Ahi Emir Ahmed Kümbeti Otelleri

Bu yerdeki 11 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ahi Emir Ahmed Kümbeti Otelleri

Genel Bilgi

Osmanlı öncesi inşa edilmiş bir yapı olup, önemli bir konuma sahiptir. Ahi Emir, Sivas'ta Ahilik Teşkilatının büyük isimlerinden biridir. 13-14.yy. döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Kümbet, 1985-86, 1989, 1995 ve 2005 yıllarında onarım görmüştür. 2005 yılında yapılan onarımda beden duvarları derzlenmiş ve temizlenmiştir. Hasarlı taşlar çürütülmüş,

Paşabey Otel

Merkez / Sivas /
Otelimizin 4 Suit, 28 Standart ve 4 Single odası bulunmaktadır. 68 yatak kapasitesine sahiptir.

Behrampaşa Otel Cafe & Restaurant

Merkez / Sivas /
Behrampaşa tarafından 1573 yılında Kurşunlu Hamam’la birlikte kesme taştan yaptırılmıştır. Açık avlulu, revaklı, iki katlı, 58 x48 mölçülerinde dikdörtgen bir plana sahiptir.

Ege Palas Hotel

Kurşunlu Hamamı / Merkez / Sivas /
Ege Palas Sivas Merkez'dedir. Otogar araçla 10 dk., Sivas Havaalani'na ortalama 30 dk uzakliktadir.

Altay Hotel

Merkez / Sivas /
Kendinizi evinizde hissedeceğiniz nezih ortamda bulunan Altay Otel, Sivas Çarşı merkezinde bulunmakta olup hemen her yere yürüme mesafesindedir.

Sivas Otel Çakır

Merkez / Sivas /
1992 yılından beri hizmet veren Sivas Çakır Otel, 35 odalı şehir otelidir. İş ve tatil amaçlı seyahatlerinizde sizleri ağırlamak isteriz.

Fatih Otel

Merkez / Sivas /
Sivas merkezde avantajlı konumu ve konforlu odalarıyla konuklarını ağırlayan Fatih Otel Sivas'ta misafirlerine özel otopark alanı bulunmaktadır. Tesis genelinde ve odalarda ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır.Ayrıca tesis her gün 07.00- 10.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Ahi Emir Ahmed Kümbeti Hakkında

Osmanlı öncesi inşa edilmiş bir yapı olup, önemli bir konuma sahiptir. Ahi Emir, Sivas'ta Ahilik Teşkilatının büyük isimlerinden biridir. 13-14.yy. döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Kümbet, 1985-86, 1989, 1995 ve 2005 yıllarında onarım görmüştür. 2005 yılında yapılan onarımda beden duvarları derzlenmiş ve temizlenmiştir. Hasarlı taşlar çürütülmüş, merdivenler taşla kaplanmış, türbe içerisinde bozulan döşeme taş kısımlar elden geçirilmiştir.

Ahi Emir Ahmed Kümbeti Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır