Antik Tiyatro Otelleri

Antik Tiyatro otelleri, en uygun Antik Tiyatro otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Antik Tiyatro Otelleri

Genel Bilgi

Bodrum'un ilk ve tek tarihi tiyatrosu'dur. Bodrum tiyatrosu da üç ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar skene (sahne binası), orkestra (yarım yuvarlak), cavea'dır (oturma alanı). Bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir. Antik Tiyatro, Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapıdır. Tiyatronun ilginç nitelikleri arasında, oyunlard

Mars Villas Apart Hotel

Merkez / Bodrum / Muğla
Mars Villaları Apart Hotel şehir merkezinde bahçe içinde bir konum sunar. Konaklama birimi 3 katlı dupleks villadır.

Villa Sante

Bodrum Merkez / Bodrum / Muğla
Deniz manzaralı Villa Sante, Bodrum denizinin ve eşsiz Bodrum evlerinin manzarasını ayaklarınızın altına sermektedir. Özenle dekore edilmiş villada ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konfor olanakları düşünülmüştür.

Bodrum Stone House Hotel

Merkez / Bodrum / Muğla
Özenle dekore edilmiş bir Bodrum Taş evindeyiz, dekorasyonun şekillenmesinde Bodrumun yaşam biçimi etkili olmuş. Burada tatil yapmayı tercih edenler, eskinin ve yeninin birbiriyle yumuşak geçişler sağlamış olduğunu fark edecekler.

Hotel Karia Princess

Merkez / Bodrum / Muğla
Bodrum Marina’ya yürüyüs mesafesinde konumlanan The Karia Hotel akillica planlanmis mimarisi ve muhtesem botanik bahçesi ile misafirlerine sehrin kalbinde sessiz, kaostan uzak ve dingin bir atmosfer sunuyor.

Londa Oda Bodrum

Merkez / Bodrum / Muğla
Standart bir otelden ziyade, sizlerin de zevkine uygun olmasını hedeflediğimiz odalarımız ve kendinizi evinizdeymiş gibi sıcak ve rahat hissedeceğiniz bahçemizi sizlere açtık.

Moonshine Hotel & Suites

Merkez / Bodrum / Muğla
Moonshine Hotel & Suites, Bodrum Kalesi'ne sadece 400 metre mesafede yer alır. Yemyeşil bahçelerle çevrilmiş açık bir yüzme havuzuna ev sahipliği yapan otelde, ücretsiz Wi-Fi erişimi, oturma alanı ve uydu TV ile donatılmış klimalı odalar bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Antik Tiyatro Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Antik Tiyatro Hakkında

Antik Tiyatro Otelleri Bodrum'un ilk ve tek tarihi tiyatrosu'dur. Bodrum tiyatrosu da üç ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar skene (sahne binası), orkestra (yarım yuvarlak), cavea'dır (oturma alanı). Bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir. Antik Tiyatro, Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapıdır. Tiyatronun ilginç nitelikleri arasında, oyunlardan önce Dionysos uğruna kurbanların kesildiği sunağı ve bazı koltukların arasındaki, belki de gölgelik olarak kullanılmış olabilecek delikler vardır. Her koltuk arasında 40 cm.'lik bir mesafe bırakılmış olan tiyatro 13.000 kişi kapasitelidir.Yazları tüm konserler,sanat festivalleri Antik Tiyatro da sergilenir.Tiyatronun içerisine girdiğinizde tüm Bodrum manzarası ayağınızın altındadır.Ses yansıması muhteşemdir.Antik Tiyatro yaz konserlerini takip edebilmek için Biletix sayfasını ziyaret edebilirisiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır