Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) Otelleri

En uygun Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) Otelleri

Genel Bilgi

Şehir merkezinde olup, içindeki balıklar, etrafındaki asırlık çınar ve söğüt ağaçları ile tabii bir akvaryum görünümündedir. Göller, Ayn -ı Zeliha ve Halil- ür Rahman olmak üzere iki tanedir. Hz . İbrahim Peygamber'in, devrin hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye ve onları kırıp parçalayarak tek tanrı fikrini savunmaya başlamas

Gobeklitepe Bahçe Saray

Merkez / Şanliurfa
Tesisimiz yeni bir tesistir 15 adet bungalovlardan oluşmaktadır. Türk Tarihi'nde ve kültüründe önemli bir yeri olan Göbeklitepe'nin içinde bulunmaktadır, doğal güzellikleri açısından tercih sebebidir.

Urfaevi Butik Oteli

Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) / Merkez / Şanliurfa
Urfaevi Butik Oteli 300 yıldan fazla bir tarihe sahip Şanlıurfa'nın kalbi Balıklıgöl manzaralı, sevdiklerinizle güvenle konaklayabileceğiniz otantik bir işletmedir.

Pınarbaşı Konağı Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
Pınarbaşı Konağı Butik Otel, 120 yıllık bir konak olup, odalarımız misafirlerimizin rahatlığı için dekore edilip, sağlığı için temizlendi ve modernize edilmiştir.

Vefa Konağı

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Vefa Konağı, 6 odalı hanlar bölgesinde bulunan 450 yıllık tarihi bir konaktır. Şehir dışında bulunan tarihi yerlere gitmek için otelin yakınında servisler mevcuttur.

Narlı Ev Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
2 Avlu, 12 konaklama odası olmak üzere toplam 19 oda, 2 mutfak ve 1 develiğin olduğu tarihi Urfa Evi, Güneydoğu Anadolu mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Şanlıurfa’ya özgü nahit taşından yapılmıştır.

Türkmen Konağı Butik Otel

Merkez / Şanliurfa
Türkmen Konağı Butik Otel & Restaurant, Cafe ve Özel Sıra Geceleri için düzenlenerek hizmetinize sunulmuştur. Türkmen Konağı , şehrin önemli dokusu olan (Aynzeliha ve Halil-Ür Rahman Gölleri) Balıklıgöl’ün şahane manzarasına eşlik etmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) Hakkında

Balıklı Göl (Halil- ür Rahman ve Ayn -ı Zeliha Gölü-Merkez) Otelleri Şehir merkezinde olup, içindeki balıklar, etrafındaki asırlık çınar ve söğüt ağaçları ile tabii bir akvaryum görünümündedir. Göller, Ayn -ı Zeliha ve Halil- ür Rahman olmak üzere iki tanedir. Hz . İbrahim Peygamber'in, devrin hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye ve onları kırıp parçalayarak tek tanrı fikrini savunmaya başlaması üzerine Nemrut tarafından bugünkü Şanlıurfa Kalesi'nden ateşe atılır. Bu esnada Allah tarafından "Ey ateş İbrahim'e karşı serin ve selamet ol" emri üzerine ateş suya, odunlar da balığa dönüşür. Hz . İbrahim'in düştüğü yere "Halil- ür Rahman Gölü" denilir. Nemrut'un evlatlığı Zeliha da, Hz . İbrahim Peygamber'e aşık olur. Hz . İbrahim Peygamber için babalığı Nemrut'a yalvarır. Hz . İbrahim'in ateşe düştüğünü görünce Zeliha da kendini ateşe atar. Zeliha'nın düştüğü yere de Ayn -ı Zeliha Gölü denir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır