Deliller Hanı Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Deliller Hanı Otelleri

Genel Bilgi

Diyarbakır’da önemli kervansaraylar arasında olan tarihi han 1527 yılında dönemin Diyarbakır Valisi Hüsrev Paşa tarafından inşa edilmiştir. Evliya Çelebinin de bahsettiği üzere oldukça fazla sayıda odası bulunan Deliller Hanı, 1603 tarihli bir vakfiyede Mardin kapusu Menzil Han şeklinde geçmektedir.Çok geniş bir alanı kaplayan hanın ortasında havuzlu,

Dies Hotel

Yenisehir / Diyarbakir /
Dies Hotel, 3D LED TV, klima ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış modern odalarıyla hizmetinizdedir. Resepsiyon 24 saat açıktır. Tesis bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur.

Prestige Hotel

Merkez / Diyarbakir /
Konuklar, otelin alakart restoraninda kuzu yahni ve acili deniz ürünleri gibi yöresel lezzetlerin tadini çikarabilir. Salonda sunulan açik büfe kahvaltida zeytin, yerel bal ve taze ekmek mevcuttur.

Liv Suit Hotel

Merkez / Diyarbakir /
Eski Çağlarda Amida olarak bilinen Diyarbakır, 7500 yıllık tarihi boyunca 26 farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca Güneydoğu Anadolu’nun fikir, sanat, kültür ve bilim merkezi olmuştur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Deliller Hanı Hakkında

Deliller Hanı Otelleri Diyarbakır’da önemli kervansaraylar arasında olan tarihi han 1527 yılında dönemin Diyarbakır Valisi Hüsrev Paşa tarafından inşa edilmiştir. Evliya Çelebinin de bahsettiği üzere oldukça fazla sayıda odası bulunan Deliller Hanı, 1603 tarihli bir vakfiyede Mardin kapusu Menzil Han şeklinde geçmektedir.Çok geniş bir alanı kaplayan hanın ortasında havuzlu, kareye yakın bir avlusu vardır. Ana malzeme olarak siyah bazalt taş ve beyaz kalker taşı kullanılmıştır.Daha önce deve ve atların gecelediği ve yaklaşık 6-7 m. yüksekliğinde ahır olarak yapılmış birim günümüzde kapalı restaurant olarak kullanılmaktadır. Cadde üzerindeki cephede bulunan dükkânlar turistik amaçlı alışveriş imkânına sahiptir. Ayrıca giriş katında idarî bürolar, şark odası, oyun odası, bar olarak düzenlenmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır