Yardım

Loading...
Sırala

Hagia Sofia Mansions Istanbul Curio Collection By

Müthiş
9.7
Sultanahmet, Fatih, İstanbul
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Hagia Sofia Mansions Istanbul, Curio Collection by Hilton kültürel simge yapılarında eşsiz bir konaklama deneyimi sunuyor.
Müthiş
9.7

Besiktaş Konuk Hotel

Çok iyi
8.3
Beşiktaş, Istanbul
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
İstanbul şehrinde keyifli konaklamanız için Beşiktaş Konuk Hotel, iklim kontrolü, kahve makinesi, dolap ile donatılmış 20 oda sunar.
Çok iyi
8.3

Galata istanbul Hotel

Müthiş
9.3
Taksim, Beyoğlu, İstanbul
Zumbara ile Sonra Öde
İstanbul'da, Galata Kulesi'ne 300 m, İstiklal Caddesi'ne ise 300 m uzaklıkta yer alan Galata Hotel Suites ortak oturma alanı, ücretsiz W-iFi erişimi ve arabayla gelen konuklar için ücretsiz özel park yeri sunmaktadır.
Müthiş
9.3

Hotel Sultanahmet

Sultanahmet, Fatih
İstanbul bir zamanlar büyük medeniyetlerin ve imparatorlukların başkentiydi. Surlarla çevrili eski şehir, bir açık hava müzesini andırıyor. Hotel Sultanahmet, panoramik Marmara Denizi manzarası sunmaktadır.

Aya İrini

En büyük Bizans kilisesidir. Eski kaynaklara göre, burada bulunan Roma döneminden kalma Artemis, Afrodit ve Apollon mabetlerinin kalıntılarından yararlanılarak, 4. yy'ın başlarında I. Constantinus (324-337) zamanında yapıldı. Ayasofya'yla aynı avlu duvarı içinde bulunan Aya İrini, 532'deki Nika Ayaklanması sırasında yanındaki Sempson Zenon'la birlikte yanmıştır. İmparator Jüstinianos Ayasofya'nın yanı sıra Aya İrini'yi de yeniden yaptırmıştır. 532'de yapımına başlanmışsa da bitiş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. 8. ve 9. yüzyıllarda yaşanan şiddetli depremler binada önemli hasarlara neden olmuştur. Bizanslıların patrikhane şapeli diye niteledikleri Aya İrini, İstanbul'un fethinden sonra Topkapı Sarayı'nı çevreleyen Sur-ı Sultani içersinde kalmış, bu yüzden camiye çevrilmediği için önemli bir mimari değişiklik olmamıştır. Önce iç cephane, sonra da Harbiye Nezareti'nin silah ambarı olarak kullanılmıştır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor