Çanakkale Arkeoloji Müzesi Otelleri

En uygun Çanakkale Arkeoloji Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Çanakkale Arkeoloji Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

1911 yıllarında çevreden toplanan eserler Çanakkale Ortaokulunda depolanmaya başlamış, daha sonra bunlar Çarşı Mahallesi’ndeki 1936 yılında onarılan bir kilisede bir araya getirilmiş ve ziyarete açılmıştır. Daha sonra yapılan yeni müze binasına taşınarak 1984 yılında ziyarete açılmıştır. Müzede Frank Calvert koleksiyonu, Troia antik kenti buluntuları,

Hotel Cura

Merkez‎ / Çanakkale
Lüks ve üst düzey hizmet anlayışını birleştiren Hotel Cura, Çanakkale’nin merkezinde konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor.

MD Barbaros Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
MD Barbaros Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Evim Troia Apart & Suit

Merkez‎ / Çanakkale
1+1 ve studyo dairelerden oluşan Evim Troia Apart & Suit, 2 kişiden 6-8 kişinin konaklayacağı kapasitede daireleri mevcuttur. Tüm dairelerimiz aynı binada olmakla birlikte tüm yasal mevzuata uygundur.

Sarıçay Otel

Merkez‎ / Çanakkale
Sarıçay Rhodius Otel 2011 yılı Haziran ayında hizmetinize sunulmuştur. Sarıçay kenarındaki ilk otel olma özelliğine sahiptir.

DoubleTree by Hilton Çanakkale

Çanakkale Merkez / Çanakkale
DoubleTree by Hilton Çanakkale'nin açık yüzme havuzu, 2 toplantı odası ve deniz manzaralı odaları bulunuyor. Tesis ücretsiz Wi-Fi olanağı sunar.

Kinzi House Apart Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
Çanakkale Merkezde Yer Alan İskeleye, Kordona ,Aynalı Çarşıya, Kent Müzesine, Çimenlik Kalesine Oldukça 5 dk lık yüreme mesafesinde yer almaktadır. Size ve AilenizeTemiz, Huzurlu ve Lüks Bir Konaklama İmkanı Sunar.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Hakkında

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Otelleri 1911 yıllarında çevreden toplanan eserler Çanakkale Ortaokulunda depolanmaya başlamış, daha sonra bunlar Çarşı Mahallesi’ndeki 1936 yılında onarılan bir kilisede bir araya getirilmiş ve ziyarete açılmıştır. Daha sonra yapılan yeni müze binasına taşınarak 1984 yılında ziyarete açılmıştır. Müzede Frank Calvert koleksiyonu, Troia antik kenti buluntuları, Beşiktepe’den çıkarılan Prehistorik buluntular, Helenistik ve Roma dönemlerine ait buluntular, Troias ve Mysia bölgesi antik kentlerinden getirilen mezar stelleri ve ostothekler, Çan ve Yenice tümülüslerindeki MÖ.VII.-II.yüzyıla ait eserler, Bozcaada (Tenedos) nekropolü eserleri sergilenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır