Ahi Emir Ahmed Kümbeti Otelleri

Ahi Emir Ahmed Kümbeti otelleri, en uygun Ahi Emir Ahmed Kümbeti otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ahi Emir Ahmed Kümbeti Otelleri

Genel Bilgi

Osmanlı öncesi inşa edilmiş bir yapı olup, önemli bir konuma sahiptir. Ahi Emir, Sivas'ta Ahilik Teşkilatının büyük isimlerinden biridir. 13-14.yy. döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Kümbet, 1985-86, 1989, 1995 ve 2005 yıllarında onarım görmüştür. 2005 yılında yapılan onarımda beden duvarları derzlenmiş ve temizlenmiştir. Hasarlı taşlar çürütülmüş,

Paşabey Otel

Merkez / Sivas
Otelimizin 4 Suit, 28 Standart ve 4 Single odası bulunmaktadır. 68 yatak kapasitesine sahiptir.

Behrampaşa Otel Cafe & Restaurant

Merkez / Sivas
Behrampaşa tarafından 1573 yılında Kurşunlu Hamam’la birlikte kesme taştan yaptırılmıştır. Açık avlulu, revaklı, iki katlı, 58 x48 mölçülerinde dikdörtgen bir plana sahiptir.

Ege Palas Hotel

Kurşunlu Hamamı / Merkez / Sivas
Ege Palas Sivas Merkez'dedir. Otogar araçla 10 dk., Sivas Havaalani'na ortalama 30 dk uzakliktadir.

Altay Hotel

Merkez / Sivas
Kendinizi evinizde hissedeceğiniz nezih ortamda bulunan Altay Otel, Sivas Çarşı merkezinde bulunmakta olup hemen her yere yürüme mesafesindedir.

Sivas Otel Çakır

Merkez / Sivas
1992 yılından beri hizmet veren Sivas Çakır Otel, 35 odalı şehir otelidir. İş ve tatil amaçlı seyahatlerinizde sizleri ağırlamak isteriz.

Eretna Hotel

Merkez / Sivas
Kaliteden ödün vermeyen, çizgileri Selçuklu Mimarisinin özelliklerini taşıyan, dekorasyonu antik ve sanatsal eserlerle donatılmış, müşterisine verdiği değeri tüm atmosferine yansıtan genç, dinamik, dömi klasik üst klas bir otel Eretna.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ahi Emir Ahmed Kümbeti Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Ahi Emir Ahmed Kümbeti Hakkında

Ahi Emir Ahmed Kümbeti Otelleri Osmanlı öncesi inşa edilmiş bir yapı olup, önemli bir konuma sahiptir. Ahi Emir, Sivas'ta Ahilik Teşkilatının büyük isimlerinden biridir. 13-14.yy. döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Kümbet, 1985-86, 1989, 1995 ve 2005 yıllarında onarım görmüştür. 2005 yılında yapılan onarımda beden duvarları derzlenmiş ve temizlenmiştir. Hasarlı taşlar çürütülmüş, merdivenler taşla kaplanmış, türbe içerisinde bozulan döşeme taş kısımlar elden geçirilmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır