Voodoo Beach

Voodoo Beach özellikle gençlerin tercih ettiği ve Foça’da popüler olan plajlardan biridir. Gerek tesis gerek eğlence ortamıyla insanların memnun kaldığı bir plaj olduğunu söyleyebiliriz.

Foça’daki Tarihi Alanlar

Foça’nın en önemli özelliklerinden biri tarihle çok sıkı bir bağının bulunmasıdır. Tarihi milattan önce 11. Yüzyıllara dayanan bu önemli yerde farklı dönemlere ve kültürlere ait eserlere rastlamak mümkün. Siz de tarihi mekanları görmekten hoşlanıyorsanız Foça bu konuda da beklentinizi karşılayacaktır. 

Surlar ve Beşkapılar Kalesi

Tarihi Antik Çağ’dan bu zaman uzanan Surlar ve Beşkapılar Kalesi, heybetli ve tarihi görüntüsüyle görenleri büyülüyor. Antik Çağ’dan bu yana Foça, suların çevrelediği bölgenin içinde kalmış. 

Ayrıca, denize nazır olan Beşkapılar Kalesi zamanında şehre giriş için kullanılan bir yapı ve ismini de içinde beş kapı barındırmasından alıyor. Üstelik Beşkapılar Kalesi’nin bir bölümü günümüzde çeşitli etkinlikler düzenlemek için ayrılmış.

Phokaia Antik Kenti

Milattan önce 2000’li yıllara dayanan Phokaia Antik Kenti Foça’da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir. Yüzyıllar geçmesine rağmen hala kalıntılarını koruyan Antik Kent adeta tarihin şahidi olmanızı sağlıyor.

Ağalar Konağı

300 yıllık bir yapı olduğu söylenen Ağalar Konağı 1992 yılında yaşanan yangında büyük ölçüde tahrip oldu. Buna rağmen görülmeye değer. Ağalar Konağı’nın tarihi niteliğini artıran noktalardan birisi de Mustafa Kemal Atatürk’ün 1933 yılında Foça gezisinde burada kalmış olması.

Fatih Cami

II. Mehmet, bölgeyi topraklarına kattıktan sonra bu camiyi inşa ettirmiş. Foça’daki Osmanlı eserlerinin ilki olan Fatih Camii aynı zamanda ilçede Osmanlı döneminden geriye kalan en eski yapı olarak biliniyor. Girişindeki kitabeleri ve hâlâ bozulmamış olan tarihi yapısıyla bu cami de Foça’da ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

Pers Mezar Anıtı

Foça’dan 7 km uzaklıkta bulunan Pers Mezar Anıtı Foça’nın ne kadar köklü bir tarihe sahip olduğunu gözler önüne serer nitelikte. Milat öncesi 4. Yüzyıla dayanan Pers Mezar Anıtı, Taş Ev ya da Taş Kule olarak da bilinmektedir. Lydia tarzında bir anıt olsa da Anadolu’da Pers hakimiyetinin sürdüğü zamanlarda yapıldığı için Pers etkisi yoğun şekilde görülmektedir. 

Kybele Açık Hava Tapınağı 

Tarihinin milattan önce 580’li yıllara dayandığı belirtilen Kybele Açık Hava Tapınağı, Foça’da ziyaret edilebilecek bir diğer tarihi mekan. Bu tapınağın eski zamanlarda denizciler tarafından kullanıldığı düşünülmekte çünkü içinde bir adak havuzu ve deniz fenerlerinin konulabileceği nişler bulunuyor. 

Şeytan Hamamı

Foça’da görülebilecek bir diğer tarihi nokta Şeytan Hamamı’dır. Kazılarda bulunan bir seramik üzerine yapılan araştırmalar, Şeytan Hamamı’nın M.Ö. 4. yüzyıla ait olduğunu göstermektedir. Şeytan Hamamı, Antik Çağda bir aile mezarı olarak yapılmış. Mezar, uzun bir yol ve iki mezar odasından meydana geliyor.

Antik Tiyatro

Son dönem kazılarında gün yüzüne çıkarılan tiyatronun milattan önce 340-330 yıllarından bugüne geldiği düşünülüyor.  Aynı zamanda Anadolu’nın en eski tiyatrosu olarak biliniyor.

Foça’da Yapabileceğiniz Sporlar

Foça’da zamanınızı eğlenceli bir şekilde geçirmek için yapabileceğiniz tek şey gezip görmek değil. Bu güzel ilçe aynı zamanda çeşitli sporlar için de imkanlar sunuyor. Foça’nın masmavi denizinde; derin koylarda dalış ve rüzgar sörfü de deneyimleyebilirsiniz. Üstelik kamp ve bisiklet turları için de mükemmel doğasıyla insanı adeta büyülüyor.

Foça’da Kesinlikle Yapılması Gereken Aktiviteler

Foça’dan;  

  • Siren Kayalıkları’nda sevimli Akdeniz foklarını görmeden, 
  • Kozbeyli Köyü’nde Şakir’in dibek kahvesini içmeden, 
  • Eşsiz gün batımını izlemeden, 
  • Masmavi denizde tekne turuna katılmadan, 
  • Güzel sokaklarda gezip taş evleri görmeden dönmeyin.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır