Yardım

Loading...
Sırala

Hasan Paşa Konağı

Normal
4.7
Eyyübiye Merkez, Eyyübiye, Şanliurfa
Hasan Paşa Konağı, şu anda bulunduğumuz konak tam 320 yıllık bir geçmişe sahiptir her köşesinde tarih kokmaktadır. Bu konak Osmanlı zamanında Diyarbakır Valisi olan Hasan Paşa tarafından yaptırılmıştır.
Normal
4.7

Türkmen Konağı Butik Otel

Çok iyi
8.0
Merkez, Şanliurfa
Zumbara ile Sonra Öde
Türkmen Konağı Butik Otel & Restaurant, Cafe ve Özel Sıra Geceleri için düzenlenerek hizmetinize sunulmuştur. Türkmen Konağı , şehrin önemli dokusu olan (Aynzeliha ve Halil-Ür Rahman Gölleri) Balıklıgöl’ün şahane manzarasına eşlik etmektedir.
Çok iyi
8.0

Pınarbaşı Konağı Butik Otel

Müthiş
9.6
Merkez, Şanliurfa
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Kredi Kartı Gerekmiyor
Pınarbaşı Konağı Butik Otel, 120 yıllık bir konak olup, odalarımız misafirlerimizin rahatlığı için dekore edilip, sağlığı için temizlendi ve modernize edilmiştir.
Müthiş
9.6

Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez)

Şehir merkezinde olup, içindeki balıklar, etrafındaki asırlık çınar ve söğüt ağaçları ile tabii bir akvaryum görünümündedir. Göller, Ayn -ı Zeliha ve Halil- ür Rahman olmak üzere iki tanedir. Hz . İbrahim Peygamber'in, devrin hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye ve onları kırıp parçalayarak tek tanrı fikrini savunmaya başlaması üzerine Nemrut tarafından bugünkü Şanlıurfa Kalesi'nden ateşe atılır. Bu esnada Allah tarafından "Ey ateş İbrahim'e karşı serin ve selamet ol" emri üzerine ateş suya, odunlar da balığa dönüşür. Hz . İbrahim'in düştüğü yere "Halil- ür Rahman Gölü" denilir. Nemrut'un evlatlığı Zeliha da, Hz . İbrahim Peygamber'e aşık olur. Hz . İbrahim Peygamber için babalığı Nemrut'a yalvarır. Hz . İbrahim'in ateşe düştüğünü görünce Zeliha da kendini ateşe atar. Zeliha'nın düştüğü yere de Ayn -ı Zeliha Gölü denir.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor