Yusuf Ziya Paşa Camii Otelleri

Yusuf Ziya Paşa Camii otelleri, en uygun Yusuf Ziya Paşa Camii otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Yusuf Ziya Paşa Camii Otelleri

Genel Bilgi

Şehir merkezinde Mücelli Caddesi üzerinde, İzzetiye Mahallesi’nde yer almaktadır. Genelde Paşa Camii adıyla anılmaktadır. Caminin giriş kapısı üzerinde yer alan kitabesine göre yapı, H.1208 / M.1793-1794 yılına aittir. Şadi Paşa tarafından annesi Ayşe Hatun adına yaptırılmıştır. Doğu-batı doğrultusunda dikdörtgen planlı harim ve ona kuzeyden birleşik

City Kent Hotel & Hostel

Merkez / Malatya
Malatya şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesindeki City Kent Hotel, LCD TV içeren klimalı odalar sunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi erişimi otel genelinde mevcuttur. Hotel City Kent'in konaklama birimleri parke zeminlere ve minibara sahiptir.

Malatya Palace Hotel

Merkez / Malatya
Malatya'da merkezi bir konuma sahip bu otel, Malatya Erhaç Havaalanı'na 30 km mesafededir. Resepsiyon 24 saat açıktır. Wi-Fi erişimi ücretsizdir. Malatya Palace Hotel'in klimalı odalarında TV, minibar ve balkon bulunmaktadır.

Hanem Hotel

Merkez / Malatya
50 m2 konferans Salonu 35m2 ve 40m2 olarak iki adet çok amaçlı toplamda 3 adet toplantı salonları ile kusursuz bir ev sahipliği yapabileceğimiz salonlarımız, sıcak-soğuk full klimalı, ücretsiz teknik ekipmanları ile toplantı ve banket davetlerinizde hi

Malatya Has Hotel

Merkez / Malatya
Malatya Has Hotel'in sade şekilde dekore edilmiş modern odaları, düz ekran uydu TV ve minibar ile donatılmıştır. Odalar ahşap zeminlidir ve özel banyoda ücretsiz banyo malzemeleri, terlikler ve saç kurutma makinesi mevcuttur.

Bulut Rental House

Merkez / Malatya
Tüm konaklama birimlerinde düz ekran uydu TV vardır. Mutfak buzdolabıyla donatılmıştır. Konaklama birimlerinde set üstü ocak ve su ısıtıcısı da bulacaksınız. Birimlerin hepsinde terliklerin temin edildiği bir özel banyo vardır.

Kırçuval Otel

Merkez / Malatya
Her sabah açık büfe tarzında geleneksel Türk kahvaltısı servis edilmektedir. Bu 3 yıldızlı otel, talep üzerine öğle ve akşam yemekleri sunan bir restorana ve bir lobi bara sahiptir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Yusuf Ziya Paşa Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Yusuf Ziya Paşa Camii Hakkında

Yusuf Ziya Paşa Camii Otelleri Şehir merkezinde Mücelli Caddesi üzerinde, İzzetiye Mahallesi’nde yer almaktadır. Genelde Paşa Camii adıyla anılmaktadır. Caminin giriş kapısı üzerinde yer alan kitabesine göre yapı, H.1208 / M.1793-1794 yılına aittir. Şadi Paşa tarafından annesi Ayşe Hatun adına yaptırılmıştır. Doğu-batı doğrultusunda dikdörtgen planlı harim ve ona kuzeyden birleşik olan aynı doğrultuda son cemaat yerinde oluşan yapının; son cemaat mahallinin batı duvarına bitişik olarak yer alan minaresi sonradan (1961) yapılmıştır. Cami avlusunun doğusunda, son cemaat mekânına bitişik olarak birbirine bağlı iki tonozlu türbe bulunmaktadır. Türbede, tonozların altında ve kemerlerin altında olmak üzere biri kadın -Malatya Mutasarrıfı Şakir Paşa’nın kızı- ikisi erkek olmak üzere üç sanduka bulunmaktadır. Mihrap düzgün kesme taştan yapılmıştır. Cami, son cemaat yerinin tümü, payeler, portal (giriş kapısı) ve pencere çerçeveleri düzgün kesme taş malzeme ile yapılmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır