Yardım

Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) Otelleri

En uygun Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Gobeklitepe Bahçe Saray

Çok İyi
8.2
Merkez, Şanliurfa
Tesisimiz yeni bir tesistir 15 adet bungalovlardan oluşmaktadır. Türk Tarihi'nde ve kültüründe önemli bir yeri olan Göbeklitepe'nin içinde bulunmaktadır, doğal güzellikleri açısından tercih sebebidir.
Çok İyi
8.2

Urfaevi Butik Oteli

Normal
6.8
Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez), Merkez, Şanliurfa
Urfaevi Butik Oteli 300 yıldan fazla bir tarihe sahip Şanlıurfa'nın kalbi Balıklıgöl manzaralı, sevdiklerinizle güvenle konaklayabileceğiniz otantik bir işletmedir.
Normal
6.8

Pınarbaşı Konağı Butik Otel

Merkez, Şanliurfa
Pınarbaşı Konağı Butik Otel, 120 yıllık bir konak olup, odalarımız misafirlerimizin rahatlığı için dekore edilip, sağlığı için temizlendi ve modernize edilmiştir.

Vefa Konağı

Müthiş
9.8
Merkez, Merkez, Şanliurfa
Vefa Konağı, 6 odalı hanlar bölgesinde bulunan 450 yıllık tarihi bir konaktır. Şehir dışında bulunan tarihi yerlere gitmek için otelin yakınında servisler mevcuttur.
Müthiş
9.8

İncir House

Çok İyi
8.7
Merkez, Merkez, Şanliurfa
İncir House, şehir merkezinde, rustik yapısı ile misafirlerine eğlenceli bir tatil sunmaktadır.
Çok İyi
8.7

Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez)

Şehir merkezinde olup, içindeki balıklar, etrafındaki asırlık çınar ve söğüt ağaçları ile tabii bir akvaryum görünümündedir. Göller, Ayn -ı Zeliha ve Halil- ür Rahman olmak üzere iki tanedir. Hz . İbrahim Peygamber'in, devrin hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye ve onları kırıp parçalayarak tek tanrı fikrini savunmaya başlaması üzerine Nemrut tarafından bugünkü Şanlıurfa Kalesi'nden ateşe atılır. Bu esnada Allah tarafından "Ey ateş İbrahim'e karşı serin ve selamet ol" emri üzerine ateş suya, odunlar da balığa dönüşür. Hz . İbrahim'in düştüğü yere "Halil- ür Rahman Gölü" denilir. Nemrut'un evlatlığı Zeliha da, Hz . İbrahim Peygamber'e aşık olur. Hz . İbrahim Peygamber için babalığı Nemrut'a yalvarır. Hz . İbrahim'in ateşe düştüğünü görünce Zeliha da kendini ateşe atar. Zeliha'nın düştüğü yere de Ayn -ı Zeliha Gölü denir.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor